duygusal olamamak

servi revan
bunu bilimsel bir şekilde çok güzel açıklayabilirdim. yemin ederim yahu, inanın.
ama gelin görün ki "duygusallığım" üzerimde ve duygusal bir cevap vereceğim;

onca şeyden sonra ister istemez duygular kapatıyor kendini dış dünyaya. duygular felçi oluyor yani. bazen sağ kısmına sinir iletisi ulaşıyor, bazen sol kısmına. tamamen ortası yok bu durumun.

"bir şey yaşamadım servi, bir anda oluyor..." diyorsanız cevabım azıcık mutasyon geçirerek; belki henüz aradığınız o duyguyu bulamadınız, olur. duygusal olamamak o kadar kötü değil tabii, hemen kızdırmayayım kimseyi. salt sıkıcı bir durum.
parapraxis
Ben de duygusal olamayan kesimdenim.Simdi kendime duygusal degilim demeden once duygudan ne anladigimdan bahsedeyim.Adalet duygum tamdır,bilerek kimseye haksizlik yapmam,hak yememeye çalışırım.Ama duygusallik dedigimiz sey romantizm olayları dramatize etme vb gibi seylerse bunlar bende mevcut degil uzgunum.Genelde cogu insan iliskileriyle ilgili dertlerini bana anlatip iclerini dokerler.Ben de derim ki kardesim ben iliski uzmani miyim hatta dalga gectigim bile olur (kendi izinleri dahilinde asla kırmadan rencide etmeden)simdi sevgili yazarlar senin basina gelirse gorursunuz diye linc etmeyin.Sevgisini gosterme konusunda da cok bonkor sayildigim soylenemez.Yani sanirsam duygusal degilim.Bir olay karsisinda daima mantigimi dinleyenlerdenim. Ama sevmedigimi guzel belli ederim
tagrz
Arkadaşlar realizm ve romantizm zıt değil tamamlayıcıdır.(bence tabi) ilk hangisini öğrenirsek öbürüne biraz sırtımızı döner gibi oluyoruz. Uzun süre “ben duygusal değilim” ruh halindeydim. Sonra bir gün farkettim ki önemsemediğimi düşündüğüm duygular birikmiş ve o gün sanki duygusallık özelliğim açıldı. Sarsıntılı bir süreç sonra şu an çok daha iyi olduğumu farkediyorum.

Bu arada başlığı açan arkadaşımızın tam olarak bahsettiği konu bu değil biliyorum alakalı farklı bir açıdan yaşadığımı anlatmak istedim.
yasiyoruz da noluyo
yıllardır istediğim fakat bir türlü başaramadığım eylem.

başaramamamın sebebini ileri derece empati yeteneğime bağlıyorum. gerekli gereksiz her türlü olayda empati yaptığımdan, duygularımı fazlasıyla yoruyor, yaşamaktan zevk alamıyorum...

örneğin; insanların gülerek izlediği çoğu kemal sunal filmini, ben, gözü yaşlı bir şekilde izliyorum. keşke böyle olmasa...
portakallipekinordek
duyguları saklamayı başarabilmektir.

her insan duygusal, herkeste duygu denen şey var sonuçta. herkes burada duyguları sevgiden, acıdan bahsederek anlatmış. duygu; nefret, kin, sinir, bunalım gibi kötü saydığımız durumları da kapsar. bir insan hırsına yenik düşüyorsa da duygusaldır. birini size aşklı böcekli cümleler kurmaması, ağlamaması duygusal olmadığını anlamına gelmez. hepsinden herkeste bir parça vardır, kim hangisini beslerse o duygu galip gelir. iyi duygular besleyin, iyi şeyler yaşayın. ben böyle yapıyor muyum da konuşuyorum? hayır, sadece yapmaya özen gösteriyorum.

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.