tarsus

kucukeniste
Tarsus tarihi kültürü, oldukça zengin olan ilçelerden bir tanesidir. Coğrafyasıyla Neolitik çağlardan beri çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmıştır. Aynı zamanda, farklı kültürlerin de kaynaşma noktası olduğu söylenebilir. Kilikya'yı İç Anadolu'ya bağlayan bu ilçe, tarihi yolların kavşak noktasıdır. Tarsus ismi çeşitli kaynaklarda farklı isimlerle bilinmektedir. Örneğin, Hitit metinlerinde Tarşa olarak bilinirken, Asurlularda Tarzi olarak bilinmekteydi. Kuruluşu ise Antik Çağlarda Tarsus Çayı'na yerli Kilikyalıların gelmesiyle bu bölgeye Kydnos ismi verilmiştir. Bilgi için http://tarsuskulturevi.com/ gelebilirsiniz.

daniyal peygamber kimdir

kucukeniste
Daniyal Peygamber, kendine özel bir kitap verilmeyen İsrail Peygamberlerinden bir tanesidir. Kendinden önce gelen Tevrat'a bağlı olan Nebi bir kişiliktir. Baba adı Hezkil ve memleketinin ise Kudüs olduğu bilinmektedir. Danyal kitap ve çeşitli bilgilendirici metinler bulunmaktadır. Bu bilgilere site üzerinde yer verilmiştir. Rivayetlere göre Yakub A.S'ın teyzezadesi olduğu bilinir. Miladi olarak da 606 yıl öncesinde Babil hükümdarı kralının zulmü sonucu Buhtunnasr, Kudüs'ü tahrip etmiştir. Tahribatın yanı sıra kutsal eşyaları almıştır. Buhtunnasr, Allah'a inanmakta olan ihtiyarların da canına kıymıştır. Kadın, erkek, genç ve çocukları da esir etmiştir. Kudüs esirleri arasında Allah'a inanan kişiler önce hapse atılıp sonra eziyet edilirdi. Daha fazla bilgi için http://daniyalpeygamber.com/ bakabilirsiniz.

hepsiburada.com

ruru
Geçenlerde bu siteden bir ürün aldım. İçinde bir sürü satıcı firma barındırıyor biliyorum. Fakat gönderilen ürünün orjinal olmamasından dolayı değerlendirmemde bunu belirtmek istedim. yorumum onay almamış, yayınlanması için uygun kriterlere sahip olması gerekiyormuş. Ürün mükemmel ve orjinal yazsak, ışık hızıyla yayınlarlar. Vaktim olsa sizinle çok güzel uğraşırdım da neyse, bir yerden patlak verdiğinizi mutlaka okuyacağım.

uğur ağırgöl

wombassof
Bir genel yayın yönetmeni. 2015 yılında Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünden Onur Öğrencisi olarak mezun olmuştur. Birçok girişimcilik proje yarışmasında ödül kazanmıştır.

zincirleme trafik kazası

trsondakika
ya bu insanlar frenden, el freninden hatta motor freninden habersiz mi ehliyet alıyorlar? pes cidden ya. orada olan araçlardan biri benim olsaydı çok büyük kavga söz konusu olurdu...

https://trsondakika.com/ankarada-7-aracli-dev-kaza/

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol