futbol takımı tutmayan insan

0 /
nickthechopper
fanatikliği bu konuda pek gelişmemiştir. aslında bu takım tutma işi aileden geliyor. örneğin, babası takım tutmuyorsa ve çevresinde baskı yapan yoksa takım tutma ihtiyacı duymamıştır.

benim çevremde baskı yapanlar olduğu için bir ara bana tuttuğum takımı sorunca, aynı soruyu bana soran kişiye yöneltip; verdiği cevap hangi takımsa, o takımı tuttuğumu söylerdim. artık, sadece takım tutmuyorum diyip sohbeti orada noktalıyorum.
cinaskar kinaye
(bkz: normal olduğu halde yadırganan olaylar)

Gayet normal olağan bir şey. Vakti zamanında hiçbir şekilde futbola alaka duymamış birisi niçin takım tutsun ya da futbola herhangi bir ilgisi kalmayan birisi niçin takım tutmalı?

Bu durumun anormal karşılanmasında devreye giren şey fanatizm ve ben hiçbir zaman makul karşılamayacağım bunu. Beşiktaş benim canımdır ama beşiktaş için ölemem. Futbol bir hobi. Keyif meselesi. Kör bağnaz bir şekilde her koşulda beşiktaş diyemem ve insanlar takım tutmaktan bunu anlıyorlar ne yazık ki.

Hala türkiye'de ve dünyada futbol adı altında sunulan şeyin gerçekten rekabet işi olduğuna inananlar da var. Hepsi şov, kandırmayın kendinizi.
yenerbahcheli
Tartışmalarla kendisini yıpratmak istemediğinden ya da nispeten daha soft bir taraftar olduğundan, takım tutmadığını söyleyen kişidir.
turkona
futbol maçlarını izlemeyi de sevmeyen insandır.
kısaca turkona diyebilirsiniz..
hiç sevmem. 25 kişinin bir top peşinde koşmasını hiç anlamadım ve anlamakta niyetinde değilim...
ruru
Gol atana da atmayana da söven ve beyin yoran bir babanız varsa, empati kurmakta hiç de zorlanmayacağınız insandır. Evet onun ayağına, evet onun topuna, ee eline ne geçti be insan? Boş, bomboş.
3
zeze zeze
Herkesin farklı farklı hobileri olabilir. Futbol takımı tutanların tutmayanları eleştirdiğini pek görmedim. Ama nedendir bilinmez tutmayanlar tutanları hep boş işlerle uğraşıyor olarak görüyor. Siz hobilerinizi yazsanız bir başkası da onları boş olarak görebilir. İki oğlum var. Ben futbol tutkunuyum. Onlar benim kadar sıkı olmasa da takip ediyorlar. Ve beni çok yadırgamıyorlar. Çünkü bizim gençlik zamanımızda kitap okumak dışında, imkanlarımız sadece radyodan ya da tv den futbol maçı izleme imkanı sunuyordu bizlere. İnternet, cep telefonu, sanal oyunlar, youtube vb. imkanlar olmadığı gibi, bir arkadaşımıza bi şey söylemek için 3-4 durak yürür gelirdik. Spor yapmak doğamızda vardı kısaca. Ayrıca futbol oynamak sokaktaki neredeyse tek aktivite olunca ister istemez bir futbol takımı taraftarı oluyorsunuz. Ve evet gururla söylüyorum, yarım asırı aşkın bir süredir sıkı bir Beşiktaş taraftarıyım. Tutmayanlar da başım gözüm üstüne. Son söz : Bir gün gelecek ve keşke bir takım taraftarı olsaydım diyeceksiniz. Bunu samimiyetle söylüyorum.
zeze zeze
radyodan "dinlemek" fiilini kullanmayı unutmuşum, özür diliyorum.
ruru ruru
Sanırım yanlış anlaşıldım. Ben hobinin kendisini değil, sadece babamın küfürlerini eleştirdim. Herkes istediği hobiyle ilgilenmekte özgür elbette, bu benim üzerime vazife olan bir şey değil.
jrriquelme
Normal insandır hatta Türkiye'de bu kadar kalitesiz futbol oynanırken takım tutmayarak aklını kullanan insandır... Biz tutuyoruz ne oluyor ki? Her sene feda...
tagrz
Benimdir. Futbol oynamayı severim ama izlemek sıkıcı bir şey. Önceden özet falan izlerdim arada çok gollü maçların özetlerini izlerdim. Artık onu da izlemiyorum. Dandik futbol şu an dünyadaki.
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol