friends

0 /
Ophelia
1994-2004 yılları arasında abd'de yayınlanan ve bugün bile amerikan tarihinde en çok izlenen dizi sıralamasında birinci, Dünyada ise dördüncü sırada yer alan dizi. O kadar sempatik ve içten ki, 10 sezonluk dizinin her sahnesini ezbereyecek kadar izleseniz de doyamıyorsunuz. Hafızamı kaybetsem de ilk kez izliyormuş gibi yeniden izlesem diyorum:)
tarantinonun ayagi
sürekli hımym la karşılaştırılma gafletine düşülmüş sitcomların rakipsiz lideri olduğunu düşündüğüm dizi. kahkahalarla güldüğüm sahneleri olan tek sitcomdur kendileri. ilk bölümlerine bakılıp bu ne biçim görüntü kalitesi böyle denilerek bırakılmassa bir daha hiçbir zaman bitmesini istemeyeceğiniz dizidir. öyle sonlara doğru boku çıkan dizilerden kesinlikle değil. ki 10 sezonluk bir dizi için bu gerçekten takdire şayan bir özellik. her sezon ayrı güzel. her sezonun hatta her bölümün ayrı bir yeri vardır bende. bu dizideki samimiyeti, doğallığı başka bir dizide kesinlikle bulamassınız. izledikten sonra neden benim de böyle arkadaşlarım yok diye kıskançlık krizlerine girebilirsiniz. inanın ki belli bir süre sonra o karakterlerin hepsiyle bütünleşeceksiniz ve dizi bittiğinde o karakterler içinizde hala yaşıyor olacaklar. en kötü tarafi diziyi bitirdikten sonra chandlerin espirilerini, joeyin aptallıklarını, rossun o muhtesem mimiklerini, phoebenin tuhaflıklarını, monicanın takıntılarını, rachelin şirin/gıcık hallerini göremeyince büyük bir boşluğa düşmeniz olacak. ardından, o boşluğu diziyi tekrar izlemeye başlamakla kapatacaksınız....
revan
başıma bir iş gelmeyecekse henüz izlemediğim dizidir. bunu ortamlarda söyleyince cüzzamlıymışsın, büyük bir günah işlemişsin gibi davranılıyor, üstünüze hücum ediyorlar. friends izlemediğini duydukları an gerçekleşmesi muhtemel bir diyalog:

"ne? friends izlemedin mi?
+ hayır, hiç izlemedim.
- ciddi değilsin di mi?
+ valla yaa.
- nee? hiç friends izlemedin mi gerçekten?
+ cevabım değişmedi burcu, üstüme gelmeyi bırak.
- ne yani hiç friends.."

revan atına biner ve hızlıca uzaklaşır.
cavdarcii
Uzun zamandır netflix dizisi izliyorum hemen hemen çoğunu izledim . Black mirror , prison break , aşk 101 gibi ancak açıp friends dizisini izlemedim çokta bisey kaybetmedim
sosruko
1. Sezonu bitirmek üzereyim. Henüz himym ile karşılaştırmak saçma olur. Yine de himym barney farkıyla hep önde kalır gibi.

Bu dizi de en iyi karakter bana göre chandler. Biraz da phoebe komik. Onun haricinde monica (courteney Cox) gerçekten dönemin en güzel kadını olabilirmiş.
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol