ev alırken emlakçıyı atlatıp ev sahibine doğrudan ulaşmaya çalışmak

jrriquelme
Herkes ekmeğini, rızkını yer, böyle şeyler yapmayın dedirten harekettir. Adamlar vakit harcıyor, ev/evler gösteriyor. Yüzbinlerce liralık evler veya milyonluk evler. Her şey bitip evi almaya karar verince millete emlakçının komisyonu batmaya başlıyor. Ev sahibine doğrudan ulaşmaya çalışmalar, araya kapıcıları koymalar falan. Çok seviyoruz milletin kazancını kıskanmayı...
3
Gülenyüz Gülenyüz
Abi tam bir emlakçı gibi konuştun :)
jrriquelme jrriquelme
Valla meslekle hiç alakam yok ama yazmak istedim. Bunu okusalar beni emlakçılar odasına başkan yaparlar:)
Gülenyüz Gülenyüz
Demi ama :)
2ekmek1samsun216
işini profesyonel yapan emlakçılar size gösterdikleri ev için sözleşme imzalarlar. bu sözleşmeye istinaden sizin o evi almanız durumunda komisyon bedeli ödeme yükümlülüğünüz doğar. bunu şimdiye kadar yapan, muhatap olduğum 30-40 emlakçıdan yalnızca 5-6 emlakçı gördüm.

sözleşmede de x mahallesi x sokak x apartamnı x numaralı daire, x emlak tarafından x kişisine x tarihte şu saatte gösterilmiştir. emlak danışmanlık hizmeti sağlanmıştır. satışı/kiralanması durumunda emlak komisyonu x emlak tarafına ödenmelidir minvalinde kayıtlı kuyutlu bir evrak görüyorsunuz. emlakçıların bağlı bulunduğu oda bu uygulamayı yapmayı zorunlu hale getirmiş olabilir bir bilgim yok.


sözleşmeyi yapmayanların derdi geliri göstermeyip vergi kaçırmak olabilir bilemiyorum. ki seyyar emlakçılarla muhatap bile olmamanızı tavsiye ederim.

hickirik
Emlakçıların çoğunluğu sahtekardır. Aralarında işini düzgün yapan dürüst usülüne uygun çalışan yok mudur? Tabiki vardır ancak azınlıktır. Çok emlakçı tanıdım. En yakın arkadaşım dediklerim bile sahtekarlık yapmaya çalıştı. Çevrenizden çok kişinin emlakçıdan muzdarip olduğuna şahit olmuşsunuzdur.

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol