dünya düzdür diyenler

megatron
bir ara şaka yaptıklarını düşündüğüm, ama sonradan ciddi olduklarını fark ettiğim insanlar. Aramızda böyle insanlar var mıdır?
kendimiariyorkenolmaktankorktugumyerdeyim
Dünya düz ise neden insanlara yuvarlak diye yalan atsınlar ki yani boyle bi yalanın kime ne faydası olur diye düşünüyorum.ama kafama takılan bir şey de var;neden dünyanın tam karşıdan bir tane bile videosu yok.Fotogrqflari çeken cihaz video çekemiyor mu? iss 'den çekilen dünyanın sadece bir kisminin gözüktüğü videolardan bahsetmiyorum tam karşıdan bir adet videosu yok acaba teknik sebebi ne olabilir çok merak ettim
2
vueenx vueenx
eğer araştırırsanız pek çok fotoğraf görebilirsiniz. video olmamasının sebebi de muhtemelen veri aktarımının zor olmasıdır. zaten gördüğünüz fotoğraflar da tek birer fotoğraf değil, pek çok fotoğrafın birleştirilmesinden oluşur. daha fazla detay için astrofotoğrafçılık hakkında araştırma yapabilirsiniz.
kendimiariyorkenolmaktankorktugumyerdeyim kendimiariyorkenolmaktankorktugumyerdeyim
Teknik olarak çok zor oldugunu az cok tahmin edebiliyorum.mesela aynı şekilde ay veya dünya resimlerinde gökyüzünde hiç yıldız olmamasida uzun pozlama ile.ilgiliydi sanırım.demek teknoloji olarak ne kadar ileri gitsekte hala çok yolumuz var ki uzaydan dünyaya bir video bile yollayamiyoruz:)
e yok artik
Aslında sağlam teoriler var,kanıtlanmaya çalışılan videolar falan izlemiştim ama dünya yuvarlak.
Yine de bazı ortamlarda sanki bilim insanı gibi dünyanın düzlüğünü savunan adama kafa sallayıp uğraşmak istemediğim cahille cahil olduğum zamanlar vardır.

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol