ekim ayında istanbul'daki corona vakaları

enginyuksel1982
Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz: "Ankara'da vaka sayıları İstanbul'un 2 katı gibi görünse de İstanbul'a Anadolu'dan dönüşlerin başlamasıyla önümüzdeki birkaç hafta içerisinde vaka sayılarının artma ihtimali var."

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemalettin Aydın, "Ekim ayının ortalarından itibaren yeniden İstanbul'un ilk sıralara çıkacağını söyleyebiliriz" dedi. Aydın, cumartesi-pazar günü sokağa çıkma yasaklarına geri dönülebileceğini söyledi.
enginyuksel1982
adım adım yaklaşan tehlike:(

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Nisan ayında hastaların %65'i, vefatların ise %54'ü İstanbul'daydı. Aldığımız tedbirler ile hasta sayısı %72, vefatlar %78 azaldı. 11 Eylül'de hasta sayısı geçen ayın hasta sayısının yaklaşık iki katı. Bugün filyasyon ekip sayımızı %34 arttırdık.Nisan ayında Ağır Hastaların %76'sı İstanbul'daki hastanelerimizdeydi. Ancak son 1 ay içinde ağır hasta sayısı İstanbulda %42 arttı. İstanbul'da oluşabilecek riski birlikte yok edebiliriz. Mücadele gücümüz TEDBİRlere BİRLİKte uyum."
WestThrace
lafla peynir gemisi yürümüze, ya bir kerede öldürün bu şekilde insanlara acı çektirmekte nedir.
turizmde 3-4 ay olmayı versin.
Kahveleri, kafeleri, lokantaları kapatırken bunlar 3-4 ay ne yaparlar diye düşünmeden hareket edildi. 1000 lira destek nelerine yeter insanların. hadi kiracasının en insaflısı 2 ay kira almadı. Sonra bende dönemiyorum diye kiracıyı sıkıştırdılar.
Burada birilerinin cebi zarar görecek diye, vatandaşlar ölüyor be. Kime ne anlatıyoruz ki.
tok açın halinden ne anlar.
der giderim
okul tatillerini falan geçersek zaten yıllık izinlerini bayramla birleştirenler vs köylerinden döndü, dönmeyenler ise bence az bir kısım va ki onların da çok olduğunu düşünmüyorum.
ekime doğru bir artış olacak bunu inkar edemeyiz ama büyük bir yükseliş olacağını düşünmüyorum! zaten istanbul ahalisi geri döndü.
enginyuksel1982
Sağlık Bakanı Koca: Şu an 100 bini aşkın kişi evde izole olması gerekirken şehirler arası seyahate çıkıyor. Uçak ve tren yolculuğunda HES kodu zorunlu. Otobüs yolculuğunda da HES kodu takibi yapılacak. İstanbul başlangıçta virüs gerçeğini yaşadı ve tedbirlere uyum alışkanlığı başladı. Kent, yazın boşaldığı için bu dönemde ciddi etki görmedik. Trafik yüzde 18'e kadar indi, şimdi 65'e çıktı.Eylül sonuna doğru yoğunluğun artacağını öngörüyoruz. Nitekim, İstanbul'da geçen haftaya göre yüzde 32 vaka artışı var.

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.