halil sezai’nin yaşlı adamı dövmesi

der giderim
olmaması gereken bir olay olmuş, sebeplerini sonuçlarını yargı belirleyecek ilerleyen zamanda fakat benim dikkatimi çeken başka şey oldu.
olayın paylaşıldığı bir haber, olaydan daha garip geldi.
bir insan başkasını dövüyor ve haber dilinde olay "ibret olsun" diye yansıtılıyor.
01:05'de söylenen söz benim mi garibime gitti yoksa cidden o söz mü garip orada?
https://twitter.com/yenisafak/status/1306184303064293378?s=21
ruru
Taş atana ekmek at demişler, insan insanın kurdudur, kanatlıya dönüşeninden ol demişler, boşuna dememişler. Gülle gittiğin eve sopayla geri dönüyorsan, içerde bir yerlerde büyük bir dengesizlik yaşıyorsun demektir. Tüm ruhsuz, yolsuz üste çıkmalar, galibiyetler sizin olsun. Çünkü bu sizin kendinizle olan en büyük sınavınız. Ya kendi içini kazanırsın ya da dışarıya yenilirsin, bu kadar basit.
megatron
üzücüdür. Ama maalesef gösterilen tepkiler yersizdir.
1) ülkede çocuğa defalarca tecavüz edip, "sarhoştum" diyerek elini kolunu sallayarak gezenler varken #halilsezaitutuklansın diye tag açmak hiçbir vicdana sığmaz.

2)Normal şartlarda insanlar kavga edebilir. Defalarca şahit oldum ki genç olanların yaşlıları dövdüğü kavgalar gördüm. Çünkü yaşlılar suçluydu, rahat durmuyordu. Sırf yaşlı diye de "gel beni zik" diyemeyeceğiz. Halil Sezai nin olayı nedir, net bilmiyoruz. Suçlu adam da olsa Halil in böyle darp etmesi doğru değil elbet.

3)Bu olayın böylesine gündem olmasının 2 nedeni var: Alkol tüketmesi, solcu olması.

Bütün samimiyetimle söylüyorum. Halil sezai fanı değilim. Kendisini tanımam etmem, 2 ya da 3 şarkısını dinlemişimdir. Ama ülkede öyle bir bölünme var ki, akp li kadınlar hep bir ağızdan halil sezai ye saldırmış twitter da.
Gidin kendiniz bakın. Musa Orhan hakkında tek bir tane twit atmışlar mı? HAYIR.
Eğer halil sezai değil de bunu yapan Mustafa Ceceli olsaydı, bu sefer sol taraf bunu gündem yapacaktı. Ama gündem olmasının nedeni yaşlı adamın dövülmesi değil. Dövenin hangi taraftan olduğu ile alakalı.
Sağlıcakla kalın.
kral benim
TUTUKLAMA İSTEMİYLE MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ.
Savcılık ifadesinin ardından Halil Sezai, kasten yaralama ve tehdit suçlarından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

SAVCILIKTAN AÇIKLAMA

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan da Halil Sezai ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi:

"İstanbul ili Tuzla ilçesindeki bir villa sitesinde 15.09.2020 tarihinde Halil Sezai Paracıkoğlu'nun da aralarında bulunduğu bir grubun karıştığı kavgayla ilgili kolluğa ihbarda bulunulması üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma kapsamında olayın komşu villalardaki kişiler arasında yaşandığı belirlenmiş,
tarafların karşılıklı beyanları alınmış ve kolluk ekibine “iddialar doğrultusunda delil toplanması ve akabinde Cumhuriyet Başsavcılığımıza bilgi verilmesi” yönünde talimat verilmiştir. Mağdur H.M isimli kişi hakkındaki doktor raporunda basit tıbbı müdahale ile giderilebilir nitelikte hafif şekilde yaralanma olduğunun belirtilmesi üzerine şüpheliler serbest bırakılmıştır.

Devam eden araştırmalar kapsamında 16.09.2020 tarihinde kamuoyuna yansıyan ve sonradan soruşturma dosyasına giren görüntüler ve alınan beyanlar doğrultusunda soruşturma genişletilmiş olup, şüpheli Halil Sezai Paracıkoğlu hakkında Silahla Kasten Yaralama, Hakaret, Konut Dokunulmazlığını İhlal ve Tehdit suçlarından ifadesi alınmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığımızda hazır edilmesi yönünde kolluğa ek talimat verilmiştir.
17.09.2020 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığımızda hazır edilip ifadesi alınan şüpheli, Silahla Yaralama ve Silahla Tehdit suçlarından tutuklanması talebiyle İstanbul Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiştir. Soruşturma kapsamında maddi gerçeğin her yönüyle açığa çıkarılması ve suç işleyen kişiler hakkında yasal gereğine tevessül edilmesi için gerekli işlemler titizlikle sürdürülmektedir."
kaynak:

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.