dizi

Gülenyüz
Seyretmesek bile çoğu zaman maruz kaldığımız TV yapımı. Tabi ki takip ettiğim diziler var ama dizilerin bir çoğu resmen zeka seviyesi düşük yapımlar. Hakaret olarak algılıyorum ben böyle yapımları. Size ne verirsek izlersiniz kafasıyla yapılmış, düşünülmemiş, güzel bir vitrinle yutturacaklarını sanıyorlar. Çoğu genel de 13 bölüm bile sürmeden bitiyor. İnsan israfı...

yazarlardan film ve dizi önerileri

sizofren
the green inferno ( yeşil cehennem )
insan kırkayak 1-2-3
cannibal holocaust
salo ya da sodom'un 120 günü
hilkat garibeleri
silgi kafa

dikkat : yukarıdaki filmler izlerken rahatsız olacağınız vahşi ve şiddet içerikli gerçekçi sahneler içerir, yarısından fazlasını izleyebilen nadirdir. ben değişik bir insan olarak severek izliyorum sonuçta bir film.1

fiat marea

endergelisenosasunaataklari
Başımın belası... Fiat'ın Türkiye'ye soktuğu stilo ile beraber en donanımlı ve konforlu, aynı zamanda en nazlı niyazlı arabası.

Dilinden anlayan usta da yok. Sırf bu yüzden Ankara'ya gitme durumum bile var. Benim gibi bu araca sahip birileri varsa bana bi ulaşsın.

Metresim olsa bu araçtan daha tutumlu olur lan!!

maximilien robespierre

enginyuksel1982
Jakoben kökenli Fransız devlet adamı, hukukçu ve Fransız Devrimi'nin önde gelen isimlerinden biri. 1793'ün sonlarında, Terör Dönemi sırasında Devrimci Hükûmet'in ana organı olan Kamu Güvenliği Komitesi'ne hâkim oldu ancak 1794'te başlayan isyanlar sonucunda düşürüldü.

”Zorbalık özgürlükten kuşkulanır ve belirtilerinden ürker, insanların kafasını öylesine bozar ki, insanlar zorbalığa tapar hale gelir.”

yazık

kokosh
uzun ve güzel analizlerin sonuna yazıldığında, o analizi gözümde bir anda hiçe çeviren kelime. neden bilmiyorum ama beni çok rahatsız ediyor bu kelime. anlam olarak değil, kullanım şekli nedeniyle.

yani adam/kadın kalkmış 2-3 paragraf yorum yazmış. inanılmaz derecede aklımdan geçenleri bire bir söylemiş. çok başarılı cümlelerle ifade etmiş üstelik konuyu. en sonuna uyduruk bir "yazık"... yakışmıyor, ne bileyim...
5

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol