diyojen

nick koymayi unuttum
ailesinin zengin olmasına rağmen kendisi solratesten ders alarak hayvan gibi olabilidğince az şeyle yaşamayı seçmiş ölene kadar bir fıçının içinde kalmıstır tek kullandığı su kabinıda su içen köpeği görünce kırıp atmıs ihtiyacım yok demiştir. büyük iskeder filozoflara ilgisi olduğu için diyojen'in başına dikilir ve kendini tanıtir bir isteğin varmı der. diyojen cevap verir .
gölge etme başka ihsan istemez
hakkında kısa bir video bırakıyorum.
diyojen hakkındaki kısa video
uyh
Kinik akımını başlatan sinoplu eleman. Fıçılara fetişi var ve biraz atarlı. İskender olum o bi sakin ol. gordion düğümüne dönersin valla.
zeze
Bir de Malazgirt'te Alparslan tarafından ordusu mahvedilen Romen olan Diyojen vardı sanırım ama onun buradaki ile bir alakası yok galiba :D

Muhtemelen bu Diyojen gölge istemeyen olup (yazar: enginyuksel1982)'nin hemşerisi olandır.
4
enginyuksel1982 enginyuksel1982
Dedem olur kendileri :)
zeze zeze
Ama ben toruna gölge ederim birader :)
enginyuksel1982 enginyuksel1982
Gölgelerin gücü adına güç bende artık. Bana işlemez dedemin yolundayım :)
zeze zeze
eyvallah...
atavratedebiyat
Gündüz vakti elinde fener dolaşıp, soranlara adam arıyorum diyen halk filozofu. Uçucu bir eylem. Abimizin, muhterem büyüğümüzün kafasını sevdim.
hesabicivciv
vir felsefe yüzünden hattını berbat yaşadığına inandığım insan kişisi. çok şımarık büyütülmüş belli oluyor. bu kadar başına dik olunmaz ki. antisthenes böyle mi yaşamış kinik okulunu kurarken böyle birini çok beklemiş mi bilmiyorum. büyük iskender de yaşamış o dönemde ee yanii. onunla dalga geçen kadınlarda(tasvir edilen bir tabloda vardı ) yaşadı. köpek gibi yaşıyorum diyip bütün ömrünü buna adamak... kimse bana mantıklı bir açıklama yapamaz. bir fikir hayatımı kötüleşiyorsa ne yapayım o fikre. topluma faydası yok kendisine faydası yok. köpek dahi kaptan su içmeye ihtiyacı olmuş o bunada ihtiyacım yok demiş. ne yemiş bu adam çalılmış mı sanmam üretmiş mi sanmam.

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol