erdoğan'ı ve ailesini tehdit eden şahıs

sensizlik
Ekşi 'den gördüğüm tehdit başlığını buraya taşımak istedim.
Yurt dışında sanırım yaşayan bu şahıs Türkiye Cumhurbaşkanı Hakkında çok ağır küfürler söyleyip tehditler savuruyor.
Birde arkasına Atatürk resmi koyarak Vatanın sahibi zannedip Atatürk'ün adını kirletiyor.
Video +18 ağır küfürler içeriyor. En kısa sürede alınması ve söylediklerini bizzat kendisine uygulanmasını temenni ederim.
enginyuksel1982
işte böyle salaklar iki cümleyi mantıklı bir şekilde yan yana kuramaz ama geçer videonun önüne aklı sıra muhalefet yapar.
şizofreni hastası olduğu muhakkak. hep diyorum ne yapıyorsanız bağırarak küfrederek değil insan gibi duruşu olarak yapılmalı. insan gibi muhalefet edecekseniz o gün gerçekten alternatif bir dil üretebilirsiniz yoksa sadece aptalca köpükler saçarak konuştuğunuzu sanırsınız
gukeru
Eleştirmek elbette hakkı lakin hakaret etmeyi anlamıyorum, anlayamıyorum. Kim olursa olsun, bu küfür ve hakaretler kime yapılırsa yapılsın -illaki cumhurbaşkanı olmak zorunda değil- gereği yapılmalı. Sanırım yurt dışında olmasına güveniyor. Anlam veremiyorum böyle olaylara.
zeze
bir yöneticiye, bu işyerindeki amiriniz olabilir, ilçenizdeki ya da ilinizdeki belediye başkanı olabilir, ilinizin valisi ya da herhangi bir bakan olabilir ya da cumhurbaşkanı olabilir, salt bulunduğu makamdan dolayı saygı göstermek zorundasınız. görevdeki devlet memurunun gömlek düğmesinin altı aydan başlaması şahısla ilgili değil, o görevdeki memur ile ilgilidir. görevde değilken dövüş ederseniz, adli vaka olarak gidersiniz polisin karşısına, lakin görevdeyken durum vahimdir.

ben akp'ye oy vermedim. ama Sayın Erdoğan İsrailli amcaya "One Minute" dediğinde onunla ve yaptığı hareketle gurur duydum. Taksi duraklarında takılmasından, futbola olan düşkünlüğünden, evlerde bağdaş kurup yemek yemesinden mutlu oldum. Diğer taraftan ekonomik paketlerden, dışişleri politikasından, muhalefetle olan ağız kavgalarından dolayı da hep eleştirdim. Ben oy vermedim ama onu Cumhurbaşkanı yapacak kadar seçmen oy verdi. O pozisyona geldi. Artık saygı görmeyi haketti. Çünkü cumhurbaşkanı o.

