bayat ekmek

turkona
çöpe atılmaması, kıtır ekmek yaparak değerlendirilmesi gereken nimettir.
bayat ekmek deyip çöpe attığınız bir nimettir.. allah (cc) a'râf sûresi 31. ayetinde her namaz kılacağınızda güzelce giyinin, yiyin için fakat israf etmeyin. allah israf edenleri sevmez demektedir...
my name is nobody
çöpe atmak mantıksızdır.

Köfte yaparken, patates köftesi yaparken hatta kıtır yaparken kullanılabilir.

Hadi bunlarla uğraşmak istemiyorsanız yumurtayla kızartabilirsiniz. Hatta bayat ekmek çok güzel tost olur. Yani kahvaltınıza lezzet katar.

Bunların tamamı sizi kesmediyse, yumurtayla kızartıp üstüne bal sos hazırlayın ve dökün... Soğuduktan sonra on numara bir tatlınız olmuş olur. Hem hafif hem lezzetli.
Gülenyüz
Bir miktar vardı dün rondodan geçirdim buzluğa attım. Köfteler için gayet ideal. Hazır da olunca her türlü kullanılıyor. Kruton da yapılabilir. Ya da üzerine türlü soslarla fırında kızartılabilir. Atmamak için o kadar çok nedenimiz varken atmayalım. En kötü sokak hayvanları için kurutalım, üzerine kemik suyu veya süt döküp bir kapta bırakırsak apartman girişlerine kış günü aç kalmazlar...
neskuik
Ben bayatlayan ekmeğe üzülmüyorum. Çünkü değerlendiriyorum. Bir kısmı tavuklara, bir kısmı kuşlara, bir kısmı sütle karıştırıp kedilere.
sonecka
Bayat ekmeği kahvaltıda bizimkiler kızartıp yerler. Yenmese bile fırında kurutulur ve köftede kullanılmak üzere robottan çekilir.
Bu arada küflü ekmek yemişliğim var. Çünkü ekmek atmaktan nefret ediyorum! Çöplerde ne zaman torbalar dolusu ekmek görsem çıldırıyorum.

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol