bayram sabahı

yurttaş Gandalf
Artık pek kıymeti kalmasa da çocukluğumuzda iple çekerdik bayramı/bayram sabahını.
erkenden uyanıp bayramlıklarımızı giyer, eve yayılan kolonya kokusu eşliğinde yapacağımız kahvaltıyı beklerdik.
Şimdilerde bayram tatil demek. Onunda ayrı güzelliği var fakat çocukluğumuzun en tatlı anları saklı o bayram sabahlarında.
mebuus
Ailesiz tadı olmayan sabahlardan biridir ama herşeye rağmen bir bayram sabahıdır.gülümsemek,umudu kaybetmemek gerekir.inanan,inanmayan herkese huzur diliyorum,hayırlı mutlu bayramlar olsun sözlüğün tüm fertlerine :)
5
gulenyuz gulenyuz
Sağol abisi inşallah çok aşşırı mutlu ve huzurlu olduğun bir bayram geçirirsin :)
mebuus mebuus
çok teşekkür ederim ablası
bana her gün bayram :)) sizlerede huzurlu keyifli bayramlar olsun afacanların yanaklarından öperim :) çocuklar için yarın eliniz cüzdana gitsin lütfen :))
gulenyuz gulenyuz
Zaten görebilen şükür bayramı hergün bende sendenim anlayacağın :)) sağol iyi dileklerin için. Cüceler elimiz cüzdana gitmese de götürürler sen merak etme :))
mebuus mebuus
çocuk gibi çocuk bunlar işte aferin :)) bir daha öpersin ablası :)
gulenyuz gulenyuz
Tamam olur :))
gulenyuz
Küçükken gece uyuyamazdık. Güneşin doğuşunu gördüğümüz an anneciğimin yanına koşup en güzel cicilerimizi giyerdik. Sabırla yerinde duramayarak babamın namazdan dönmesini beklerdik. Dönünce tabi el öpme, harçlık alma Faslı olmazsa olmaz. Çoğul konuşuyorum çünkü biz sekiz kardeşiz ve ailemin maddi manevi bize nasıl yetmeye çalıştıklarını hala düşünür ve takdir ederim. Düşünsenize harçlık ver ver bitmiyor. Babam bizi ve bütün çocukları sevindirmeyi çok severdi. Anlayacağınız kuzenlerim de nasibini alırdı. Şimdi bakıyorum çocuklar da böyle bizimki gibi bir heves göremiyorum. Gerçi ben cücelerimi heveslendiriyorum ama yok eski tat yok. İnsanların saflığı masumiyeti yok. Belki hiçbir zaman o lezzeti bulamayacağız ve bu çok acı...
jrriquelme
Bayramlık Ayakkabılarımla uyuduğum gecelerin sabahıdır. Elde poşet kapı kapı dolaşıp şeker toplamak kadar mutluluk verici başka sabahlarım olmadı. Bir arabaya 10-15 kişi doluşup gidilen akraba ziyaretlerini de unutmak mümkün değil. Şimdi bu koca şehirde kapı çalınsada, gelen miniklere harçlık ve şeker versem diye beklerim ama nafile... o çocuklar çoktan büyüdüler, yeni çocuklarsa galiba şeker sevmiyorlar...
bustapolito
Küçüklüğümüzde sabah namazını bekleyip arkadaşların herbiri beni kaldır bak derdi araşır ederdik kalkan gelirdi buluşurduk kılardık o sabah vakitlerindeki güzel namazlarımızı sonra takılırdık aşağıda abur cubur alırdık falan gezerdik tek tek kapıları sonra öğlen vakitlerine doğru herkes dağılırdı evlerine misafirliğe gitmek için hazırlanırdı ulan ne günlermiş gerçekten şu güzel bize bahşedilen ömrün kıymetini bilmek lazım...

Şimdiki güzel çocuklarımız da öyle şeyler yok maalesef kalmadı, dünya umurların da değil oyun, bilgisayar onlara yetiyor ailede öğretmiyor zaten bu tür şeyleri herkes çocuklarını artık sokağa oraya buraya bir şeyler öğrensin kirlensin vs diye değil başımdan atayım dercesine gönderdiği için ahh ahh buda gelir buda geçer diyelim.

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.