24 ocak 2020 elazığ depremi

0 /
endergelisenosasunaataklari
Önce batı titredi sonra Doğu sallandı. Allah yardımcımız olsun. Her iki deprem de 5.00 bareminin üzerinde. Yani durum aslında ciddi. Birbirinden bağımsız depremler mi yoksa fay hatlarının bir noktada kesişmesi var da birbirlerini mi tetikledi merak konusu.

Eğer birbirinden bağımsız depremler ise daha korkutucu bir manzara var demektir. İşin ucu büyük İstanbul depremine kadar gider.
eylul
Aktif fay üzerinde olduğu için gayet normaldir. Elazığ Malatya fay üzerinde, doğu Anadolu fay hattına sahip bir yer. bu olağandışı bir deprem değildir, şimdi aktif enerji bir sonraki segmente aktarılmış oldu. Bundan sonra gelecek deprem ise fayın uzunluğu boyunca uzanan ikinci üçüncü dördüncü segment üzerinde gerçekleşecektir. Gayet doğaldır. Korkulmalı mıdır evet, deprem değil ihmal öldürür.
Ekleme: büyüklük şiddet farklı şeylerdir, insanın olmadığı yerde büyüklük ne olursa olsun şiddet sıfırdır.

Ekleme 2: Elazığ, Malatya, Maraş, Diyarbakır, Osmaniye,hatay, adana aynı fay hattı üzerinde olduğu için etkilenmesi hissedilmesi normaldir. Korkmayın durduk yere. Özellikle güney kısmı aşırı telaş etmesine gerek yok.
endergelisenosasunaataklari
24 ocak 2020 elazığ depremi
megasozluk.com/foto

Böyle bir şey gördüm. Umarım böyle bir durumda bile Alevi-Sünni ayrımı yapacak kadar alçalmıyorlardır.
2
sen benimsin sen benimsin
böyle bir şeyde kimse ayrımcılık yapmaz. eğer bunuda bir propaganda olarak kullananlar varsa devlet haklarından gelsin. aksi durumda böyle bir günde köken ayrımı yapılmaz.
endergelisenosasunaataklari endergelisenosasunaataklari
Bu ülke otel yakanları gördü, otelde olanları ateşin içine geri atan itfaiye erleri gördü, kapı işaretlemeleri gördü. Üzgünüm ama ailevi-Sünni konusu bu ülkede “böyle bir günde olmaz” denecek kadar basit bir konu değil. Propaganda demeden önce şüphe duymak gerek.
blackex
Öncelikle tüm ülkemize geçmiş olsun ve Allah beterinden korusun.
Ama kafama çok ciddi sorular takılıyor ? Son zamanlarda neden bu kadar deprem oluyor ? Dünya üzerinden hastalıklar vb. bir çok sıkıntı kol geziyor.. Kısacası dünyada neler oluyor ?
2
endergelisenosasunaataklari endergelisenosasunaataklari
Entrika seven Facebook sayfa paylaşımı gibi olacak ama sanki birilerinin planı çerçevesinde afetler-hastalıklar bilinçli baş gösterdi gibi geliyor insana
blackex blackex
Aynen öyle. İnsan acaba mı diyor. Bir klişe var geldi mi her şey üstüste gelir zaten diye. Aynı o düşünceyle yaklaşıyorum ama öyle bir zaman dilimi içerisindeyizki insan doğal afete bile şüpheyle yaklaşıyor.
Siyahsipsi
İlk defa bu kadar sallandık. Daha önce 3 deprem daha yaşadım 6 şiddetinde olanı bile gördüm ama hiçbiri bu kadar değildi.
An itibariyle can kaybı sayisi 15e yükseldi ancak henüz çalışmalar devam ediyor ve harabe şekilde olup çöken o kadar çok bina var ki büyük ihtimalle bir süre sonra sayı vermeyi keseceklerdir.
Allah hepimizin yardımcısı olsun arkadaşlar gerçekten çok zor bir durum.
kara uzum habbesi
suriyeliler bu ülkeden gitsin diyenler iyi dinlemeli bence.
her yerin iyisi ve kötüsü vardır. işte bir suriyelinin parmakları ile kazıyarak kurtardığı depremzede...
2:33 saniyesini iyi dinleyin.

edit:
Suriyeli mahmut ile buluşması;
5
endergelisenosasunaataklari endergelisenosasunaataklari
Suriyeli düşmanı değilim ancak dikkatimi bir şey çekti. Gencin elinde yara yok.
kara uzum habbesi kara uzum habbesi
mesela bu mu yani? önemli olan bir insanı din dil ırk ayırt etmeden kurtarması değil mi?
şuan bulunduğun yerde bir deprem olsa sen birini kurtarırken din dil ırkını sorgular mısın?
veya tam tersi birisi seni kurtarırken sorar mı? sen nesin ona göre kurtarayım diye ?

Böyle şeylere takılmamak gerek gerçeği görmek için kör olmamalı insan sonuça bakınca bu çocuk bu kadını ve eşini kurtarmış olmasıdır. taktir etmek gerek ne anası ne babası nede bir bağı var.
endergelisenosasunaataklari endergelisenosasunaataklari
Taktir etmiyorum demedim. Ama haberlerde yansıtılan 2 şey çok ön plana çıkarılıyor. 1. Suriyeli olması, 2. Ellerinin parçalanmış olması. Bu yüzden dikkatimi çekti elleri.
kara uzum habbesi kara uzum habbesi
iyice dikkat etmemişsin demek ?
bir haberde suriyeli beni kurtardı demiyor ki?
bizzat depremzede bunu aktarıyor. dilinden dökülen sözleri haber yapıyorlar.
endergelisenosasunaataklari endergelisenosasunaataklari
Dostum, ben Suriyeli düşmanlığı yapmıyorum bak tekrar ediyorum. Yaptığını da taktir ediyorum. Ama zamanında ana haber bültenlerine Türk aileler ile Suriyeli aileler çıkarılıp dostluk mesajı verildi. Daha sonra göç dalgası geldi. Bana kızabilir, hatta insanlığımı sorgulayabilirsin ancak bu güzel olayın en çok dile getirilen özelliği gencin Suriyeli olması olunca ben arkasından ne hazırlanıyor diye düşünürüm. Bizim insanımıza para verince her şeyi söyletirsin. Kadın elleri parçalandı, cam kırıkları ellerini kesti diyor, ellere bakıyorsun bir şey yok. Bak tekrar ediyorum yapılan olayı sorgulamıyorum. Ama olayın üzerinden başka bir plan hazırlanmış gibi geliyor bana.
0 /