eğitilmezler

atavratedebiyat
E harfinin düştüğü sosyal problem. Eğitilmezler bıkkınlık ve saldım çayıra mevla kayıra umursamazlığı, eğitilemezler ise mücadeleci bir eğitim politikasının sonucu.


Bu sınıfa giren kişiler uzun yıllardır "yobaz" OLARAK tanımlanırlar. Solcusu sağcısı, muhafazakarı liberali, milliyetçisi rapçisi, çorumlusu sivereklisi... Her sınıftan mevcut olup, ekseriyetle at gözlüğü kullanır, kafaları için, nato mermer nato kafa denir.
enginyuksel1982
Antalya'nın Serik ilçesinde düzenlenen toplu nişan merasimi kaynaklı koronavirüs vakalarının sayısı 20'den 31'e yükseldi. Virüsü Manavgat ilçesinden merasime katılan bir kadının yaydığı belirlenmişti. Testleri pozitif çıkan yeni hastalar da tedavi altına alındı.

niye laf anlamazlar anlamıyorum.
kekomagnon1907
anyalışsız,empati kurmaktan yoksun olan,cahil olup cahil olduğununda farkında olmayan,kitap okuyup kendini geliştirmeyen,kendine hiçbir yatırım yapmayan,merak duygusundan yoksun ,minimum ahlak ve nezaket kurallarından bir haber olan her görüşten insan bu tanıma uyar.bakın her görüşten diyorum.hemde "her" in üstüne basa basa
enginyuksel1982
Antalya'dan satın aldığı motosikletle İstanbul'a dönerken polisin 'dur' ihtarına uymayarak yola devam eden Mehmet Efe Öney (22), Burdur'un Bucak ilçesinde durduruldu. Polisin 'dur' işaretini fark edemediğini, kendisine el salladığını düşünerek geçtiğini söyleyen Öney, "Hatalıyım, özür dilerim" dedi.
enginyuksel1982
bugün de boş geçmedik çok şükür:)

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde bir vatandaş mangal partisi düzenlemek amacıyla bahçesine arkadaşlarını davet etti.Şehir dışından partiye katıldığı öğrenilen bir kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine partiye katılanlar karantinaya alındı.


Artvin'de vakaları 'döner partisi' artırdı

"Bursa'dan gelmiş aynı kişi, virüsü 5 kişiye bulaştırmış. Bu 5 kişi de hanesindeki diğer insanlara virüsü bulaştırmış. Bursa'dan gelmiş ve ertesi gün döner partisi yapmış, millete döner yediriyor, aslında virüsü de kişilere yedirmiş. O yüzden hastalığın seyri mart ve nisan aylarında nasıl ilerlediyse şu anda da aynı gidiyor. Dolayısıyla tedbirler kaçınılmaz.”

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.