nart destanları

sosruko
Kuzey Kafkasya halklarının mitolojisine verdikleri isim. Nartlar sanılanın aksine tanrı değildir. İnsan üstü yetenekleri olsa bile sadece mitolojik kahramandırlar. Çoğu kişi nartları eski Çerkes dinine ait tanrılar sanmaktadır. Fakat eski Çerkes dinindeki tanrılar farklıdır. Örneğin nart sosruko ateşi tanrılardan çalmaktadır.

yalan dünya

busler dunyasi
Bugün bu dünyanin ne kadar yalan oldugunu, cok kiymetli amcamin vefat etmesiyle tekrar hatirladim. Hayattayken, dünyanin ne kadar yalan oldugunun bilinciyle yasayan, makami, mevkii ne olursa olsun mütevaziligiyle ve her hareketiyle bizlere örnek olan, en büyük özelligi "merhamet" olan canim amcam, nur icinde yatsin insallah..
"Mal da yalan, mülk de yalan. Var birazda sen oyalan.."
1

nefret

Gülenyüz
Bir kimseye, bir şeye karşı duyulan çok olumsuz duygu. Tiksinme, tiksinti hissi oluşturur.
Değmeyecek insanlar, şeyler için bu çok olumsuz duyguyu içiniz de barındırmaya gerek yok sanırım, en azından ben öyle yapmaya çalışıyorum.

neden yalnızız

Gülenyüz
Çoğu zaman kendi tercihimizdir. Hoş bu tercihe bizi iten sebepler çokça vardır.
İnsan yalnız kalmak istiyorsa, çevresinde onu mutlu edeceğine inandığı insanlar yok demektir o yüzden kendisiyle baş başa kalmayı tercih eder.
İnsan yalnız kalmak istiyorsa, yalnızlık kalabalıktan daha mutlu ediyordur.
İnsan yalnız kalmak istiyorsa, belki de istek değildir sadece yalnıZlaştırılmıştır...

Sonuç olarak eğer biz istersek hiçte yalnız olmadığımızı fark edebiliriz. Farklı pencerelerden güzel ufuklara bakın, güzel görün...

neden yalnızız

tagrz
Yalnız olmaz istemiyorsan ama yalnızsan, muhtemelen tembel olduğun içindir. Sorumluluktan kaçtığından olabilir ya da yalnız olmak istediğinin farkında değilsindir, sadece diğer insanların davranışlarını taklit edip sen de onlar gibi olmaya çalışıyorsundur. İnsanların çoğunun taklit ettiği insanlar da başkalarının taklitleri aslında. O yüzden bir çok şeyin içi boş, çünkü taklit edilenin taklidi, asıl olanın çok uzağında oluyor his olarak. Gözünde canlanan bir film sahnesini yaşamak için kimsenin ömrünü harcamamak gerek. Yaşasan da beklediğin hazzı bulamazsın. Bu konuları düşünmeden biri ile tanışıp bir gün uyandığında yalnız olmadığını farkedersen o ayrı tabi, o zaman ne mutlu sana :)

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol