8 şubat 2021 whatsapp sözleşmesi

0 /
enginyuksel1982
8 Şubat 2021 tarihinden sonra WhatsApp verileriniz, Facebook ile paylaşılacak.
İzin vermeyen kullanıcılar artık WhatsApp kullanamayacak.
Veriler Facebook'un yan şirketleri tarafından da kullanılacak.
sadeliginguzelligineinananinsan
"Toprağım biz senin üzerinden para kazanacağız sana da peşin peşin söylüyoruz, var mısın yok musun?" minvalindeki sözleşmedir.

Ha umurumda mıdır ? Telefon konuşmasında laptop fiyatlarına bakıyorum dedikten sonra laptop ve donanım reklamlarının sürekli karşıma çıkmasından ötürü umurumda değildir.
justatranslator
sözleşme koşulları her şirketin her yıl yenilenir. ben okumadan kabul ettim. kabul etmeyip ne yapacağız? Whatsapp mı kullanmayacağız? benim için mümkün değil. ayrıca benim bilgilerimi paylaşsa ne olacak? zaten paylaşmıyor muydu?
2ekmek1samsun216
whatsapp gibi ticari işletmeler verdikleri hizmetlerin karşılığını bir şekilde almaktadır. almak zorundadır zaten. yoksa böylesine global bir hizmet finanse edilemez. çıkış noktası olarak whatsapp hiçbir zaman ücretli olmayacak açıklaması yapıldığından ötürü premium bir satış ile gelir mümkün değil. eh hikaye özelliğinden sonra araya reklam sıkıştırılsa bu noktada da rehberinizdeki kişi sayısı + wp hikayelere bakan kişi sayısıyla sınırlı kalacak.

bir sonraki reklam hamlesi konuşma satırları arasında direkt olarak şirketlerle irtibat kurabileceğimiz bir sohbet penceresi olacaktır diye düşünüyorum. örneğin uçak bileti fiyatı baktığımızda konuşma pencereleri arasında etstur olacak. girip yapay zekaya, otomatik chat botuna ya da bir müşteri temsilcisine bilet hakkında soru sorup rezervasyon falan yapabileceğiz.

reklam için verilerin işlenmesi durumuna dönecek olursak hali hazırda zaten instagram ve facebook verileri işliyor. tüm TÜrk halkı buna onay verip bunları kullanıyor. whatsapp konuşmalarında geçen verileri işlemesi bu noktada bir anlam ifade etmiyor.

hayır bizim millet oturup whatsapp şirket merkezinde iki kişinin ahmet'in konuşma penceresini açıp ''aswhswhha salağa bak kıza nasıl yürümüş, öyle yürünür mü lan mal değneği'' diye kahkaha atacağını falan düşünüyor herhalde. yapay zeka, makine öğrenmesi, teknolojinin altın çağındayız, bizim milletin bu konulara bu kadar fransız olması zoruma gidiyor.

hükümetin bip çağrısı ise cadı avı için ön teminattan başka bir şey değil. whatsapp'ta uçtan uca şifrelenmiş mesajlar amerika'da veritabanında tutuluyor olsa bile hükümetlerle konuşma kayıtları paylaşılmıyor. çünkü neden? kişisel gizlilik diye bir şey var. peki Türkiye'de var mı kişisel gizlilik? bip bu noktada ne kadar hassas davranacak? öttürürler adamı öttürürler. arkadaşınıza bipten attığınız bir karikatür yüzünden bile öttürürler.

neyse.
urmiaa
geçen gün sabahın köründe uyku sersemi gelen mesajlara bakmak için girdiğimde okumadan kabul ettiğim sözleşmedir. Telegramı yıllardır kullanırım dün ve bugün bildirim yağmuruna tuttu. ''x kişisi telegram'a katıldı!'' 3 gün sonra wp'ye geri döneceksiniz.
zeze
Arkadaşlar boşuna yoruyorsunuz kafanızı. Bilgisayarlarınızın işletim sistemleri çok büyük oranda windows. Yazışmaları word, hesapları excel ile yapıyorsunuz. cep telefonlarınızda yer alan işletim sistemleri android ve ios. Uygulamaların ağababaları zaten herşeyinize sahip. Silseniz ne olur silmeseniz ne olur. Amcalar istedikleri bilgiyi istedikleri zaman alırlar.

Sorunun çözümü lafta değil ya gerçek anlamda yerli ve milli bir şeyler üretmek ya da madem başaramıyorsunuz o zaman şahsi bilgilerinizi bu platformlarda tutmamak.
hayalperestputperest
boşuna kendinizi tribe soktuğunuz sözleşme. önemli bir insan değilseniz kimse sizin mesajlarınızı takmaz bile kim ne yapsın sizin sevgilinize aynadan domalıp çekip attığınız nudeyi
uyekayitsekizkarakter
Konum bilgisi açık olmadığı halde avm ve plaza önünden geçerken reklam mesajları geliyor örnek : hyundai plaza önünden geçerken hyundai reklamı gelmesi vb ..
cep telinizle izlenmediğinizi mi sanıyorsunuz cep tel bekleme halinde iken arkadaş arabasının aküsünün bittiğini yeni akü alacağından bahsetti facebook Twitter YouTube ne kadar sosyal mecra varsa akü reklamı çıkmaya başladı tesadüf değil denemek için lastik muhabbeti yaptık yine aynısı oldu şu yorumu buraya yazdıktan sonra kesin reklamları çıkacak biliyorum
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol