doların 8'i görmesi

0 /
kokosh
Bir türlü alamadığım bilgisayarın benden biraz daha uzaklaştığını gösteren olay.

Küfürbaz haydo'yu izleyenler hatırlar. Tavşan yere kırmızı bir çizgi çizip haydo'ya "bu çizgiyi geçemezsin" der. Haydo'nun geçtiğini görünce bir tane daha çizer "onu geçtin, bunu geçemezsin" der. Haydo her defasında çizgileri birer adım geçer. Böyle böyle uçurumun kenarına kadar giderler ve son çizgiyi de önüne değil, tavşanın suratına bakarak geçen haydo uçurumdan aşağıya uçar.

Şimdi bu, dönem dönem çıkıp "dolar 6 tl olmaz" diyen, olduktan bir süre sonra çıkıp "7 olmaz" diyen ve böyle böyle doların her çıkışında, oraya çıkmayacağı iddia edilen yeni bir hedef belirleyen tipler de bana haydo'yu hatırlatıyor. Sonrası ne mi? Sonrası uçurum.

Soran olursa türkiye uçuyor demek içindir belki de?
kendimiariyorkenolmaktankorktugumyerdeyim
doların 8 lira olması üzerine berat albayrak bir tweet attı: ''son gelen veriler ekonomimizin büyüme patikasına girmesini destekleyecek şekilde rotasında ilerlediğini gösteriyor'' dedi.

demek ki doların yükselmesi iyi birşey çünkü adam hazine ve maliye bakanı.sen veya ben bu işi bu adamdan daha mı iyi bileceğiz.inanın şaka yapmıyorum.ya doların artması iyi birşeydir(benim görüşüme göre felaket) ya da bu adam milletin aklıyla alay ediyordur.
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol