çocukluk hayalleri

ayhasemi
Bu gece oğlumla uyku öncesi sohbetimizde fark ettim de çocukken ne çok hayal kurardık büyüyünce diye başlayan şimdi onların yaptığı gibi Alacağımız şeyler gideceğimiz yerler çoğunlukla gerçekleşmesi imkansız hayaller en çok da olmak istediğimiz meslekler. Büyüdükçe azalıyor insanın hayalleri yada daha olanaklı hayaller kurmaya başlıyor. Gerçekleşeceğine inanmadığından mıdır hayatı öğrenmeye başladığından mı? Biz hayal kurarken hayatında bizim için planları olduğunu ne kadar da dogru geldi.Bu gece düşündürdü bana çocukken ne hayallerim vardı hayatıma hangileri yansıdı?

Bu arada unutmadan çocukken en büyük hayalim anasınıfı öğretmeni olup bütün gün çocuklarla oyun oynamaktı..
pseudohero
Birincisi Hekim olup ailemi mutlu etmek, onlara faydamın dokunmasıydı, ikincisi ortaokul birinci sınıfta gördüğüm ve platonik aşk yaşadığım o kızı bir gün bulmaktı ve üçüncüsü de Beşiktaş teknik direktörü olmak veya Beşiktaş'ta idari veya teknik bir görev almaktı. İlkini başardım sayılır inşallah aileme faydam da dokunacak. İkincisini 6,5 yıl önce buldum, bırakmaya da niyetim yok biraz da onunla büyüdüm sayılır yaşlanmak da isterim açıkçası. Üçüncüsü kaldı ama belki onu da gerçekleştirmek bir gün nasip olur.
jrriquelme
Babam demiryolcu olduğu İçin trenlerin lokomotiflerinde seyahat etmek en büyük oyunum ve isteğimdi... O kadar çok uzun tren seyahatleri yaptım ki, bir noktadan sonra içerideki makinist, babam, 2. Makinist kalabalık gelmeye başladı gözüme. Çünkü istediğim zaman duramıyor, mola veremiyordum. Sonra tek olabileceğim ama yine uzun uzun seyahatler yapabileceğim bir iş hayali kurdum. Bu tır şoförlüğüydü. Olmadım tır şoförü ama tır simülasyon oyunları hala favorimdir. Sanki gerçek gibi; yükü Samsun'dan alıp Batum'a götürüyorum...
6
historyinformation historyinformation
Hiç doğu expressine bindiniz mi hocam?
jrriquelme jrriquelme
Tabi bindim. Babamın görevinden dolayı Erzurum'da yaşadığımız yıllarda, batıya akrabalara gelmek için hep Doğu ekspresine binerdik. Kuşetli, pulman, yataklı hepsinde seyahat ettim. Hatta lokomotifte de çok bulundum. En son olarakta geçen sene çıldır gölüne tatil için gittiğimde binmiştim. Tavsiye ederim şiddetle...
historyinformation historyinformation
Fiyatı nedir, rahat mı ,kaç gün sürüyor biraz bahsedebilir misiniz?
jrriquelme jrriquelme
Öncelikle yataklı vagonda yer almanızı tavsiye ederim. Bir de seyahate ankara 'dan başlamanızı. Çünkü İstanbul-Ankara arası elektrikli lokomotif ve zaten bildiğimiz yerler. Eskişehir, Bilecik, İzmit geri kalan yol dizel lokomotifle oluyor. Yataklı vagon fiyatları 117 TL çift kişilik odada. Ama burada da tavsiyem tek seyahat olacaksa çift kişilik odayı tek kişi kapatmak. Buda 187 TL. Odada buzdolabı, kendi lavabonuz, klimanız ve tertemiz yatağınız var. İster odadaki camdan manzara izlenebilir, istenirse de odanın hemen dışındaki holden... Trende yemekli vagon mevcut. 3 öğün yemek veriyorlar, fiyatlarda çok mütevazi. Güzergah Ankara-Kayseri-Sivas-Erzincan-Erzurum-Kars şeklinde. 36 saat sürüyor yaklaşık (tehir veya arıza olmazsa). Yani akşam 19:00 gibi biniyorsunuz, 2 gece trende geçiyor :))) Birde tabi raconları var en önemlisi Erzurum'a istasyona sipariş edilen ve trende yenilen çağ kebap... Umarım faydalı olmuştur. Bilet bulmak biraz zor ama düşünürsen halledebilirim :))
historyinformation historyinformation
Teşekkür ederim cevabınız için şu an mümkün değil ama seneye virüs olayları bittiğinde birde üniversiteye gittiğimde kesinlikle düşüneceğim.
jrriquelme jrriquelme
İnşallah. Başarılar diliyorum. Hayallerinize kavuşmanız dileğiyle...

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.