idamın geri gelmesi

0 /
giallo
Başkalarının yaşam haklarını elinden alan yada hayatı boyunca psikolojik bunalım içerisinde yaşamaya mahkum bırakılan insanların bunu kendilerine yapanlar için istedikleri (bkz: kanun).(bizde istiyoruz)

dokuzharf
idamın geri gelmesini isterim ancak gelirse çok çok iyi analiz edilmesi gerek.
örneğin ergenekon davası esnasında bu ceza olsa ve vatan hainliği bu cezaya çarptırılsa suçsuz onca insana neler olacaktı..
Gorrick
bir tabancayı ergenin eline vermek gibidir. ilk işi ona karşılık vermeyen ama suçu olmayan aşkı, sonra kendisini vurmaktır.
naruto
Tipik bir ortadoğu ülkesi olduğumuzun kanıtıdır. Yıl 2020 olacak hala tartışılan konuya bak. Sayın sözlük kullanıcıları idamın geri gelmesini istediğinize göre adalet sistemimize çok güveniyor olmanız gerekiyor. Sonuçta idam gelse bile bu ceza da yargıya göre verilecek. Ancak zaten yargılama sistemini yetersiz bulduğunuz, gerçekten hak edilen cezaların verilmediğini düşündüğünüz için idam istemiyor musunuz? Burada bir tezatlık yok mu sizce de? Oturduğunuz yerden bir başkasının hayatının elinden alınması yönünde fikir beyan edebiliyorsunuz çünkü düşünmüyorsunuz. Yaşadığınız coğrafyayı dikkate almıyorsunuz. Ancak zaten daha gelişmiş yerlerde bunun bahsinin geçeceğini de düşünmüyorum. :)
6
giallo giallo
Bir sokak ortasında kardeşini vursalar,m amcanın kızına tecavüz edip basını taşla ezerek öldürseler yada teyzenin oğlu sokakta top oynarken bir o*ospu cocuğu gelip onu kaçırsa ve tecavüz etse yinede düsüncen aynı yöndemi olurdu ? Başkalarının yaşama hakkını elinden alanların yaşama hakkı neden olsun sayın sözlük kullanıcısı ?
naruto naruto
Yazdıklarımı okudun mu kardeşim? Senin gibilerin varlığı yüzünden bir kere idam gelsin istemem. A! deyince galeyana gelen gözü dönmüş insanların verebileceği bir karar değil bu! Gözünün önünde gerçekleşen, kanıtlanabilen olaylarda suçluyu buldun diyelim peki ya perde arkasındakiler ne olacak? 2 kişi önlerinde birisi yerde yatıyor, ikisinin de eli kanlı, 2 suç aleti, kanıtlar ikisine de uyuyor ama birisi nüfuzlu birisinin yakını ve suçu da o işledi. Bana masum olanın idam edilmeyeceğinin garantisini veremeyeceğin için git yukarıda yazdıklarımı bir daha oku öyle gel!
naruto naruto
Bu arada her yazarla bu konuyu tartışabilir, tezini çürütebilirim. İsteyen gelebilir.
giallo giallo
Küfür, hakaret yada her hangi bir kötü söz söylemediğim bir cevapta nasıl galeyana geldiğimi anladın çok merak ediyorum :D yaşam tarzını, düsüncelerini bilmediğin bir insan için "senin gibiler" yakıstırmasını da nasıl yapıyosun bu da ayrı bi merak konusu :D 2. Mesajında da her yazarla tartısabilirim tezini çürütebilirim falan demişsinde boş boş meydan okuyosun bence, yaşın tahminen 15-16 civarı ha öyle değilsen de öyle davranıyosun söyleyeyim güzel kardeşim, son olarak suç mahalini anlatmişsın, ben adaleti isterim bu adaleti yerine getirmek devlet yetkililerin işi yerde iki kişi yatmış iki kişi birbirini s'kmiş o ona yürümüs falan bu benim s'kimde olmaz açıkçası. Benim yaşam hakkımı elimden alan birinin yaşama hakkı yoktur.
giallo giallo
Daha yazarsanda cevap vermicem bu başlık altında kendi kendine istediğin kadar konusabilirsin, yada biraz büyüdüğünde gelirsin iki medeni insan gibi konuşabiliriz. :D
naruto naruto
Birincisi bana güzel kardeşim diye hitap etme. 2.si yaşım 20lerde asıl senin ergenlik çağında olduğunu düşünüyorum çünkü düşünsel erişkinliğe henüz ulaşamamışsın. Ayrıca yazdıklarını dönüp okumadığın için zaten çürütülecek bir şey bırakmamışsın bana, kendi kendine halletmişsin teşekkür ediyorum. Son cümlelerini aynen yazıyorum bak. "son olarak suç mahalini anlatmişsın, ben adaleti isterim bu adaleti yerine getirmek devlet yetkililerin işi yerde iki kişi yatmış iki kişi birbirini s'kmiş o ona yürümüs falan bu benim s'kimde olmaz açıkçası. benim yaşam hakkımı elimden alan birinin yaşama hakkı yoktur." bu cümleyi yazarken kafan dumanlı mıydı? Adaleti sağlayanlarda sorun varsa adaleti ebene mi sağlatacaksın afedersin? Devletin yetkililerinin doğru yargıyı sağlayacağından nasıl emin oluyorsun da gerisi benim skimde değil diyorsun? Yazarsam cevap vermeyeceğini biliyorum çünkü cevap veremezsin versen de böyle saçmalık olur işte. Ayrıca son bir dipnot düşeyim galeyana gelmek illaki kötü söz söyleyip küfretmek demek değildir. Ayrıca düşünce yapını da gayet iyi analiz ederek "senin gibiler" lafını söylediğimi bana üstteki cevaplarınla da kanıtladığın için ayrıca teşekkür ederim. Hadi sağlıcakla...
endergelisenosasunaataklari
İdamı hak edenden çok iftiraya uğrayanların, siyasi karşıtların ve potansiyel rakipler ipe gideceği su götürmez bir gerçektir.

