18 eylül 2020 öğrenci gösterileri

der giderim
ülkemizde en azından corona tedbirleri aleyhine için yürüyüş yapılmıyor falan diyorduk ama "gümbür gümbür gelen" z kuşağı bu mallığa imza attı ve twitter üzerinden 5 ekimde ünilerin açılması için 18 eylülde herkes bulunduğu şehirde diğer öğrencilerle buluşsun falan diyor.
ülkenin az biraz eğitim almış cenahı bunu yaparsa diğerlerinin maskeyi koluna, çenesine ve bone gibi kafasına takması artık bana normal gelmeye başlar.
illa okul açılsın diyenlerin çok büyük kısmının nedense sadece ailelerden uzaklaşmak gibi amaçları olduğunu, çoğunun okula eğitim için değil ortam için gittiğini düşünüyorum ki böyle olduğunu da göreceğiz.
my name is nobody
Z kuşağı bu konuda eleştirilebilr ama velakin "Geleneksel kuşak" kendini eve kapattı da hiç mi dışarı çıkmıyor diye bir soru geldi aklıma. Ki kovidin açık bir şekilde öldürme oranı en çok bu kuşakta ama maşallah evlerinde durdukları yok. Daha bugün ayakta yolcu almıyorum diyen şoföre saydırıyordu biri. Bütün kafelerde, banklarda bu kuşak...

Genel olarak ülke genelinde bir kararsızlık var. Bir toparlanmaya ve seri halde "kararlı" kararlara ihtiyaç olduğu çok açık. Zira ülke genelindeki kararsızlık halinin yönetimde de olduğunu söyleyebilirim. Mesela son ilköğretim kararı da bir hayli kararsız bir karar.

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.