atalet

diliolsakonussa
Utletten gelir. Boş durma durgunluk tembellik manaları verir. İsteksizlik hevessizlik hali diyelim. Yani kabiliyet var ama istekli olmayınca olmuyor. Psikojideki hazır bulunma halı yok. Amaca yönelik eylemi yapmamak. Daha nasıl anlatayım. Mevzu açık. Birçok sebebi var tabi. Bana çok oluyor. Şuanda da yapmam gerekenleri yapmayıp bunları yazıyorum mesela.
turkona
kare bulmacalarının bilindik sorusu..
tembellik o kadar önemli bir mevzu ki sürekli karşınıza çıkar...
özellikle iş yerinde, çalışmadığın fark edilir ise tembellik ediyorsun olur..
tembellik aslında asalak yaşayan insanların özelliğidir. her şeyi çalışmadan kazanmak isterler. armut piş ağzıma düş misali..
böyle tiplerden uzak durulması gerekir. bulaşıcı olduğu kanıtlanmıştır...
enginyuksel1982
Arapça ˁṭl kökünden gelen ˁaṭālat عطالة "1. hareketsiz ve başıboş olma, 2. boşluk, hareketsizlik, tatil" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça aynı anlama gelen ˁaṭal عطل sözcüğü ile eş kökenlidir.
atavratedebiyat
Arabi sözcük. Tatil sözcüğü bundan türer. Ruh halidir, ruha sinmesi iyi de ruha ikamet etmesi kötüdür. Geçim telaşı olmasa harikulade aylaklık sebebi. Coğrafi olarak Bağdat vilayetinde ikamet eder. Çünkü en çok burada hakkı verilir. Malum Bağdat atulları pek meşhur ama onları da haccacı zalım telef etti. Ah ulan Haccac ah.

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol