deney faresi

0 /
Mega sözlük 1. Nesil yazar
efendi erkek
Nam-ı diğer kobay.

Şu anki rutbem olması bir miktar üzdü. Üzerimde yaptığınız deneylere rıza beyannamesi almanız gerekiyor sayın adminlerim bilginize.

Gelelim konumuza. Bu fareler dünyanın en bahtsız canlıları. Hadi bilime kurban gidenleri neyse de bir de çoluğun çocuğun elinde oyuncak olanları var. Uzaktan tanıdığım Instagramdan ekli ruhsuz bir kızın hikayesinde bir fare gördüm karnını açmış deney tahtasına zımbalamış hayvanı. Yazık hayvana işiniz bitince bari doğru düzgün gömseydiniz öyle bırakmasaydınız dedim. Napalım isteyerek mi yapıyoruz falan diye trip attı salak. Bu kız fen edebiyat biyoloji mi ne okuyor. Ne formasyon almaya niyetli ne de akademik kariyer hedefi var. Gidip bölümünden alakasız bir işte çalışarak hayatını idame ettirecek. ama elinde kobay can veriyor. Bilime hizmet desen değil, bir işe yaramadı söz konusu değil. Ne yapacaksın işte sistem ve mağdurları var sadece.
bartleby
bu sitede an itibariyle bana layık görülen rütbeymiş. makam mevkide gözümüz yok ama daha az tahfif edici bir isim bulunabilirdi. şöyle çaylak-çömez tadında
lahmacunmaydonozu
Deneylerde fare kullanılmasının sebeplerinden bazıları hem en pratik hem ekonomik hem az yer kaplaması hem de çabuk sonuç vermesidir. Yani eğer birer fareysek burada fevkalede işe yarıyoruz demektir.


seyyah
Bir an önce farelikten kurtulmak içindir o. Zaten aktif olan yazarlar ortalama 3 günde deneylikten kurtuluyor.

Hangimiz deney faresi değildik ki ;)
enginyuksel1982
yeni yazar arkadaşlar lütfen bu unvana alınmayın. sıradan bir fare değil bizzat Splinter olarak tahayyül edin:)

not: bence haklılar fare nedir ya:) hamster yapın bari:) adamlar sözlüğe hareket katmış biz onlara fare,çiyan falan diyoruz:) splinter falan diyoruz da ordan da kıvıramıyoruz ki:PPP
Mega sözlük 1. Nesil yazar
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol