antalya

0 /
nickpic
Şehir güzel (özellikle kaş çok güzel ve kumrusu izmir'e bin basar.ağlamayın,ben böyle düşünüyorum) ama virajlar aşırı fazla ve her yer biribirine çok uzak.Yükseklik korkusu olanlar,sabırsızlar ve yol tutanlar sakın denemeyiniz.Antalya mı tövbe...
endergelisenosasunaataklari
Aşığım bu şehre.

Ayrıca İzmir insanı eğer Antalya'da olsaydı sanırım hiç ama hiç çekilmez olurlardı. Ellerinde bi Alsancak bi Bornova varken adamın canına ot tıkıyorlar İzmir de İzmir diye. Bir de Antalya'da olsalardı... aman aman düşünmek bile istemiyorum..
pseudohero
Akdeniz bölgesinin en kalabalık şehri. Ülkemizin en fazla turist toplayan şehirlerinden biri, Tahminen İstanbul'un ardından ikinci. Dünyaca ünlü mavi bayrak sahibi Konyaaltı Plajı bu ilimizde bulunmakta. Kalabalık olsa da büyük şehirler içinde mutlu İnsan sayısının görece en fazla olduğu illerden biridir. Yazları gavur alnı gibi yanabilirsiniz o ayrı. Genel anlamda harika bir iklimi vardır. Oldukça fazla Ispartalı Burdurlu Bitlisli ile karşılaşabilirsiniz.
weltschmerz
güzel bir akdeniz kenti. ünü dünyaya yayılmış bir turizm cenneti. tarım faaliyetleriyle türkiye'nin narenciye ve domates ihtiyacını büyük oranda karşılayan, kış mevsiminde de seracılık sayesinde her mevsim tarımsal üretim yapılan sahil şehri. yalnızca sahilleriyle ünlü değil, toroslar'ın batı ve orta kesimine hakim olduğu için güzel yayları da bulunan, bu sayede türkmen yörük kültürünü hâlâ sürdürebilen özel bir yer.
özellikle teke yöresi'yle il merkezi arasını (kaş, demre, kumluca hattını) çok severim, çok güzeldir, doğa harikası noktaları vardır. yazları hava çok sıcak, akdeniz ikliminin hakkını veren leş bir sıcak. buna rağmen türkiye'nin pek çok yerinden daha iyi bir yaşam ortamı sağlayan hoş bir şehir.
ayrıca tarih, arkeoloji ve seyahat tutkunlarına envai çeşit antik kent ve müze gezme imkanı sunan zengin bir şehir.
enginyuksel1982
Antalya'da ailesiyle birlikte düğüne giden 11 yaşındaki çocuk, arkadaşlarıyla birlikte oyun oynarken zehirli bir hayvanın sokması sonucu hayatını kaybetti.

Son 1 aydır Antalya'da yılanların ortalıklarda çok dolandığına dair haberler mevcuttu. Allah rahmet eylesin
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol