30 eylül 2020 ekşi sözlük'te büyük skandal

Mega sözlük 1. Nesil yazar
sessiz suskun ve yorgun bir adam
Sedat Kapanoğlu tarafından kurulan Ekşi Sözlük'te bugün skandal bir başlık açıldı. 'turkish state of israel' isimli başlık altında çok sayıda paylaşım yapıldı. Paylaşımlar arasında ise skandal bir harita yer aldı. Bu haritada Türkiye İsrail'in ayaleti olarak gösterildi. Skandal haritada Türkiye toprakları üzerinde İsrail bayrağı yer aldı.
kaynak
Skandal harita:


Ekşiciler bu haritayı destekledi
Bu rezil harita altına yorum yapan Ekşi Sözlük yazarları da 'vatan hainliklerini' bir kez daha ortaya koydu. Çok sayıda Ekşi yazarı skandal haritayı destekleyen yorumlarda bulundu.


2ekmek1samsun216
harita ekşi sözlük değil reddit üzerinde paylaşıldı. paylaşım tarihinin mart 2020 olduğunu eklemek gerek. kaynak. dolayısıyla reddit gibi büyük bir mecrada böyle bir haritanın paylaşılması ve şu süreçte ortaya çıkması, ekşi sözlük için de haber niteliği taşıdığından başlığı açılmış. bu haritayla alakalı bir başlığın burada da açılıp üzerine tartışılması gerekiyor rasyonel olarak bakıldığında.

birkaç hükümete yakın haber sitesi(!) üzerinde paylaşılan yazılarla galeyana gelmek yersiz.

sözlük denilen mecralar ''şarkı öner'', ''güne bir fotoğraf bırak'' gibi konulardan ziyade gündem haberlerini, güncel tanımları ve üzerine tartışılabilecek konuları içermelidir.

dipnot: belirttiğim nokta harita, türkiye, israil, sınırlar, siyaset, politika gibi etkenlerden muaftır. olayın ardından bir zümreyi tamamen ''vatan haini'' diye yaftalamak ayrı bir ilginçliktir.
vueenx
israil gibi bir devletin türkiye'yi topraklarına alırsa türkiye'de yaşayan insanlara da iyi davranacağını zanneden aptalları ortaya çıkarmış skandal. iktidarı sev sevme, başka bir ülkenin egemenliği altında mutlu olamazsın.
Mega sözlük 1. Nesil yazar

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol