ceviz ağacı

murathanaky333
Gülhane parkında ise ne siz ne de polis farkında değildir. Başı köpük köpük bulut, içi dışı denizdir. Budak budak şerhan şerhandır, ihtiyardır. Yaprakları suda balık gibi kıvıl kıvıldır, bazen de bir ipek mendil gibi tiril tiril, bazense bir aşık gelir gözyaşını siler. yüz bin eli vardır, istanbula ve sana dokunur. Gözleridir yaprakları ceviz agacının şaşarak bakar. Yüz bin gözle seyreder istanbulu. Yürek gibidir bazen yaprakları. Yüz bin yürek gibi çarpar yaprakları. Varlığından ne polis, ne de sen farkındasındır.
3.kişiden anlatınca bile çok güzel sözler bunlar. Nazım Hikmete saygılar.
nickpic
Küçük kardeşim cem karaca,barış manço ve erkin koray gibi nice iyi seslerin hayranı.çok seviyor.nazım hikmet'i okumaya başlamasının nedenidir "ceviz ağacı".
endergelisenosasunaataklari
Gizliden zehirler. Çevresinde ot bitmez, hatta rüzgarı arkasına alıyorsa baya bir çevresinde ot yaşatmaz. İnsan yakınında olması tavsiye edilmez.

Dini açıdan bakarsak eğer incir ağacı ile aynı muhabbete tabiidir.
kucukeniste
Meyveler yaz ve kış mevsimlerine özel olarak yetişen, vitamin değeri yüksek, lezzetli ve sağlıklı besinlerdir. Günümüzde meyve alışverişini genellikle market, manav ya da mahalle pazarları aracılığı ile yapsak da dalından tazecik meyve yemenin tadı bir başkadır. Meyve fidanı dikmek genellikle bahçeli bir eve sahip olan ya da fidan dikmeye müsait alanı olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Seçtiğiniz meyve fidanını mevsimine uygun bir şekilde diktiğinizde hemen olmasa da seneler içerisinde meyve fidanınız büyüyerek sizlere en saf en güzel meyveleri vermeye başlayacaktır. Fidan dikmenin insan sağlığına katkıları oldukça fazladır. Bunun yanı sıra doğaya da katkısı büyük olan fidan dikmenin başta oksijen üretimi olmak üzere pek çok konuda faydası vardır. Toprağın ağaç kökleri ile daha sıkı bir şekilde hayata tutunması oluşabilecek toprak kayması gibi tehlikeli doğa olaylarının da önüne geçmektedir. Alışveriş için https://www.fidanistanbul.com adresine gelebilirsiniz.

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol