bir süre ara verelim istersen

0 /
carpathia
normalde seven kişi "ara" kelimesini bile duyduğunda kafayı yer, ölüm gibi gelir, söyleyebiliyorsa bitmiştir, kıvırıyordur.
kokosh
moral bozucu bir cümle.

fakat yine yanlış genellemelere konu olmuş. psikologlar da söyler; bazen ara vermek, ilişkiyi gerçekten kurtarmak için yapılır. siz öyle değilsinizdir belki, ama karşınızdaki kişi kafasını toparlamak için bir süre uzak durma gereği hissedebilir.

ben ara vermeden sorun çözmeye çalışanlardanım, ama her ara verelim diyeni de "kesin başkasını buldu" diye suçlamamak gerektiğini düşünüyorum. bazen uzak kalmak, ne kadar sevdiğinizi görmeniz için bir fırsattır ve kaybetmek istemediğinizi anlayıp geri dönmenizle sonuçlanır. üstelik ayrı kalmak, kendi yaptığınız hataları da görebilmeniz için bir fırsat olabilir.

ilişkiler, dengeleri hassas olan şeyler. herkesi aynı kefeye koyup kestirip atmak, büyük ihtimalle kendi mutsuzluğunuzla sonuçlanacaktır. düşünsenize; biri size "ara verelim" demiş, siz de "mutlaka başkası vardır. o zaman ben de birini bulayım" gibi bir hezeyana kapılmışsınız ve de bulmuşsunuz. oysa karşınızdaki kişinin maksadı kafasını toplayıp geri dönmekse, döndüğünde sizi başkasıyla bulduğunda ne düşünür? siz olsanız ne düşünürsünüz? o yüzden hep söylediğimi yine söyleyeceğim; lütfen genellemelerden kaçınalım.

tabi ki tamamen ayrılmayı düşündüğü için ara vermeyi bahane edenler de var, bunu da inkar edemeyiz. sayıları da az değil, ama herkes öyledir demek iyi niyetli insanlara haksızlık olur.
keskebukelimelergibiyanyanaolabilsek
Yürüyüş yapıyorsan yürümeye ara verilir. Yada bir spor salonuna gitmeye ve spor yapmaya başlamışsan spora ara verilir. Ne bileyim okey oynuyorsan, ikinci set e başlamadan Bi ara verelim mi denir. Sigara içiyorsan şayet bırakmaya niyetlenirsin ama yüzde doksanı ara vermiş olur bilmeden.
Bu ve bunun gibi şeylere ara verilir. Bir ilişkiye ara veremezsin!!
Bu, ben aslında seni istemiyorum ama bitirelim demeye de götüm yemiyor afedersin. o sebepten ben Bi bahane bulana kadar bana bulaşma demektir.
İlişkilerde, düşünmek eş ile birlikte yapılır. Oturup kendi kendine, kendini kuruntulara boğup sonra ben ilişkimizi Bi değerlendirdim canım felan diyemezsin. Bu yanlıştır.
İlişkilerde ki sorun ne olursa olsun, ilişki ile alakalı olduğu için karşı tarafla birlikte istişare edilmesi gerekmektedir.
Bunu yapmayıp ara verelim, mola verelim diyen varsa geçmiş olsun. Direk şutlayın gitsin.
cakyamuni
konuşarak sorun çözülmüyorsa ve olaylar daha çok dallanıp budaklanıyorsa
ara vermek çok mantıklı bir durumdur
herkes bir sakinler, kafasını toparlar,
karşı tarafın kendisinde olan etkisini görür

zaman vermek bazen kavgaların büyümesini engeller
daha sonra sakinleştiğinde oturulup sorunlar karşılıklı konuşulur.
ara verildiğinde yani birinin yokluğunda daha iyi hissetmek, daha sakin olmak ve daha huzurlu olunuyorsa ilişkinin dinamikleri tekrar gözden geçirilmelidir.
ara verme zamanında başka birileri ile görüşmek veya nasılsa ihanete girmiyor diye istediğini yapma anlamı taşımıyor.
Sonuçta ara verme ilişkiyi bitirme değildir.

menacaptain
Ara verelim cümlesi benim için hem olumlu hem olumsuz bir durumdur. Olumlu yanı kafa dinleyebilmek. Fakat görüşmeden de kafanı dinleyebilmek belli açılardan mümkün. Olumsuz yönü ise aradan geçen zaman ve sevginin bir süre sonra yok olmaya başlaması/ karşında ki insanın yokluğuna alışıp sevgiyi yok etmesi.
kral benim
Bir süre ara verelim demenin anlamı çok açıktır. Eğer o arada senden daha iyi bulursam ve/veya o arayı başkası ile geçireceğim işim bitince ya dönerim ya dönmem.
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol