kakao yağı

kralisevenkadin
Kakao yağı, Kakaonun çekirdeğinden elde edilen doğal bir yağdır. Dışarıda katı ve sıvı bir şekilde satılan birçok kakao yağı bulunmaktadır. Kakao yağı sağlığa ve cilde çok faydası bulunan bir yağ türüdür. Özellikle cilt sağlığına faydaları ile bilinmektedir. Birçok kozmetik ürünlerinin içerisinde, dudak koruyucu kremler, bakım kremleri ve losyonların üretiminde yer almaktadır.
Şu sıralar bronzlaşmak için kullanıldığını biliyorum, Ama tavsiyem kullanmadan önce elinizde deneyin herhangi bir alerjik reaksiyon göstermez ise kullanmaya başlayın.

anoreksiya nervoza

kralisevenkadin
Anoreksiya hastalığı çoğunlukla ergenlik dönemindeki kızlarda görülen bir yeme bozukluğudur. Nadirde olsa erkeklerde ve ergenlik dönemini aşmış kadınlarda da görülür. Fiziksel belirtileri öne çıkmasına rağmen aslında psikolojik bir problemdir. Kişi gözle görülür oranda zayıf olmasına rağmen buna bir türlü inanmaz ve daha fazla zayıflamaya çalışıp hayatını tehlikeye atacak yöntemlere başvurur.

epsom tuzu

kralisevenkadin
Epsom tuzu, Halk arasında 'acı tuz' veya 'İngiliz tuzu' olarak da bilinen inorganik bir tuzdur. İçerisinde magnezyum, kükürt, oksijen elementlerini bulundurur. Kaya tuzuna bnezer birgörüntüsü vardır, kaya tuzundan farkı ise içerisinde sodyum yerine magnezyum bulundurmasıdır. Epsom tuzunun sofra tuzu ile asla karıştırılmaması gerekir. Bu tuz bitki bakımında, medikal alanlarda, detoks yapmada kullanılır. Birçok güzellik ürününün içeriğinde de yer alır.

uyku düzensizliği

kralisevenkadin
Düzensiz hayatımın en temel sorunu. Ne yapsam önüne geçemiyorum. Bir çok sebebi olduğunu bilmiyorum. Her sebebin üzerine teker teker gittim ama nafile. Kesin çözümü olan arkadaşlardan destek alabilirim yoksa kör göz gezeceğim.

kulak uğuldaması

kralisevenkadin
Kulak uğultusu, kulağın içerisinde etraftan bir ses gelmediği halde rüzgar, dalga gibi duyulan seslerdir. Sanki etrafta bir ses varmış gibi gelir ancak sadece bu sesi kişi kendi duymaktadır. Doktorlar kulak uğultusunu herkesin yaşayabileceği ancak hastalık olarak nitelendirmediklerini söylemiştir. Ancak bir doktora başvurup tedavi edilmediğinde kişinin sinirlerinin bozulmasına, kendini artık rahat hissedememe, ruhsal olarak çok fazla yorulmasına sebep olacaktır.

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol