domates peynir ekmek

rockandchevy57
Her zaman tercih edilebilen, açlık durumuna göre en kral ana yemekten daha güzel olan, muhteşem üçlü.

İyi ve orta tuzlu peynirle, orta dilimlenmiş domatesi yarım ekmeğin arasına gömme şeklinde tercih edilebildiği gibi, dilimlenmiş domates ve peyniri çatalla alarak fırından yeni çıkmış hafif yanık ve çıtır ekmekle lokma lokma da yenilebilir.

ikinci yolu tercih edenler için ekmeğin sınırı yoktur. domatesin suyuna kadar kullanılır.

Bunların yanında şekerli çay harika bir seçim olabilir. (perhiz yemeği derken olan kiloya +2 eklemek)

maaş günü

rockandchevy57
Ayın en az 27 günü hasretle beklenen gündür. Maaş hesabınıza geçer o gün kendinize kıyak geçip bir şeyler ısmarlarsınız. Sonraki gün ödemeler için bütün para dağıtılır ve yeni maaş günü beklenmeye başlanır.

maaşın hesabınıza yattığı gün farklı bir mutluluk kaplar içinizi. Aşağıdaki video buna örnek olabilir;sonraki günler dön baba dönelim. bütün ömür paranın yattığı günü beklemekle ve yaşamaya çalışmakla geçer. fakat asla tadıyla ya şa nı la maz!

aselsan mühendislerinin şüpheli ölümleri

jrriquelme
Bir döneme damga vuran ve hala şüphelileri bulunamamış olaylar örgüsüdür. F16 yazılımlarını kırarak tsk için özelleştirmeye çalışıyorlardı bu mühendisler. Ayrıca yine savunma sanayi için, havelsan ile Birlikte uçak ve bilişim teknolojileri üzerine ar-ge çalışmaları yapıyorlardı. Allah rahmet etsin hepsine.

sözlük yazarlarının yaptığı montajlar

cakyamuni
birbirinden bağımsız parçaların birleştirilme olayıdır
yaptığım montajlar ise
3 kitaplık montajı
2 dolap
1 ranza
1 masa
1 eliptik bisiklet

buraya taşındığımda ev arkadaşlarım ile çoğu şeyi internettten aldık demonte şekilde tabi biz bunu kargo gelince anladık, ekip desteği de istemek aklımıza gelmediği için
parçaların montaj işi bize kalmıştı.
ama evde çekiş, tornavida gibi takımları da yoktu...
Komşu komşunun külüne muhtaçtır deyip çaldık komşunun kapısını, onlarda da yokmuş kadın bize havanını verdi bunun kullanın diye,
El mahkum deneyelim dedik başladık kurmaya önce kitaplığı kurduk havan ile çivi dövdük ve kurulumunu yaptık, sonra ki günler diğer kitaplığı, dolap, ranza, masa kurma işlemini yaptık gene hepsini havan ile döve döve montaj işini hallettik...
daha sonraki aylarda eliptik bisikleti aldık onda da sağ olsunlar uygun aparat göndermişlerdi ama en zorlandığım montaj eliptik bisiklet idi... kurduk yıllardır da sapasağlam duruyor...

havanla çivi döve döve neler yaptık be.. (bkz:hey gidi mazi... )

sıla-i rahim

jrriquelme
Akraba ile yakınları ziyaret etme, onların hallerini ve hatırlarını sorma, gönüllerini alma anlamında bir islam ahlâkı terimidir. Özellikle şu bayram günlerinde en önemli olgudur Sıla-i rahim...

"Allah'tan korkun ve akrabalık bağlarını kesmekten sakının" (en-Nisâ, 4/I)

google haritalar

rockandchevy57
google'ın insanlığa en büyük hediyelerinden birisi. cebinizdeki navigasyon.

hem adresleri bulabileceğiniz gibi, hem de oturduğunuz yerden "sokak görünümü" özelliği sayesinde gezinti yapabiliyorsunuz.

ben de geçen gün çocukluğumun geçtiği mahalleyi, sokağı gezmek için haritalara girdim. fakat girmemle kahkahayı patlattım. eh be google. insan fotoğraf çekerken haber vermez mi!
https://www.google.com.tr/maps/@41.0054185,28.8687619,3a,75y,300.17h,82.85t/data=!3m6!1e1!3m4!1scu99pgnvLjq7iEKhUvuasg!2e0!7i13312!8i6656?hl=tr

google haritalar
megasozluk.com/foto

büyüdükçe hayallerin küçülmesi

jrriquelme
Yaş ilerledikçe daha dingin, daha sade ve daha risksiz yaşama isteğinden kaynaklı Olarak hayal gücünün azalmasıdır. Çocukken, özellikle 10-16 yaşları arasında, insan her şeyi olmak, her şeyi yaşamak isterdi. En güzel örneği de ergenliğin verdiği o deli kan ile ebeveynlere kızıp 18'inde ayrı eve taşınma hayalidir. Dünyayı gezmek, erkenden evlenmek, yurtdışına kapağı atıp çalışmak, okumak, bunun gibi bir sürü hayaller olurdu.

Birde ilave olarak fütüristik bir yapıda yaşanırdı. Öyle şeyler hayal edilip içine girilirdi ki; ya insanlar kutlardı, başarılı bir parlak beyin olarak görürlerdi ya da aklı beş karış havada, bundan adam olmaz derlerdi.

Tabi büyüyünce işler böyle yürümüyor haliyle. İlla ki hayal kurmaktan vazgeçmeyenler vardır ama ekseriyetle yaşamın sorumlulukları bir çok insanda buna zaman bile tanımıyor. O güzelim minik hayaller o büyük tecrübelere yenilip gittiler.

ahmet takan

rockandchevy57
genelde kulis bilgileri yazar. fakat dediklerinin hiç birisi çıkmaz.

kendi çapında sansasyon yaratmaya çalışır. fakat dedikodu yazarlığından öte gidemez.

kulis haberi yazarken kaynak belirtmez. yazılar genelde "şu partide üst düzey bir kişinin söylediğine göre" ya da "... partide çok etkin bir kişi sohbet esnasında .... dedi" şeklinde yazılır.

enfarktüs

kralisevenkadin
Enfarktüs, dolaşım sistemi hastalığıdır. Vücutta bulunan atardamar uzantılarından birinin tıkanması nedeniyle kan dolaşımının zayıflaması ile gerçekleşir. Kanın vücutta dolaşamaması sonucunda tıkanan damar etrafındaki organ ve dokular işlev göremez hale gelir. Bu hastalık bulunduğu bölgeye göre 4 farklı şekilde adlandırılmaktadır.

Kalp enfarktüsü
Böbrek enfarktüsü
Akciğer enfarktüsü
Dalak enfarktüsü

sigarayı bırakma yöntemleri

sirikit
20 yılın sonunda yaklaşık 1,5 yıldır sigara içmiyorum defalarca denedim son 3 denememi ilaç (zyban) yardımı ile yaptım. bütün denemelerimde farklı tecrübeler edindim ve sonunda bu uzun süreye ulaşabildim şunu biliyorum ki sigara ömür boyu süren bir bağımlılık ve her an sizi en başa döndürebilir bu yüzden hava atmak yerine sigarasız geçirebildiğim her gün için mutlu oluyorum.eğer sigarayı gerçekten bırakmak istiyorsanız mutlaka bırakırsınız.tavsiyem nikotin bağımlılığınıza yardım etmek için ilaçlar çok yardımcı oluyor ama günlük alışkanlıklarınızı değiştirmek yine size kalıyor.

şeftali

kokosh
Anavatanı çin olan, Kokusuyla insanı alıp götüren harika meyve. Herkes güzelce bilgi vermiş. Ben daha kişisel bir entry gireceğim.

Aklıma hep bir anıyı getirir şeftali. iki arkadaşımız vardı. Sevgiliydi bunlar. Kızın nedense şeftaliye alerjisi vardı. Nedense diyorum, çünkü şeftalinin sadece kendisine değil, ismine bile alerjisi vardı. Birisi yanında bunu söylediği an çıldırırdı.

Bir gün hep beraber bir masa etrafında oturmuş sohbet ediyorduk. Kız bizimle konuşurken erkek arkadaşı da telefonuyla oynuyor, bir şeyler yazıyordu. Bir süre sonra kızın telefonuna bir mesaj geldi. Kız mesajı okuyup telefonu elinden fırlattı. Sonra erkek arkadaşının sırtına şaplak atarak "ya napıyosun yaa" diye bağırmaya başladı. Çocuk gülüyor falan... meğer bizim sohbet ettiğimiz sırada kıza "şeftali şeftali şeftali şeftali..." şeklinde upuzun bir mesaj yazmış üşenmeyip.

Erkeklerin kızları delirtip, bu durumla çok eğlenmesi garabetine meze olmayı başaran meyve diye de ikinci, subjektif ve son tanımımı yapmış olayım.

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.