Kadının beyanı esastır maddesi ile idamın eşiğine gelen çok erkek olacak. (Kadınlar başımızın tacı evet ama hepsi sütten çıkma ak kaşık değil bu da bir gerçek)

Siyasi karşıtların son durağı Silivri. İdam gerçek olursa idamdan önceki durağı Silivri olacak.

Potansiyel rakiplerin ipe gitmesine örnek ise Cem uzan'dır. O dönemleri bilenler ne demek istediğimi gayet iyi anlayacaklar.
anonime
idam sistemini gelebilmesi için yargının günümüzdeki şartlarından daha güvenilir olması gerek. yanlış verilen bir kararla idam edilen kişinin ailesinin acısını kim neyle ödeyebilir?
omerkara
Bu zamanda kesinlikle Türkiye'de idam cezası olmamalı. Her geçen gün yolsuzlukların, adam kayırmaların, ekonomik eşitsizliklerin arttığı bir ülkede idam cezası güçlü olanın güçsüzü ezmesinden başka bir işe yaramayacaktır. Ergenekon kumpası Zamanından örnek verirsek o yıllarda idam cezası olsaydı, Vatansever kahmaranlarımızın belki de hepsi idam edilecekti. Taciz tecavüz vakalarında halk sokağa dökülüp "iğğdamm iğğdamm" diye bağırıyor. O bağıran topluluk 100 kişi ise en az 30'u potansiyel tacizci zaten. Benim düşüncem; Taciz tecavüz vakalarına hadım cezası verilmesidir. Suç Ortaçağ'dan kalma cezada Ortaçağ'dan kalma olsun bari. Zaten suan tıp bilimi baya ilerlemiş durumda. Kimyasal hadım gibi bir çok yöntem var. Adalet sistemimiz daha adil ve güvenilir olmadıkça böyle bir şeyin yasalara girmemesini temenni ederim.
oflazamalazdegil
Bizi en az 100 yıl geriye atar. Hiç mantıklı ve doğru bir şey değil. Kanunlar değiştirilsin, cezalar ağırlaştırılsın, adalet sadece kelimede kalmasın buna ihtiyaç duymayız
2
nickthechopper nickthechopper
en fazla kaç yıl geriye atar? onu da hesapladınız mı?
oflazamalazdegil oflazamalazdegil
Burda hesaplama değil tahmin söz konusu. Bırakın hesaplamayı tarihçiler yapsın.
giallo
Arkadaşlar çoğunuzun haberi vardır elbette ki ama bilmeyenler için ufak bi hatırlatma yapmak istiyorum, idam cezası Amerika birleşik devletlerinde hâla yürürlükte olan ve uygulanan bi ceza yöntemi.
4
vonnord vonnord
Amerika özentisi mi olalim
giallo giallo
Haklısın kardeşim kusura bakma :)
vonnord vonnord
😅
rex34 rex34
Peki Amerika'dan bizene
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol