formula 1

megola
Kısaltması F1 olan, Grand Prix Yarışları olarak da bilinen Formula 1; tek kişilik, açık tekerlekli otomobil yarışlarının en yüksek düzeyini oluşturan yarışlar dizisidir. F1; bir yıl boyunca, her birine Grand Prix adı verilen ve değişik ülkelerde özel yollarda koşulan yarışlardan oluşur.
yurttaş Gandalf
İzlemek için pazar günleri erken uyandığım, Bu sezonUn ilk yarışı Avusturya grand prix'ini iple çekerken pandemiden dolayı mahrum kaldığımız müthiş otomobil yarışı organizasyonu.
Türkiye'nin de dahil olduğu 2006 yılı ile ilgili bir sezon değerlendirme kitabı var her baktığımda keşke yine Türkiye'de yapılsa diyorum. Güzelim İstanbul park görece küçük bir Meblağ verilmediği için yarış takviminden çıkarılmış, çürümeye Bırakılmıştır.
2020 sezonu Temmuz ayında başlayacak kısa bir sezon olacak. Bu sezon lewis hamilton'ın 7. Şampiyonluğunu alarak michael schumacher'in rekorunu egale edeceğini düşünüyorum.
endergelisenosasunaataklari
Formula e olma yolunda hızla ilerlemekte. Git gide motor hacimleri küçülüyor. Nerede o eski v10'lar..

Ayrıca Türkiye'de de güzel bir pistimiz var ancak formula patronunun biraz siyasi bir kararı yüzünden takvimden çıkarılmış durumda.

Bu konuda devletin bir suçu yok gerçekten. Bizi kıskanıyorlar Masalı kisvesinde düşünmeyin bu dEdiğimi.
Zira iktisatta bile İstanbul pistine beyaz fil yakıştırması yapmazdı hocalarım. İşin içinde başka işler var derlerdi.
1
megola megola
Kesinlikle katılıyorum. İstanbul park harika bir pisttir. Dünya ralli şampiyonasını izledim pistte mükemmeldi. Ama maalesef dünya siyaseti bu güzel pisti hurdalığa çevirme derdinde.

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.