hayallerin bile kalitesinin düşmesi

jrriquelme
Ekonomik kriz öyle derinden etkiliyor ki, hayal kurmaktan aciz duruma geldik. En kötü araba 60.000 TL. Şöyle 5 yıldızlı bir otelde 5 gün tatil 14-15.000 TL. Elini neye atsan fiyatları fahiş...
atavratedebiyat
Kur artışının neden olduğu düşüş.
Türk lirası kazanıp dolar Euro bandında hayal kurmak da ne bileyim... Hükümet mensuplarına göre büyük densizlik. Lütfen haddimizi bilelim ve makul hayaller kuralım.
attorneypartner
zamanın değişmesiyle gelen hayat kalitesizliğinden ileri gelendir. hayal kalitesi ve gücü düşünce de insanların ufku daralıyor sonuçta niteliksiz insanlar..ve olan her zamanki gibi millete oluyor.
bustapolito
Açıkçası şöyle ; Memlekete gitmeye korkar olduk, memlekete gitsin uçak parası bilmem ne parası ayrı dert onu geçtim bir şey alsan başkalarıda istiyor onlarada alıyorsun ben sana parasının veririm diyorlar o ayrı dert ne zaman vereceği belli değil sen biraz değişiklik olsun gezeyim göreyim diyorsun ayrı dünya masraf yani en kötü memleketine giden insan 5 bin tl yanında bulunduracak benim gözümde artık gerçekten saçma sapan bir hal almaya başladı durum.

Artık eskisi gibi sadece karnımızı doyurmaya bakar olduk diyecekler ki şükret tabiki ediyorum fakat bu ülke bunu hak etmiyor, üretmeden etmeden olmaz her zaman söylüyorum yazık günahtır elinizdeki parayı tutmayı bilin üretmeyi bilin risk alın
sergerdan
Paran olmayınca , ekonomik durumun kötü olunca ,dönem çok kötü olunca , geleceğin bile nasıl olacağını tahmin edemediğin bu dönemde bırak kalitesizliği ,hayal bile kuramıyorsun.
atavratedebiyat
Öğle sularında balık salata ile akşam sularında başlayacak olan sokağa çıkma yasağına girmeyi hayal ettim... Bence gayet fiyakalı ve mütevazi bir hayal. Pazara gittim... Sardalya yahut Hamsi balığı almaya. Sardalya bitmişti, hamsi'nin kilosu 40 liraydı.

Üstteki metin, hayat kalitesinin bu düşüşe paralel olarak düştüğünün resmidir.

Horoz'dan boşanıp yumurtasının nafakasını ödediğimiz dul tavuk hanıma kaldık. Döviz kurları ve memleketi ekonomik müstemleke haline getirenlerin Allah belasını versin derken, yedikleri içtikleri zıkkım olsun diyorum.

Esenlikler.

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol