ekşi sözlük

vikipedi'nin yaptığı tanıma göre;
Ekşi Sözlük, her türlü konu ve kavram hakkında, kayıtlı yazarların yorumlarını içeren katılımcı sözlük tarzında ağ sayfası olup, web sitesi Türkiye'deki katılımcı sözlükler arasında en fazla toplam ve aylık tanım yapılan sitedir.

uzun yıllar yazdıktan sonra, ikinci bir hesap açmak için günlerce sıramın gelmesini bekleyip sıranın hiçbir zaman gelmeyeceğini anlamamla birlikte aydınlanma çağına girdiğim, yeni üyelik kabul algoritması farklı çalışan hede.

mega sözlüğü orada görüpte geldim hayırlısı olsun

türkiye'nin en iyi web projesi. sahibi ssg nicki ile meşhur, sedat kapanoğlu. ülke gündemi başta olmak üzere genel kültür adına her türlü bilgi ihtiyacında başucu kaynağı. kendi tabirleri ile kutsal bilgi kaynağı. yönetime kanzuk nickli başak purut geçtikten sonra eski kalitesini ve çizgisini kaybetti. gün geçtikçe de kan kaybetmeye devam ediyor.

Eski başlıklara ve entrylere baktığınızda çok kaliteli yazılar görebilirsiniz. Hatta yazarların zekasına hayran kalırsınız. Ama zaman geçtikçe bu özelliğini kaybetmiş gibi görünüyor. gene de bir çok aramada googleda en üstlerde çıkar ve faydalı da olur.

ekşi sözlük sebepsiz yere istemediği üyelikleri sonlandırabiliyor bu durum fazla can sıkıcı. kaşını beğenmedim sil üyeliği. gözünü beğenmedim 1 ay banlısın.

sözlüklerin atasıdır. kendisinden sonra kurulan her sözlük ondan beslenir. haliyle kendisinden sonra kurulacak bir sözlüğün kulağı geçmesi epey zor olabilir.

eski kutsal bilgi kaynağı. Şimdilerde bilgiyi mumla arıyoruz.

gönüllerin kutsal bilgi kaynağı. her şeye rağmen.

(bkz: sedat kapanoğlu) aka (bkz: ssg) tarafından 15 şubat 1999 tarihinde kurulan türkiye'nin ilk sözlüğüdür. mottosu kutsal bilgi kaynağıdır. sözlüğün kurulmasındaki en büyük esin kaynağı (bkz: douglas adams)'ın (bkz: hitchhikers guide to the galaxy) adlı eseridir.

/
2
mega sözlük
Aramıza hoşgeldiniz! Eğer üye değilseniz aşağıdan üye olabilir, ya da giriş yapabilirsiniz!
mega.sozluk