dört ayaklı dostlarımız

e yok artik
Başlığı görünce oturduğum sokakta baktığım kedilerim geldi aklıma.bi tanesi bebeklerini bizim apartmanın çatısına taşımış her gün süt götürüyorum onlara.annelerinin o minnet dolu bakışlarını görseniz bi...
Edit: alttaki komşum kedileri çatıdan dışarı atmış.hain,vicdansız karı.
Bende kutudan yuva yaptım onlara :) hem de apartmanın girişine :) şimdi akşama kadar onların minnoş miyavlamasını dinliyor :)
Çok mutluyum.
1
enginyuksel1982 enginyuksel1982
elinize ömrünüze sağlık
regina phalange
bıyıklı olanlarını ve miyav sesi çıkaran versiyonlarını oldukça sevdiğim dostlarımızdır. köpekler de miyavlasa onları da severim. miyavlayan köpekler sevilmez mi? bir kere çok ilginç olurlar miyavlasalar ve yüksek ihtimalle miyavlayan bir kediden de daha fazla ilgi görürler.

ne diyordum kediler! kedileri severim. bundan aylar önce itiraf başlığına apartmanın bahçesine gelen adolf isminde bir kediden bahsetmiştim. adolf ismini ben koymuştum çünkü burnunun hemen altında küçük siyah bir lekesi vardı. işte bu adolf mama verdiğim diğer kedilere oranla çok daha sempatik geliyordu bana. mesela hepsi hemen mamaya yumulurken adolf gelip bacaklarıma dolanırdı ve ben apartmana girene kadar da mamasına dokunmazdı. bazen ortalıktan kaybolurdu, kesin serserilik peşinde derdim ama hep dönerdi.
tabii ben adolf'u erkek zannediyordum, güvenli bölge olarak seçmiş olacak ki apartmanın bahçesine yavrulayınca dişi olduğunu anladım. biri turuncu, biri gri, ikisi tekir tipinde tam dört tane yavrusu oldu. turuncu ve gri kedileri apartmandaki sakinler evlat edindiler fakat diğerlerinin yüzüne bakan olmadı. peki kim mi baktı onların yüzüne? ben tabii ki. iki aydır net her akşam iş dönüşü elimde mamayla yanlarına uğruyorum. krallar gibi bir karşılamanın ardından önce mama yiyorlar aile boyu ardından yemeğini bitiren yanıma geliyor. yarım saat kadar oyun oynuyoruz. bağcık kovalamaca, pençelerle benim elimi yakalamaca, boncuklu bileklik parçalamaca gibi çeşitli oyunların ardından ben eve geçiyorum ve ertesi gün bu rutin devam ediyor.
fakat son birkaç gündür yavrulardan bir tanesine canım çok sıkkın. dişi olan yavru çok sakin, çok az yiyor ve çok ekstrem bir şey olmadığı sürece de yerinden kalkmıyor. dış görünüş olarak bir problemi yok gibi ama oyunbaz değil artık. daha önce hiç kedi bakmadığım için bir problemi var mı, varsa nedir hiç bir fikrim yok. ortalama iki aylık kadarlar ve aşılatmak gibi bir isteğim oluştu. o zaman anlaşılır problemi herhalde.
konu resmen sakız gibi uzadı ama olsun, bu da böyle bir anımdır.
1
enginyuksel1982 enginyuksel1982
elinize ömrünüze sağlık
tarator
Hayatımda köpek beslemedim bu nedenle köpekleri pek tanımam ama kedilere nispeten aşina sayılırım. Kedilerin en sevdiğim özelliği sizinle çıkar ilişkisi kurmuyor. Yani beni besliyor bana mama veriyor ona iyi davranayım durumu yok. Hatta 1 sn önce kucağınıza gelen kedi 1 sn sonra sizi pençesiyle wolverine misali biçebiliyor.

İnsan yavrusu bile doğduğu andan itibaren hayatta kalmasının bakım verenle kurduğu ilişkiye bağlı olduğunu idrak ederek sosyalleştiği için, insan ilişkilerinde pür anlamda çıkarsızlığın mümkün olduğuna şahsım olarak inanmıyorum ama kediler minnet etmiyor. Bu nedenle dost olma konusunda kara topraktan sonra 2.sıradalar.
1
enginyuksel1982 enginyuksel1982
:)

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.