Eleştiriyoruz hepimiz herkesleri bi şekilde ama asla saygı sınırlarını aşmıyoruz. Herkes de bunu bu şekilde yapmak zorunda. Saygı sınırlarını aşanlar, yaptıklarının sonucuna katlanmalı. Sadece cumhurbaşkanı için değil, her kim olursa...
5
enginyuksel1982 enginyuksel1982
abi şerh düşerek altına imza atıyorum ama şerhimi de düşeyim. yeni sistemle birlikte cumhurbaşkanı makamı yerini başkanlık makamına bırakmış ve bu minvalde yeni sistemle birlikte cumhurbaşkanı tarafsızlık zırhını kendi eliyle yok etmiştir. yani halihazırda mevcut başkan kim olursa olsun aynı zamanda bir siyasi partinin genel başkanı sıfatına da sahiptir. ezcümle cumhurbaşkanı eski sistemle birlikte eleştirilemez idi fakat artık değil. eleştirmek muhalif vatandaşların en temel hakkıdır. eleştiriyle hakaret etmek arasındaki o çizgiyi bilmeyenler de sadece boş konuşuyorlar
zeze zeze
kenan evren dahil öncesi ve sonrası yani turgut özal ile başlayan cumhurbaşkanlığı dönemi şu andakinden zerre farklı değildi. Sadece aleni parti başkanlığı yoktu. O cumhurbaşkanlıklarının tarafsızlıkları da bir yere kadardı. Geriye doğru gidelim. Abdullah Gül, parti başkanı değildi ama tarafsız mıydı? A. Necdet Sezer, sence diğerlerine göre sol tandanslı olarak daha mı tarafsız karar veriyordu, bunu elimi vicdanıma koyarak yazıyorum. Rahmetli Demirel bu konuda gerçekten çok başarılıydı ama gerçekten. Ya Turgut Özal??? O sebeple şahıslar ve durum çok önem arz etmiyor benim için. Pozisyonda kim varsa saygı gösterilmelidir. Taraflı davransa da. Zaten bu bilindiği ve beklendiği için her seçim sonrası balkon konuşmalarında herkesin başbaşkanı, herkesin cumhurbaşkanı olacağım taahhütleri veriliyor. OLamayacağını kendileri dahil herkes biliyor. Cumhurbaşkanını eleştirirsin. AKP Genel Başkanını da. Ama saygı sınırları içerisinde. Ayrıca ben akp genel başkanı söylem ve eylemlerini eleştirmem. Onu yapacak olan tabanıdır. Ama benim cumhurbaşkanım da olduğu için eleştiririm. Sagı çerçevesinde...
enginyuksel1982 enginyuksel1982
abi mesele tarafsızlık ilkesi olunca bu insan için imkansız bir durumdur. tamamen tarafsızlık diye bir durum hiçbir zaman olmamış ve olmayacaktır. Malum herkesin gönlünde bir aslan yatar. bu kimi zaman bir spor kulübü olur kimi zaman siyasi bir parti. fakat kağıt üzerinde dahi olsa 'tarafsızlık ilkesi'ni ortadan kaldırdığımız vakit bambaşka bir konunun ortasında buluyoruz kendimizi. dediğin dönemlerden tut da türkiye cumhuriyeti'nin kuruluşuna dek ortada fiili bir tarafsızlık olmadığının ayırdında olmakla birlikte en azından teorik olarak bu ilkenin çekmiş olduğu çizginin yok edilmemesi taraftarıyım
zeze zeze
gönüllerimiz de bir düşüncelerimizde. o sebeple biz yine ezel cümleleri ile düşündüren çizimlerimize devam edelim :)
enginyuksel1982 enginyuksel1982
abi ezel replikleri yoğun tepki almaya başladı müptezel replikleriyle devam ediyorum:) iğykkkkk
karantinadankacandayi
Videoyu maalesef izledim. Şerefsizin biri Türkiye Cumhuriyeti cumhurbaşkanına ve onun rahmetli annesine hakaret ediyor. Sevsen de sevmesen de, oy versen de vermesen de, CUmhurbaşkanı bu ülkenin bir sembolüdür, ve küfredemezsin. Yaptığı tehditleri duydum, gördüm. Çok afedersiniz, o ve onun gibiler götü yiyorsa toplansın gelsin, bakalım ne kadar yiğitler.
ikincisi, teknik anlamda bakarsak, bu adam süpermen olabilir. Belli ki kurşun geçirmiyor. Daha önce denemiş, test etmiş, onaylamış, ona güvenerek bu kadar geleceğiz edeceğiz falan diyor.
üçüncü teknik analiz, daha vahim olanı da bu, bu salak bildiğin bulunmam sanıyor. oğlum kaçsan kaçsan 6000 km uzağa kaçabilirsin. o kadar. istediği ülkede olsun, bulunamayacak hiç bir insan yoktur. yeter ki içinde politik oyunlar, 'bulamadık yaaa, ama arıyoruz bak valla' (bin ladin, apo, vb) senaryoları olmasın. Sen yeter ki seni bulmayı isteyecek otoritelere yeterli motivasyonu sağla. Yani demem o ki, zahmet etme buraya kadar bir gece gelmeye. zaten birileri yakın zamanda sana gelecek.
dördüncü ve kapanış; farkettiyseniz atatürk resmi duvara geçici olarak koli bandıyla yapıştırılmış. Bu şerefsizin atatürkle ve atatürkçülerle bir alakası yok, fettoşun muhtemelen yine kılık değiştirme numarası falan.

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.