franz kafka

0 /
yedinciogul
3 temmuz 1883'de Prag'da dünyaya gelen 3 haziran 1924'te genç yaşta Berlin'de vefat eden Avusturyalı nevi şahsına münhasır bir yazar.
"Dışarıya kapanmak esasen içeriye açılmaktır. Huzur mu istiyorsun? Az eşya, az insan.." sözü hayat felsefelerimden biri olmuştur.
uyh
Sonraları varoluşcu felsefe ile anılacak olan "yabancılaşma" etkisi kendisinin metinlerinde gayet açıktır öyle ki gregor samsa bir sabah uyandığında kendini bir böcek olarak bulabilir.
revan
gemeinschaft'ı yazmıştır. bu mini öykü kafka'yı benim için oldukça ilginç bir karakter yapmaya yetti.
jrriquelme
ağla sevgilim, çünkü ağlamanın zamanıdır şimdi! küçük öykümün kahramanı bir süre önce öldü. eğer bir teselli olacaksa senin için, o zaman bil ki, yeterince huzurlu ve herkesle barışık olarak öldü
sanezel
Bir sabah böcek olarak uyanmak yine de işe gidemeyeceğin telaşına kapılmak,hiç ulaşamadığın bir şatoya ulaşmaya çalışırken gereksiz bir dava da bulmak kendini...at olup camlardan içeri sızmak.Gerçekten değişik bir kaf kaa.değişik ama günümüzde epeyde olasılıklı şeyler.bazen bir böcek kadar bile kıymetsiz görmezmiyiz kendimizi ya da ulaşamayacağımız yerleri hedefleriz ve de sabah bir uyanırız ki hakkımızda anlamsız bir dava açılmış.peki ya atlar...onlarda nazım'ın yazdığı kızıl atlar,insan taşımaktan sıkılanlar.
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol