gelin vs anne gerginliği

skordan sorumlu devlet bakani
imdb 8.5 olan gerginliktir.

erkek için çok zordur. bir tarafta size hayat vermiş yetmemiş kendi kendinize yeten hale getirmiş anneniz diğeri ise hayaliniz. bir nevi biri geçmişiniz diğeri geleceğiniz. bir yerde vefa bir yerde ihtiras. bir yerde huzurlu liman diğer yerde hırçın ama serin dalgalar.

bu dengeyi sağlamak erkek gibi bir organizma için çok zordur. zaten günde 3 cümle kuruyor adam onu da çok iyi seçmesi lazım swh. yazarken gerildim. güldür güldür'de görmüştüm adama soruyorlar eşiniz de anneniz de yemek yapmış önce hangisini yersiniz diye. adam oruç tutarım o gün diyor. işte zeka budur swh. değildir çünkü iki taraf da trip atacak. doğru cevap ne derseniz bilmiyorum ühü ühü.
portakallipekinordek
gelin ve anne iyi anlaştığı sürece olmayacak gerginliktir.

bu gerginliklerin sebebini evlenmeden önceki döneme bağlıyorum. iki tarafın da birbirlerinin ailelerine gösterdiği özen, alışveriş yaparken yaşanan sorunlar, söz-düğün arası geçen birbirlerini tanımak için zaman ayırmak yerine direkt dünür olarak kabul edip samimi davranmaya çalışmak. özellikle ailelerin birbiriyle tanıştıktan sonra o samimi tavırlara rağmen hiçbir şey bilmemeleri de yaşanan sorunlara kapı açıyor bence.

evliliğe gelene kadar yaşanan o süreçten sonra nu gerginlik artık hissedilir seviyeye geliyor. aralarında bir şey yok gibi davranmalarına rağmen araya damadı alıp bir oraya bir buraya çekiyorlar.

halbuki ilk tanışmadan itibaren anneler çocuklarından ömür boyu ayrı kalmayacaklarını, gelinin de onu sevdiğini, elin kızı olarak değil de ailenin bir ferdi olarak görmeyi kavrasalar; gelin de yabancı gibi davranmayıp artık ikinci bir ailesi olduğunu, evlendiği adamın da kendisi gibi ailesi olduğunu kavrasa sorun çözülecek. böyle yaklaşan ailelerde hiçbir sorun görmedim. yazık, olan damada oluyor
1
zeze zeze
Damatları koruma altına alalım :D

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.