takip isteğine geri dönmeyen tipler

kokosh
normal bir insan.

ben hiç sevmiyorum bu takibe takip olayını, ama insanların büyük bir kısmı benim gibi düşünmediği için, kırılmasınlar diye takip etmek zorunda hissediyorum bazen. adam/kadın hiç ilgi alanım olmayan konularda yazıyor mesela ya da tamamen boş muhabbet, geyik falan yapıyor. takip etmemin hiçbir anlamı olmuyor, çünkü okumuyorum yazdıklarını. bazılarını edemiyorum bile sırf bu yüzden.

ilgi alanlarımız ortaksa zaten o etmese de ben onu takip ederim, sıkıntı yok. gurur yapacak değiliz böyle konularda.

böyle bir konuda mecbur hissetmek hoş bir şey değil bence. insan bir şeyi yapacaksa içinden geldiği için yapmalı. o yüzden insanları bu konularda sıkıştırmamak gerek.

hele instagram için konuşursak, o başlı başına bir felaket! hiç tanımadığım insanlardan gelmiş 50 tane takip isteğinin nesine, neden geri döneyim? tanımadığımız ve konuşmak istemediğimiz insanlara tek tek açıklama yapmanın mantıksızlığını sanırım herkes kabul ediyordur burada?

***

bir de garip bir grup var. takip eder. siz de onu edersiniz. sonra takibi bırakır. sonra tekrar eder (ya da bazen etmez) falan... ilgi çekmek için mi yapar, "ben kimseyi takip etmiyorum ama o zavallı fanilerin hepsi benim peşimde" diye düşünüp egosunu mu tatmin eder bilinmez ama bunu yapanınız varsa yapmasın, çok çocukça ve komik duruyor çünkü.

gözün kanaması

turkona
bir an önce doktora gidilmesi gereken göz sorunudur. göz içindeki kılcal damarların kanamasıyla göz de makula göz dejeneresi hastalığı oluşturmaktadır.. bu hastalık düz bir çizgiye baktığınızda dalgalı olarak görmenize ve ileride göz merceğinde siyah bir gölge oluşmasına ve görme kaybına yol açabilmektedir...
tüm hastalara yüce rabbimden şifalar diliyorum..

para insanı bozar mı sorunsalı

hesabicivciv
bozar diyenler için; şimdi zenginler bozuk mu? zengin daha da zenginleşince bozuluyor mu? başlık biraz eksik mi? kendini bilmeyene birazcık gaz versen yeterli o zaten bozulur, paraya gerek yok. fakir için söyleniyorsa ki bu yönde diye düşünüyorum, fakire daha fazlasını bile reva görülüyor demektir. "para seni bozar be oğlum" tavsiyesini getirir ki o da "sen fakirsin fakir kal girme öyle işlere" demenin daha kibar yolu. sonuç olarak para gelsin o zaman bakarız duruma.

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol