haluk levent'in primci olması

hayalperestputperest
Haluk Levent'in yapmış olduğu iyilikleri sosyal medya'da insanın gözüne sokarcasına göstermesinin altında yatan etken gündemden yokolup gitme korkusu yüzündendir. Şahsi fikrim sağ elin verdiğin sol el bilmemeli lakin bu primci arkadaş yaptıkları iyilikleri sergileyerek gündemde kalmaya devam ediyor.
3
zeze zeze
kanımca onları sergileyerek başka insanların da katkı sağlamasına uğraşıyor. reklam tüm sanatçılara lazım ama beste ve yorum kalitesi ile haluk levent bunu sağlayabilecek bir adam.
Gülenyüz Gülenyüz
Senin yazdıklarını yazmak için gelmiştim abi :) milleti teşvik etmek için yapıyor başka amacı olmadığını düşünüyorum.
sineklibakkal sineklibakkal
İki tane 18lik sevgili yaparak ya da bara gidip çıkışta gazetecilere söverek daha fazla gündem olabilir, ne diye uğraşsın bunca yardım işleriyle. Bir sürü insanı teşvik etti yardım konusunda. Ayrıca medyada çıkanlar, yaptıkları yardımların çeyreği bile değil, çok daha fazlası var.
rockandchevy57
çok ilginçtir daha iki gün önce arkadaşlarla Haluk Levent konusu açıldı. Bir arkadaşta "yav bu adam çok yardım ediyormuş yav" deyince benim söylediğim tek cümle " öyle görünüyor ama bana çok samimiyetsiz geliyor" oldu. bu adamın geçmişe yönelik kötü bir şöhreti var. zaten son zamanlarda albümlerden para da kazanılmıyor ve son hit şarkısı "izmir marşı" önceki hit şarkıları ya cover ya da sözleri başkasına ait. sanki bana da kendisini parlatma derdinde diye düşünmüyor değilim. Yardım kurumunun adı bile bizden uzak "ahbap". Kelime bana sadece Amerikan filmlerinin dublajlarında kullanılırmış gibi geliyor.
07 11 1917
Pirimci mi nedir bilmem ama diyor ki bana bile güvenmeyin.

Adam demiyor ki ben bir meleğim, elimden geldiğince iyi olmaya çalışıyorum. E sen Bir yaralı parmağa işememiş mahmut ne diyorsun bu adama? Primci.

Bakıyorum bir dünya ünlü var. Kendine ekstra prim kasıp para kazanmaktan başka bir halt yapmıyorlar. Bu adam eğer “primci” ise bile bir tekerlekli sandalye, ihtiyacı olana bir protez kol, herhangi bir şekilde hayatını sonlandıracak bir kişiye yaptığı bir yardımla veya bulduğu bir destekle yardımcı olabiliyorsa bırakın Primci olsun.

Zaten ben meleğim demiyor ki, beni bile kontrol edin, Bana bile güvenmeyin diyor.
zelig
bünye alışık değil, kaldırmıyor tabii... gerçek olamayacak kadar iyi bir insana denk gelince onu sahte ve yapmacık olmakla yaftalamak normal. yazılanlara, yanlış da olsa, hak vereceksem şayet bir tek bu noktadan bakınca hak verebilirim.

sahi gerçeğin ölçütü ne? yeterli mi peki o ölçüt? doğru tartıyor mu insanların niyetlerini? öyleyse, bana da anlatın. kötü dediklerimizin bile esas niyetini bir yerde arayıp onda iyi bir yan bulmaya çalıştığımız olmadı mı hiç? olduysa şayet niye iyi bir şey görünce hemen taarruza geçip onu karalamaya çalışır ki bir insan. azıcık da olsa, kefede, iyinin değeri kötünün değerinden daha ağır gelmiyor mu artık? sırf bunun için bile bir kez daha düşünmek gerekmez mi, iyiye vesile olanın niyetini?

sosyal medyayı kullanmasının sebebi, hem yardıma muhtaç insanların, hem de yardımseverlerin kendisine ulaşabilmesini sağlamak. bunu yaparken, bir yandan da neyin nereye gittiğinin hesabını vermiş oluyor. çok basit. aracı. a-ra-cı. devletin yapmadığını, -yapamadığını demiyorum çünkü yapmıyor- kendince yapmaya çalışıyor. bu kadar basit bir şeyi görmemek , art niyet aranacaksa belki burada aranabilir. ama ben, bir elin verdiğini diğer el bilmemeli sözünden hareketle eleştiren eleştiriyor olabilir diye düşünüp iyiye yormaktan yanayım.

böyle düşünenlerin de, üşenmeyip, günümüzde neden güvenebileceğimiz tek bir kurumun kalmadığının üzerine düşünmelerini isterdim doğrusu. keşke insanların güvenebileceği bir yardım kuruluşu olsaydı da, insanlar gönül rahatlığıyla bağışlarını yapsaydı ve bir elin verdiğini diğer el bilmeseydi. yardım kuruluşlarının amacı da budur benim gözümde. hatta bunun bir üstü, kimseyi başkasına muhtaç duruma düşürmeyecek bir düzen içinde yaşamayı istemek oluyor.

haluk levent hakkında benim de bir izlenimim var. o da şöyle: herkesin içinde bir şarkı vardır, ama herkesin. herkes kendi şarkısını söyler ve herkesin o şarkıyı söylemesini ister. boşuna akıllar pazara çıkınca herkes kendi aklını satın almıyor, değil mi? haluk levent'in içindeki şarkı da bu. adam böyle yani. iyilik yapıyor. herkesin iyilik yapmasını istiyor. kendi şarkısını güzel buluyor ki, herkesi buna teşvik ediyor herkes aynı şarkıyı söylesin istiyor. bu kadar basit aslında. şarkıyı güzel bulursunuz ve belki siz de bir iki mısrasını mırıldanırsınız olur biter.


Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.