arabayla makas atmak

jrriquelme
Makas atmak, hareket halinde iki veya daha fazla aracın arasından trafiği tehlikeye sokacak şekilde geçmeye verilen isimdir. Bu şekilde hareket edip trafikte makas atanlar, sadece kendi hayatlarını değil trafikteki diğer sürücülerin de hayatlarını tehlikeye atmaktadırlar.

trafikte makas atanlar bin 2 TL idari para cezasına çarptırılmaktadır. Trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde ardı ardına şerit değiştirme veya ters yönde araç sürme gibi ihlaller için ise bin 2 lira idari para cezası bulunmaktadır.
megatron
KARAKTERSİZİK GÖSTERGESİDİR. KİMİLERİ BUNUN HAVALI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜR FAKAT BİLMELERİNİ İSTERİM Kİ NE KIZ NE DE ERKEK HERHANGİ BİR İNSAN EĞER BU HAREKETİN SAYESİNDE SANA KARŞI DUYGULAR BESLEMEYE BAŞLIYORSA, ONUN DA SENİN ZEKAN GİBİ DÜŞÜK KAPASİTELİ BİR ZEKASI VARDIR. ZİRA MAKAS ATMAK CİNAYETE TEŞEBBÜSTÜR. AMA KANUNLARIMIZDA BU SADECE BİR TRAFİK KURALI İHLALİ OLARAK SAYILDIĞI İÇİN TEKRARDAN SERBEST BIRAKILIYORLAR VE YAPTIKLARI KARAKTERSİZLİĞE DEVAM EDİYORLAR.
SONRASINDA MAKAS ATTIKLARI İÇİN KAZA YAPIP ÖLENLERE ARKALARINDAN RAHMET OKUNUYOR. KİMSE O ADAMIN MAKAS ATARKEN MASUM İNSANLARIN HAYATLARINI TEHLİKEYE ATTIĞINI GÖRMÜYORLAR. YAZIK GERÇEKTEN.

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.