bilmiyorum diyebilmek

e yok artik
Her ne kadar kendinizi cahil gibi hissetmenize neden olsa da bilmiyorum demeyi öğrenin.o an bilmediğiniz bir şeyi öğreniyorsunuz zaten öğrenmek istemediğiniz zaman cahilsiniz bilmediğiniz zaman değil.sanırım ülkece sorunumuz bu bi bilmiyorum demeyi bilmemek bir de teşekkür etmemek.eksilmiyorsunuz arkadaşlar
kalpsizeros
Her şeyi bilmenin , her şeye yorum yapmanın anlamı yok. Eğer o konu hakkında araştırma yapmadıysan ya da belli bir bilgi seviyesine erişmediysen çekinmeden bilmiyorum demek gerekir . Kimse seni bilmediğinden dolayı yargılamaz . Asıl yargılanacağın, biliyorum diyip bilmediğin anlaşıldığı ve rezil olduğun zaman olur.
hephaistos
daha önce yazıldığı gibi her şeye yorum yapmanın bi anlamı yok. sanki herkes herhangi bir konu hakkında ille de bi' şeyler söylemek zorundaymış gibi hissediyor kendini. ya kardeşim bi' sus lan ya da en azından "pek bi' bilgim yok ama şöyle şöyle olabileceğini/olamayacağını düşünüyorum" diye kur şu cümleleri. ha gerçekten de hiçbir fikrin yoksa "bilmiyorum" de. çünkü farkında olmadan saçmalıyorsun haberin yok.
bu konuyla ilgili en güzel açıklamalardan birini geçen günlerde liverpool teknik direktörü jurgen klopp yaptı. Koronavirüs hakkında görüş talebine istinaden,
klopp "Benim gibi bilgi sahibi olmayan insanlar konuşmamalı. bilgi sahibi olanlar konuşmalı. Ben bir teknik direktörüm, benim fikrim önemli değil" dedi. gayet güzel özetlemiş reis.
https://twitter.com/euronews_tr/status/1235486758663528448
megatron
tadına varıldığında asla bırakılmayan eylem. Ego sebebiyle bilmediği konu dahi olsa biliyorum diyen birey boş yere o bahsettiği şeyi anlatmaya çalışıp kendine eziyet eder. Halbuki bilmiyorum dese çayını yudumlar kitabını okurdu. Kimse de ona "neden bilmiyorsun?" diyemezdi.
ruru
Kullanmaktan hiç çekinmediğim yanıttır. bunu diyebilen bir insanın devamında hep bir aması vardır. Bilmiyorum ama araştırırız, bilmiyorum ama öğreniriz gibi. Ve bu asıl olana odaklanmamıza, gereksiz bilgi kirliliği ve laf kalabağından da uzaklaşmamıza vesile olur.
mebuus

Kültürümüzde nedense"bilmiyorum"bir zayıflık ifadesi olarak görünür.Önde gelen aydınların,politikacıların,sanatçıların herhangi
bir konuda"bilmiyorum"dediğine pek rastlamadım ben.Bu durumdan
kurtulmak lazım.Herkesi bilim adamı yapalım demiyorum ama toplum
içinde küçük bir azınlıkta olsa her dediğine güvenebileceğimiz bir insan grubu olması gayet güzel olurdu.
Hem Bilmiyor olmak bilmemeyi sürdürmeyi gerektirmez.Bilmeyi seçmek için gereken verileri toplayıp,içindeki isteği gerçekten hayatına geçirmen konusunda kararlı olup ne istediğinle hem fikir olduktan sonra içindeki isteğine ulaşmak için çaba göstermektir. Konuda uzmanlaşıp yeterli bilgiyi,pratiği olumlu yönde hayatına geçirebilmişsen ve kendi hayatın dışında etrafındakilere mesleki olarak verimli olabiliyorsan zaten işin uzmanı olmuşsundur.

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.