dekoltenin asıl amacı

Mega sözlük 1. Nesil yazar
jrriquelme
Adnan Oktar taraftarlarının günlerdir gündemde tuttuğu Twitter trend topic'i... Hala amacı tam anlamış değilim... Bazen de evrimden yürüyorlar. Şu adamı içerden çıkarsınlar da; rahat edelim Artık...
patavat
Dekolte, fransızca décolleté kelimesinden dilimize geçmiştir. Kol diye okunan (Col) kelimesi boyun anlamına gelir, (-de) ise negasyon öneğidir; yani boynu açıkta bırakan, boyunsuz elbise anlamına gelir. Boynu açıkta bırakan giysilerin bir amacı varsa boynu kapayan giysilerin de bir amacı olmalıdır : ) Yine ayni (Col) kelimesinden köken almış ve dilimize de girmiş olan kaşkol kelimesi, saklama/cache ve boyun/col kelimelerinden köken almış ve boynu koruyan, saklayan giysilere isim olmuş bir kelimedir. İlerdeki günlerde boynu kapayan kaşkolcüler ile açıkta bırakan dekolteciler birbirlerine fransız kalmazlarsa çekeceğimiz var demektir : )
med
Yakışıklı ve zengin tarafından dikkat çekiyorsa ,dekolte giyinen kimsenin bunu çoğu zaman problem etmemesi ; görece çirkin kişiler tarafından göz teması kurulduğunda "öküze bak" tepkilerine sebebiyet vermesi , amacı hakkında bilgi verir mi bilmem fakat insan ayrıştıran bir yanı olduğuna vurgu yapabilir.
Mega sözlük 1. Nesil yazar

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol