dış mihraplar

Mega sözlük 1. Nesil yazar
atavratedebiyat
Mihraklar ve minnaklardan sonra duyulan dış çeşidi. Kimisi bunun şeytanın vaazını seslendiren Müslüman cübbesi giymiş münafık din adamlarına yorar, kimisi de ecnebi kadınların şarap gibi demlenerek zamana rağmen mihrap gibi ayakta duran seksapalitelerine yorar.

İnsan,
Yorumcu bir varlık.
hickirik
Bu sözleri ne zaman duysam hemen oradan uzaklaşmaya çalışıyorum. "Dış güçlerin oyunu, dış mihraklar" diye sözlerine devam eden kişiyi tartışmaya değer görmüyorum. Çünkü;

Her ülke kendi çıkarları ya da gelecek planları için diğer ülkeler üzerinde etki kurmaya çalışıp ajanlık faaliyetleri yürütür ve ekonomik savaş verir. Bunu dinler arası savaşmış gibi algılayıp ya da gösterip (müslüman-Hristiyan) "biz Müslüman olduğumuz için böyle yapıyorlar" diyen kişi sığ olduğunu gösterir.
Halkının çoğu hristiyan olan ülkeler birbirini çok mu seviyor? Tabi ki hayır. Her ülke diğer ülkelerin kendisinden daha güçlü olmasını istemez. Ajanlık faaliyetleri yürütür ve ekonomisine müdahale etmeye çalışır.

Bizim ülkemizle bahsettiğimiz güçlü ülkeler arasındaki fark ekonomik ve askeri olarak dışa bağımlılıklarının daha az olması ve istihbari olarak ajanlık faaliyetlerine müsade etmemeleridir.
Mega sözlük 1. Nesil yazar

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol