eğitilmezler

0 /
ozy
kronik cahiller,
cahil olup cahilliğinin farkında olmayanlar,
herşeyi bildiğini zannedenler,
öğrenme hevesini toprağa gömmüşler,
yeniliklere külliyen karşı çıkanlar...
atavratedebiyat
E harfinin düştüğü sosyal problem. Eğitilmezler bıkkınlık ve saldım çayıra mevla kayıra umursamazlığı, eğitilemezler ise mücadeleci bir eğitim politikasının sonucu.


Bu sınıfa giren kişiler uzun yıllardır "yobaz" OLARAK tanımlanırlar. Solcusu sağcısı, muhafazakarı liberali, milliyetçisi rapçisi, çorumlusu sivereklisi... Her sınıftan mevcut olup, ekseriyetle at gözlüğü kullanır, kafaları için, nato mermer nato kafa denir.
enginyuksel1982
Antalya'nın Serik ilçesinde düzenlenen toplu nişan merasimi kaynaklı koronavirüs vakalarının sayısı 20'den 31'e yükseldi. Virüsü Manavgat ilçesinden merasime katılan bir kadının yaydığı belirlenmişti. Testleri pozitif çıkan yeni hastalar da tedavi altına alındı.

niye laf anlamazlar anlamıyorum.
kekomagnon1907
anyalışsız,empati kurmaktan yoksun olan,cahil olup cahil olduğununda farkında olmayan,kitap okuyup kendini geliştirmeyen,kendine hiçbir yatırım yapmayan,merak duygusundan yoksun ,minimum ahlak ve nezaket kurallarından bir haber olan her görüşten insan bu tanıma uyar.bakın her görüşten diyorum.hemde "her" in üstüne basa basa
enginyuksel1982
hasta ziyaretine hastalığa yakalanacağını bildiği halde devam edenler...


90 yaşındaki E,K mahalledeki 48 kişinin kendisine geçmiş olsun ziyareti yaptıktan 3 gün sonra koronavirüse yakalanmış, E,K'yi ziyaret edenler de evlerinde karantina altına alınmıştı
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol