en sevdiği mevsim kış olan insan

kralisevenkadin
bir ukdeydim üşüye üşüye doluyorum

toprak kokusunu, yağmuru, kahveyi, camdaki yağmur tanelerinin usulca süzülüşünü izlemeyi seven insandır. kış insanı yani ben bayıldığım mevsim

ukde sahibi: (yazar: sadekafe)

edit: bırakılan başlık "kış seven insan" idi azıcık oynama yaptığım doğrudur affola
2
sadekafe sadekafe
Ellerinize sağlık :)
kralisevenkadin kralisevenkadin
ne demek rica ederim :)
sadekafe
Herkesle kavga sebebim üşümekten hoşlanır mı bi insan diyorlar? İçi yangın yeri olanlar etraf buz kesince bir nebze rahatlıyordur belki.Evde vakit geçirmeyi sevelere hayatı kolaylaştırıyor kış mevsimi. Lapa lapa kar yağarken bir fincan çay veya kahve alıp izlemek kaç yaşıma gelirsem geleyim bayram sevinci gibi mutlu eder beni.
menacaptain
sevdiğim en güzel ve huzurlu hissettiğim mevsimlerden .. yağmur yağarken elime sıcak çikolatamı alıp, balkondan hayatımı düşünüyorum.. bazen ise sadece yağmurun o kışın vermiş olduğu sessizliği izliyorum..
haciserkomiserziver
Işte o benim. Tam bir kış insanıyım. Kestane, boza, kabak tatlısı, Mandalina, ayva, demli çay...
Eşofman paçasının sokulduğu çorap ve sırtta hırka. Elde kitap vermişsin ayağını sıcak kalorifer peteğine, tıp tıp tıp cama vuran yagmur... Kar yağınca oluşan derin sessizlik ve taze kar üzerinde yürürken çıkan o kadifemsi ses.
Aşağıya da bunula ilgili şu karikatürü bırakayım.
atavratedebiyat
İGDAŞ ile husumetli olmayan insan. Evvelce bizde kış mevsimini sever saygıda kusur etmez idik. Fakat gel gör ki kiraydı yok çocuk bezi idi yok efendim Pazar parası ve üstüne igdaş doğalgaz faturası geldi ki... Birkaç dilde sövmeye ana avrat düz gitmeye başladık. Yüksek makam sahipleri büyüklerden, yaz mevsimi garibanın babasıdır nidalarına iman ediyoruz artık.

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol