başak demirtaş

enginyuksel1982
siyasi görüşünün hiçbir önemi yoktur, kimin eşi olduğunun da hiçbir önemi yoktur. bir kadına hele hele bir anneye nereden gelirse gelsin, hangi görüşten olursa olsun tacizin ve şiddetin izahı olamaz.
5
Gülenyüz Gülenyüz
Kim eksiledi diye çok merak ediyorum doğrusu tacizi destekliyor herhalde :)
enginyuksel1982 enginyuksel1982
olabilir eksileyene de saygı duyuyorum;)
Gülenyüz Gülenyüz
Tacizi destekleyene saygı duymam kesinlikle :) tabi sizin saygı duymanıza saygı duyarım :)
enginyuksel1982 enginyuksel1982
tacizden öte sanırım eksileyen kişi biraz politik düşünüyor konuyu. başak demirtaş'ı bir kadından,bir anneden öte siyasi kimliğinden dolayı savunacak bir tarafının olmadığını düşünüyor zannımca. o da ayrı bir görüş saygı duyuyorum
Gülenyüz Gülenyüz
Hımm olabilir haklısın tabi :)
Gülenyüz
Selahattin Demirtaş'ın eşi öğretmen başak Demirtaş yapılan büyük terbiyesizlikle gündeme geldi. Faşistliğin, ahlaksızlığın, edepsizliğin bu kadarı dedirten haber. Bu iğrenç cümleleri kuran adi kişiliksiz iğrenç pisliğe haddi bildirilmeliki tekrarı olmamalı ve başka kişiliksizler böyle iğrençliklere cesaret edememeli. Kim olursa, ne olursa olsun bir kadına, bir anneye böyle rezil cümleler kurulmamalı...
ast
sosyal medyadan taciz edilmiş içeriği nedir tam olarak bilmiyorum fakat kandırılıp dağa götürülen veya kaçırılan, terörist başları ve sözde yöneticileri ve diğer teröristlerin taciz ve tecavüzlerine maruz kalan ve kaçmaya çalışan, kaçamayıp yakalanınca daha da büyük zülumler gören kızlar kadar kötü bir duruma düşmemiştir herhalde.eşi olacak şerefsizse bu soysuz köpeklerle beraber bunu çok iyi biliyorum.
Açıp izleyin kaçmayı başarmış teslim olmuş kadınların röportajlarını.
12
seyyah seyyah
Bu ülkede maalesef terörist seviciliği var. Küfrü tabiki kimse tasvip etmiyor fakat bir teröristin eşine yapılan hakareti, kendi anasına yapılmış gibi savunanlar, ülkemin şehidinin annesinin evlatsız kalmasına kimse aynı şekilde sahip çıkmıyor..

Sonra sözde saygı bekleniyor..

Kaleminize sağlık..
Gülenyüz Gülenyüz
Yani demek istediğin eşi veya çevresi bunları yaptı karısıda daha fazlasını mı hak ediyor? Ben veya bu başlığa yazan kimse eşinin yaptığını savunmadı ama bu benim yapılan tacizi savunacağım anlamına gelmez. Taciz tacizdir savunulacak veya normal gösterilecek bir yanı yok.
obra obra
Eksi verdim. Dediklerinizin birçoğu doğru olabilir ama bu tacizi umursamadığını, bunu sıradan bir şeymiş gibi gösterdiğini ve bu kadını bunu hakkettiğini düşündüğünü, düşündüğüm için eksiledim.
ast ast
Kesinlikle kim olursa olsun can düşmanım dahi olsa bende bunu kabul ve tasvip etmem. Yazdıklarımlarımda "oh iyi olmuş onlarda bunları şunları yapıyorlardı" gibi sığ bir düşünce aranmasın kesinlikle değil, olsa zaten bende onların seviyesine düşmüş olurum. Hani bizler çok hassasız ya biraz da bu hassasiyetimizi çokta boşa harcamayalım diye söylüyorum. ortada bir vahşilik varken, doğudaki aileler kan ağlıyorken bir teröristin eşini sosyal medyadan rahatsız ettiler diye dünyaları havaya kaldırmamak gerek o güzel hassasiyetlerimizi, nefesimizi gerçekten zülum gören insanlar için tüketelim derim.
obra obra
Nefesimizi sadece bir yanlış için değil tüm yanlışlar için tüketelim derim bende. Sadece bir yanlışı düzelterek değil tüm yanlışlarımızı düzelterek daha iyi biri olabiliriz. Ama haklısınız, birazcık.
Gülenyüz Gülenyüz
Zaten böyle küçük şeylere tepki gösterilsin ki daha büyüklerine insansılar cesaret edemesin diyorum. Doğuda o annelerle bizde ağlıyoruz onların halini doğulu olarak en çok biz anlıyoruz sadece daha kötüleri var diye buna şükretmemi beklemeyin benden. Gerçekten zulüm görenler için de nefesimi tüketirim ve klavyemi körüklerim ama bu kadına yapılan zulmü görmezden geleceğim anlamına gelmez.
ast ast
Eden bulur derler...ki zulüm gördüğü felan söylenemez çünkü ailesinden kaçırılıp bir dağa götürülüp tüm hayatı elinden çalınmadı, doğuda 24 yaşında gencecik bir öğretmenken çocuklara vatan sevgisini anlattığı için kaçırılıp bir dağda katledilmedi, asker olan kocası ve bebeğiyle pazarda alışveriş yaparken yanındaki kocası yakın mesafeden ensesine ateş edilerek katledilmedi kusura bakmayın. bende üzülemiyorum bu olay için tasvipte etmiyorum aynı zamanda çünkü yanlış yanlıştır.
Gülenyüz Gülenyüz
Zaten mesele yanlışın yanlış olduğunu kabullenmekte :)
ast ast
Yanlışa en baştaki entride yanlış dedim zaten siz doğudaki annelerle bu olayı beraber zulüm olarak nitelendirdiğiniz için yazdım bu yorumu ikisi kesinlikle aynı şeyler değil bunu bilin...
seyyah seyyah
Yazar frankestein ve yazar gülenyüz;
Sizler de söylediklerinizde haklı olabilirsiniz lakin aynı hassasiyeti şehit olana, şehit çocuğuna, kaçırılmış kızlara ve erkeklere, bırakın küfür edilmesini , tecavüzler edilip katledilmelerin yüzlerce örneği varken;
Bir teröristin eşine yapılan hakarete bu denli tepki veriyorsanız, yukarda yazılanlara ne denli tepki verirsinizin cevabını alamamak belki de yazar: ast'ı ve şahsen beni de bir nebze üzmekte ve şaşırtmaktadır.

Küfür ve hakaret asla savunulmamaktadır...
obra obra
Yazar seyyah emin ol ki, yukarda yazdıklarından herhangi birinden haberdar olduğumda aynı tepkiyi veriyorum. Daha çok tepki vermiyorum. Çünkü; yapılan yanlış ne olursa olsun en sert tepkimi gösteririm.
Gülenyüz Gülenyüz
İkisinin aynı şey olduğunu asla savunmadım. Ama bu yapılan da zulümdür eşdeğer değil ama o kadının iffetine gelen laflar onun için zulümdür bir kadın olarak bana ağır geldi. Sözlü tacize bile bu kadar tepki verdiğim düşünülürse @seyyahın yukarı da yazdıklarına vereceğim tepki öngörülmelidir ne tepki vereceğimi anlatmama gerek yok herhalde. Aslında aynı şeyi savunuyoruz yalnız daha kötüleri var diye bunun gibileri görmezden gelemem veya kötünün iyisi diye daha az tepki gösteremem bu da benim doğrum...

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.