daniyal peygamber kimdir

kucukeniste
Daniyal Peygamber, kendine özel bir kitap verilmeyen İsrail Peygamberlerinden bir tanesidir. Kendinden önce gelen Tevrat'a bağlı olan Nebi bir kişiliktir. Baba adı Hezkil ve memleketinin ise Kudüs olduğu bilinmektedir. Danyal kitap ve çeşitli bilgilendirici metinler bulunmaktadır. Bu bilgilere site üzerinde yer verilmiştir. Rivayetlere göre Yakub A.S'ın teyzezadesi olduğu bilinir. Miladi olarak da 606 yıl öncesinde Babil hükümdarı kralının zulmü sonucu Buhtunnasr, Kudüs'ü tahrip etmiştir. Tahribatın yanı sıra kutsal eşyaları almıştır. Buhtunnasr, Allah'a inanmakta olan ihtiyarların da canına kıymıştır. Kadın, erkek, genç ve çocukları da esir etmiştir. Kudüs esirleri arasında Allah'a inanan kişiler önce hapse atılıp sonra eziyet edilirdi. Daha fazla bilgi için http://daniyalpeygamber.com/ bakabilirsiniz.

kitapçı

gukeru
Hele ki eski kitaplar satan, sahaf tarzında, bir kitapçı ise oldukça donanımlı ve kültürlü olan kişilerdir.
Aynı zamanda 'kitapçı dükkanı' yerine de kitapçı kelimesi kullanılabilir. Bu dükkanlar buram buram kitap kokar, insanın ruhuna terapi yapar adeta..

seni düşünmek

keskebukelimelergibiyanyanaolabilsek
Bir lanet gibi seni düşünmek. Hiç istemediğim, hiç ummadığım bir anda geliyorsun hatırıma. Gözlerim küçülüyor, yüzüm düşüyor, dudaklarım titremeye başlıyor.
Korkuyorum bir yerlere gitmeye, korkuyorum şarkı dinlemeye, korkuyorum insanların yüzüne bakmaya. Nasıl becerdin allasen söylesene herkese benzemeyi?
Nasıl oluyor da baktığım kişilerde seni görüyorum ben ya?
İnsanların neyin var demesinden sıkıldım, bıktım usandım.
Anlatamıyorum seni kimseye!
Utanıyorum.
Resmen içimde patlıyorsun. Seni Yutkunup durmaktan başka birşey yapamıyorum!
Ne gülebiliyorum kafamı dağıtabiliyorum, nede ağlayıp acımı yaşayabiliyorum. Ne zaman çıkmaya kalksan dudaklarımdan herhangi bir sebep ile yutkunup kalıyorum. Gırtlağımı söküp atmak üzereyim. İnsan gırtlağından nefret eder mi ulan?
Ediyorum ben.
Seni düşünmek... Lanetim benim. Lanetlendim ben.
Kurtulamıyorum.

hepsiburada.com

ruru
Geçenlerde bu siteden bir ürün aldım. İçinde bir sürü satıcı firma barındırıyor biliyorum. Fakat gönderilen ürünün orjinal olmamasından dolayı değerlendirmemde bunu belirtmek istedim. yorumum onay almamış, yayınlanması için uygun kriterlere sahip olması gerekiyormuş. Ürün mükemmel ve orjinal yazsak, ışık hızıyla yayınlarlar. Vaktim olsa sizinle çok güzel uğraşırdım da neyse, bir yerden patlak verdiğinizi mutlaka okuyacağım.

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol