abla

Siyahsipsi
Abla olmak çok garip bir duygu. 7/24 kavga ediyorsunuz yeri gelince birbirinizi ciddi ciddi dövecek duruma geliyorsunuz ama yarım saat sonra göz göze gelince her şey geçiyor. Onun başına bir şey geldiğinde ilk sen koşuyorsun, bir ihtiyacı olduğu zaman karşılayamazsan için içini yiyor mesela. Garip bir şekilde kardeşime sevgimi gösteremiyorum ama her şeyden çok seviyorum onu.
servi revan
olmayan fakat olduğum kadın bireyler topluluğu.

benim abla olmaktan yana pek bir artım olmadı hiç. dövdüm, sövdüm, kızdım, kırdım. bayağı acımasızlık yaptım... geçen yılın kış ayına kadar.

olay;

kardeşimle aynı dershaneydik bir ara. beraber gidiyorduk, beraber dönüyorduk, parayı ortak harcıyorduk. zaten erkek kardeşimi acayip fazla severim. suç ortağım ve neredeyse yaşıtım olduğu için olabilir.

bir gün yine döneceğiz eve. bir çocuk gelip "servi abla sizin oğlanı dövüyorlar." dedi. resmen beynimden vuruldum. yanıma aldım kankalarımı, gittim dağıttım ortalığı. hatta yakışıklılardan biri yumruk attı bana. sonra anlaştık tabii o yakışıklıyla da neyse. ondan sonra öğrendim ablalığın ne olduğunu. şimdi gayet iyiyiz hepsiyle.

abla olmak güzeldir, hoştur.

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.