hoşlanılan erkeğin aptal olduğunu fark etmek

diliolsakonussa
Bu konuda içimi dökmek istiyordum, baktım kadın üzerine başlık açmışlar. İnanın bunun erkek versiyonu da çok yıkıcı. Şahsen birşeyi kolay kolay beğenen biri değilim, buna "yakışıklı erkek"de dahil. Fiziken net bir kriterim ya da hayalim yok. Kiminin bakışı kiminin duruşu rahatsız eder, ya da kendine çeker. Fakat kısacası zor beğeniyorum, bu durum iyi mi kötü mü ben de bilmiyorum. Neyse efendim, kırk yılda bir birini beğenirim. E kız tarafıyız; malum, ilişkiye kız tarafı evliliğe erkek tarafı karar verir. Dillere destan güzelliğimden değil cinsimden ötürü beğendiğim adamla o konuşma kesin başlar. Sonra. Sonrası belli. Konuşurum. Adamda ne kültür ne vizyon ne de ayakları yere basan bir yaşam mantığı vardır. Sorsan bilmem ne okulunu bitirmiş bilmem necidir. Tip desen presentable. Konuşana kadar adam sanıyorsun. Sanıyordum. Tipin allah vergisi, okul ve işin de ösym nin dandik sınavı ve biraz da torpilli çevreye baktığını farkettim.
PS. üniversite sınavında derece yaptım ve 2 üniversitenin üstüne de master tamamladım. Egoistim, zekiyim fakat saftiriğim. Daha da nasıl açık çek vereyim. Zeki kızlardan süper arkadaş, zeki erkeklerden de ya arkadaş ya da. Bilemiyorum öyle şeyler.
ebedi
Benden hoşlanan kadınların kısa sürede fark ettikleri, bu durumu anlayınca da hayal kırıklığı yaşadıkları durumdur.
cognitoran
bu durumun shakespeare "şeyh pir :)" ile alakası vardır. Der ki shakespeare; aşk ideal bir bedene , ideal bir ruh uydurmaktır. şimdi ideal bir kişiye, kendi hoşlanma güdülerinizi uydurmaya çalışıyorsunuz ama olmadığını fark ediyorsunuz. bu durumda kibar bir biçimde sonlandırmak kalır geriye.

mesela(yazar: diliolsakonussa) adlı yazarımız, yukarıda yazdığım şey ile karşılaşmış yani "ideal bir bedene, kendi idealindeki ruhu uyduramamış." Ama neden bu kadar kırıcı konuşmuş karşı tarafla ilgili bunu bilemem. Vardır bir sebeb-i hikmeti.

bu arada, düz zeka ile ilişki arasında öyle korelasyon yok. biri "intelligence quotient" yüksek diye "hayallerdeki kişi" olabilir mi? sanmıyorum. Sosyal zekası yüksekse belki kurulabilir.
3
albino aborjin albino aborjin
dostum siz tek bir argümanlı gitmişsiniz, o birden çok kriteri konuşmuş.
cognitoran cognitoran
bahsettiğim şey; kişiyi beğenmezsin anlarım ama arkasından neden kırıcı konuşursun ki.. onu anlamadım vardır bir sebebi ( bu arada beğenmediği kişiyi tanımam)
albino aborjin albino aborjin
sosyal nezaket bize bunu söyler. fikir, düşünce bu sonuçta. karşı olduğumuz bir şeyin karşısına çıkmamız her nasıl gerekmiyorsa bu da bu kadar basit. çocuğun tutumunu, karakterini vs. neyi beğenmediyse tutup onun gerçekliği kavrayış şeklini eleştirmek, kırmak yerine bu olaydan bir ders çıkarıp bize anlatması herkes için daha onurlu görünüyor bana. çocuğun kim olduğunu bilmediğimiz sürece her şey ok.
Gülenyüz
(bkz: vizyon yoksunu başlıklar)
İnsanların zekasına hakaret edilmesi en haz etmediğim şeydir. Sizinle uyuşmuyor diye aptal olduğu söylenemez. İlgi alanlarının farklı olması zeka seviyesinin düşük olduğunu göstermez diye düşünüyorum... Yazdıklarım aşağıya bırakacağım bakınız için de birebir geçerlidir.
(bkz: hoşlanılan kızın salak olduğunu fark etmek)
2
aguardiente aguardiente
Aşık matematiği farklıdır. 2'den 1 çıkınca 0 kalır :)
Gülenyüz Gülenyüz
Haklı olabilme ihtimalin çok muhtemel :)

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol