eba canlı ders sisteminin çökmesi

Mega sözlük 1. Nesil yazar
enginyuksel1982
Esenyurt İncirtepe Mahallesinde yaşayan 8 yaşındaki Çınar Mert internet alt yapısında sorun olduğu için uzun süre EBA'ya giremedi.İnternet alt yapı sorunu çözülene kadar babası komşusundan rica etti ve internet hattı çekmek için çatıya çıktı.Babasının peşinden çatıya çıkan Çınar, ayağının kaymasıyla 4'üncü kattan düşerek hayatını kaybetti.Her şeyden kısarak oğluna bilgisayar aldığını söyleyen Baba Önder Mert, “Oğlum o bilgisayarın kapağını bile açamadı. Olan çocuğumuza oldu. Oğlumu ne EBA geri getirebilir ne başka bir şey.  Eğitim hani bedavaydı, herkese eşitti' dedi. 

----
bu da sevindirici bir haber mi?
enginyuksel1982
eba olmuş öğrenciye veba
yıllar geçiyor çocuklar oluyor heba
sistemin çökmesi iyi bir şeyse
gülerim sana kaba kaba yeeeeee
enginche'den ömer hayyam'a selam
saygıdeğer veliler eğitim ayağınıza geldi
buyrun

enginyuksel1982
sadece eba değil eğitim sistemi çökmüş vaziyette. bırakın bu ülkenin kendi vatandaşının çocuklarının okula gitmemesini 2016 yılının verilerine göre 400 bin mülteci çocuk okullara gidemedi. bu sayıyı 2021 yılına doğru giderken 2-3 katıyla çarpabilirsiniz.
maalesef bu eğitimsiz çocuklar yarın bir gün ülkenin suç oranlarında da artışa neden olacağı aşikarken, sosyoloji açıdan bir çok çarpıklığın en büyük göstergesi olacaktır. geri gönderilmesi imkansızlaşan fakat entegrasyon adına da hiç bir çalışma yapılmayan bir ülkede çok değil 3 seneye kalmaz kafanızı pencereden dışarı çıkartamazsınız.
(bkz: sayenizde)
link
Mega sözlük 1. Nesil yazar

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol