ınitiative q

parzival
Arkadaşlar bu linkten de gelebilirsinz[url=Initiative Q is an attempt by ex-PayPal guys to create a new payment system instead of payment cards that were designed in the 1950s. The system uses its own currency, the Q, and to get people to start using the system once it's ready they are allocating Qs for free to people that sign up now (the amount drops as more people join - so better to join early). Signing up is free and they only ask for your name and an email address. There's nothing to lose but if this payment system becomes a world leading payment method your Qs can be worth a lot. If you missed getting bitcoin seven years ago, you wouldn't want to miss this.

Here is my invite link: https://initiativeq.com/invite/RUtL5BHgY

This link will stop working once I'm out of invites. Let me know after you registered, because I need to verify you on my end.][/url]

aşık veysel

ornek vatandas
Aslında gözünün birinin görmesi mümkündü. Gözündeki perdenin ameliyatla kaldırılarak düzelebileceğini müjdeleyen doktora randevu verilmişti. Randevu öncesi ahıra temizlik yapmak için girdiğinde, huysuzlanan inek boynuzunu sallayınca, boynuz o düzelecek olan gözüne isabet ediyor. karanlık ve talihsiz hayatı ölene dek sürüyor. Allah kimseyi böyle olayla sınamasın. Çektiği bu hayata karşılık umuyorum ki öteki dünyada gözleri açılmıştır.

sanat

der giderim
son zamanlar anlamsız şeyler yapıp sanat adı altında millete kakalanıyor, yakın zamanda spermli peçete, boş çerçeve satışları da bu şekilde yapıldı oysa "sanat herhangi bir açıklamaya gerek duymadan karşı tarafa derdini anlatabilmektir" demiş şimdi ismini hatırlamadığım birisi.
yani nuri bilge ceylan filmleri, absürt şeyler bana göre pek sanat değil ama bu benim bakış açım. nuri bilge ceylan filmlerininin tamamını izleyip anlayabilen varsa o filmlerde onlar icin sanattır ama anlayabilen olduğunu sanmıyorum.

esrar

der giderim
uyuşturucu değil uyarıcıdır. kullandığınız zaman tüm algılarınız açılır bu yüzden üniversite öğrencileri arasında daha yaygındır.
bir zaman sonra ciğerleriniz solar, yüzünüzün rengi gider, dişleriniz hasar görür. 20 dakikalık yürüyüşle bu meretin sağladığı mutluluk etkisini daha uzun süre yaşarsınız.

film izleriz

bayyanlis
beyaz perdenin hayatımıza girdiği ilk günden bu yana film izlemek teknolojiyle birlikte çok gelişti. film banyolarından bu zamana kadar uzanan beyaz perde serüveninde artık herkesin evinde bilgisayar ve ücretsiz film izleme platformları olması hasebiyle günümüzdeki kolay erişilebilirlik haline erişti.

sanat

ekremselcuk
Güzel bir niyet ve hissiyât ile insanın işini savsaklamadan, elinden geldiğince en güzel şekilde yapmasıdır. Bu anlamda, bir ayakkabı boyacısının kir-pas içindeki bir ayakkabıyı boyayıp cilâlayarak onu vitrindeki eski görünümüne kavuşturmadaki başarısıyla bir sanat ortaya koyduğunu düşünürüm.

sen gay misin

ornek vatandas
Böyle soruyu sorabilmek iyi cesaret, tabi soran da alacağı tepki ya da sonuçlarına katlanmalı. Geçenlerde buna benzer bir tartışmaya şahit oldum. Enteresan ve biraz da komik bir tartışmaydı. Sokağımızda bir esnaf var, çabuk parlayan da bir yapısı var. Gelen müşterinin yanındaki arkadaşı, buna "sen gençliğinde hovardalık yaparmışsın" diye bir laf söyledi ve kızılca kıyamet koptu. "vay sen nasıl konuşursun, ne demek hovardalık yapmışsın, ne diye duyduğuna inanıyorsun, nasıl iftira atıyorsun böyle" diye azarı bastı. Azarı yiyen adam çıkıp giderken yanındaki arkadaşına " nereden bileyim, gençliğinde hovardaymış, bana da öyle söylediler yav" diyordu.

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol