en saçma rüyalar

karasinek
Genelde rüya görmem. Belki görüp de unutuyorumdur bilemiyorum ama bir ara çok psikopatça bir rüya görmüştüm.

Bir sabah uyanıyorum ve içimde garip bir sıkıntı var. Evden ağlama sesleri geliyor ve yalpalaya yalpalaya salona gidiyorum. Neredeyse bütün akrabalar toplanmış ve hüngür hüngür ağlıyorlar. Ben ne olduğunu soruyorum ve şöyle bir diyalog geçiyor.
- anne neden ağlıyorsun
-kardeşini kaçırdılar. Nasıl ağlamayayım? Otur sen de ağla
- kim kaçırdı anne? Nasıl kaçırırlar?
- onlar kaçırdı
- onlar kim
-cinler
Deyip tekrar ağlamaya başlıyorlar. Ben şok oluyorum ve ağlamaya başlıyorum. Bu böyle olmayacak kardeşimin yardıma ihtiyacı var şuan. Burada oturup sızlanmak faydasız. Onu kurtaracağım deyip fırlıyorum dışarı. Nereye gittiğim konusunda hiçbir fikrim yok ama bir anda kendimi eti cin fabrikasının önünde bulup bir hışım dalıyorum içeri. İçerisi loş ve her yerde siyahımsı gölgeler var. Bağıra bağıra verin kardeşimi diye feryatlar ediyorum. Bir tanesi gelip " buyrun nasıl yardımcı olabilirim?" Diyor. Ben de beni müdürünle görüştür diyorum. Birlikte müdürün odasına gidiyoruz. İçim ablalık gururuyla dolmuş, burnumdan soluyorum. Dalıyorum odaya. Bir de ne göreyim. Netflix'teki lucifer dizisinin başrol erkeği eti cin fabrikasının müdürüymüş. Ama deli cesaretiyle kardeşimi vereceksiniz bana diye emirler yağdırıyorum. Adam da tabi, hemen veriyoruz diyor ve o anda içeri kardeşim giriyor. Gidelim abla diyor ve çıkıp eve geliyoruz. Bu kadar kolay olmasına şaşırıyorum ama sesimi çıkartmıyorum. Evdekilere müjdeyi veriyorum ama daha çok ağlıyorlar. İçlerinden birisi
- bu kardeşin değil ki
Diyor. Ben de saçmala o işte deyip bir hışımla arkamı dönüyorum. O anda kardeşim seri katil gibi p*ç p*ç gülmeye başlıyor. Suratı eciş bücüş bir forma giriyor ve üzerime doğru koşmaya başlıyor. Tam o anda uyanıyorum. Bu rüyadan beridir kardeşimle arama bir sınır koydum. Korkuyorum keretadan.
obra
Altı kişi geziyoruz. Bir kalenin yanından geçerken bir canavar önümüze geliyor ve aramızdan birini ona vermemizi istiyor. Verdiğimiz kişiyi gidip kalden atar ve gelir bir kişi daha isterdi. En son ben ile abim kalıyoruz. Abimi de götürüp kaleden atıyor. Artık sıra bana geliyor ve beni götürüp kaleden atıyor tam yere düşecekken ter içinde uyanıyorum. Çocukluğum sürekli olarak bu kabusu görerek geçti. Bazen gece yarısı bu kabustan dolayı uyanır artık yatamazdım.
labarbara
üniversiteyim oda arkadaşım gecenin bir yarısında bir çığlık uyandı. kızcağız rüyasında kapkaranlık bir denizde bir kayıktaymış kayıkçı denizin ortasında kocaman bir tüfek ile karnında vurmuş bunu onu acısı ile uyanmış. ben ise aynı anda şu rüyayı görüyordum. böyle cümle hayvan kamp ateşinin etrafına toplanmış zebra at eşek toynak toynağa şarkı söyleyip dönüyorduk. ogün bugündür aynı yemeği yiyip aynı oksijen benzer yatak aynı oda iki bünyede nasıl bu kadar farklı iki rüya gördürür onu düşünürüm.

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.