ilk kez alkol içeceklere tavsiyeler

purplelamborghini
kusabilirsiniz hatta ve hatta kusmamanız büyük bir olay olur o yüzden kasmayın.

alkol vücuda girmeye başladıktan takriben 10 dakika sonra ruhsal değişim başlayacaktır kaygı, korku, asabiyet veya tam aksine enerjik, mutlu veya sakin hissedebilirsiniz sakin olun çünkü ruh haliniz alkolün etkisini belirleyecektir.

mideniz bulanmaya başladıysa alkol almayı hemen kesin yoksa kusacak yer ararsınız ha mideniz bulanmasına rağmen yinede kusamıyorsanız baş parmağınızı ve orta parmağınızı boğazınıza doğru daldırın kusun ve rahatlayın bunu neden yaptığınızı alkol içmeye devam ederseniz anlayacaksınız (bkz:smiley)

bana kalırsa hiç başlayın biz başladıkda ne oldu günde 7 bira içmeden duramıyoz.tarator
Bu konuyu ciddiye alıp uzun uzadıya yazmak istemedim ama bu etanol - metanol mevzusunu açmış olduğum için yazılanlar nedeniyle ben de bir kaç kelam etmek isterim.

Öncelikle şunu bilmeniz gerekiyor ki, alkolün karaciğerin ırzına geçtiği net olarak ortaya koyulmuştur. Alkol ile alınan kalori vücutta kullanılmadığı için sizi şişmanlatıyor. Ayrıca alkol diüretik olduğu için yani su tutulumunu azalttığı için yeterli su içilmez ise böbrekleri de yoruyor.

Bunlar beni ırgalamaz ben genç ve aptalım içerim diyorsanız şimdi sizin için bir şeyler yazayım.

Alkol almak erkekliktir diye düşünmeyin. Bunu söyleyen ve sizi bu şekilde telkin ile ikna etmeye yönelen arkadaşlarınız varsa onlara yol verin çünkü onlardan size yarar değil ancak zarar gelir.

Alkol oranı yüksek içkileri içmeyin. İlle de içecekseniz aç mideye içmeyin. Yavaş yavaş, sulandırmak suretiyle için.
2ekmek1samsun216
hiçbir zaman alkolün ısrarı olmadığını unutmayın. size ısrar eden insanlarla muhattap dahi olmayın. birinin zoruyla alkol içecekseniz hiç içmeyin.

yok keyfi olarak içecekseniz bira ideal bir başlangıç olabilir. genel satışı yüksek biraların %4 alkol oranı vardır ve ilk defa içenler için bile yüksek bir miktar değildir. yanında mutlaka bir şey yemenizi tavsiye ederim. tercihen kaşar peyniri, salatalık, cips ya da fıstık olabilir. patates kızartması favoridir.

votka ve rakı gibi hacmen %40 alkol oranına sahip olan çeşitler tamamıyla sofra içkisidir. rakı mutlaka yanında et ve peynir ya da benzeri mezeler olmak kaydıyla içilmelidir. votka için yine meyve, kuruyemiş veya kaşar tercih edilebilir.

votka içerken içine şekerli içecekler ilave etmek alkolün kanınıza daha hızlı karışmasına sebep olacaktır. o yüzden kolayı bir kenara bırakın. meyve sularını da.

%'lik dilimden söylüyorum. %40-45 votka, %30-35 soda, %15 schweppes veya tercih ettiğiniz bir meyve suyu, %10-15 sıkılmış limon suyu. oranlara göre dubleyi tamamlayın.

bardağın yarısına kadar votka, kalan yarısına kola ya da vişne suyu doldurarak içilmez bu.

birbirinden farklı alkoller tüketmekten kaçının. biranın yanında tekila içilebilir, rakının üstüne bira içilebilir. ama rakının üstüne votka shot asansörde uyumanıza sebep olabilir. varyasyonları çoğaltılabilir.

ayrıca en önemli konu yemektir. tok karnına için diyenler olacaktır. bu kesinlikle doğru değil. aç karnına içilir ama bunun için karaciğeri masaya bırakma evresine yaklaşmış olmak gerek.

ne aç ne de tok karnına içilen içki en iyisidir. örnek olarak akşam 17.00 gibi yemek yediniz ve 21.00-22.00 gibi içmeye başladınız. ideali budur.

weltschmerz
- yasal olarak alkol satın alma ve tüketme yaş sınırını aşmış olun (18+)
- iyi düşünün. neden alkollü içecek tercih ediyorsunuz? merak mı? bir anlık heves mi? hava atmak mı? "kötü" bildiğiniz bir şeyi deneme cazibesi?
(bence aile ortamında tanışılması makbuldür. aile hayatında alkolü kötü bir şey olarak öğrenenler ömürleri boyunca "günaha girme" fikrini kafalarından atamıyorlar genelde. ben bu tür durumlardan hoşlanmıyorum. alkolü "kötü" olarak etiketleyenler iyi içici olamıyor. abartıyorlar, dağıtıyorlar, sarhoş oluyorlar falan. efendi gibi içmiyorlar).
- güvendiğiniz biriyle, güvenli bir ortamda deneyin.
- abartmayın, tatlı tatlı için. örneğin bir bira için. sonraki hafta bir kadeh şarap için. daha sonraki hafta bir tek rakı için. ilk zamanlarda art arda içmeyin. aynı akşam 4 bira içmeyin mesela. hem bedeninize yazık, hem de biraya yazık. edebinizle için.
- tek tür için. asla karıştırmayın. örneğin bira içip arkasından rakı içmeyin.
- arada için, sosyal içici olarak için, güzel için.
- mezelere abanmak içmek değildir, ancak boş mideyle de içmeyin. önceden bir şey yemiş olun. mümkünse içki içmeden önce tatlı yemeyin.
- alkol dostunuz değildir. kronik hastalıkları olanlar içmemelidir. şu günlerde de bağışıklığımızı güçlü tutmamız gerektiği için içmemeniz daha hayırlıdır.
jrriquelme
1-) Kesinlikle alkol derecesi yüksek içkilerden uzak durun (rakı, viski vs...)

2-) Kesinlikle aç karnına içmeyin.

3-) Arkadaş gazına gelip su gibi yuvarlamayın. Kafanız biraz buğulanmaya başladığı noktada bırakın. Sonrası tam bir facia olacaktır çünkü.

4-) Ağrı kesici, cinsel uyarıcı, narkotik herhangi bir ilaç almayın...

5-) Sık sık WC 'ye çıkmaya çalışın.

6-) Daha çok içmenize vesile olacak Slow şarkılardan dinlemeyin.

7-) Ve en önemlisi; sakın ama sakın farklı içkileri aynı zaman diliminde tüketmeyin.

Afiyet olsun swh.
makif
Mümkünse başlamayın hem karaciğeri riske atarsınız hem de baya kilo alırsınız hele hele şimdiki gibi evde kaldığımız fitness,yürüyüş yapamadığımız zaman dilimlerinde benim gibi iyice göbek bağlarsınız.
-evinizde için ilk deneyimlerinizde ki rahat olasınız.
-Alkol oranı düşük şeyler için.
-Deneyimli bir arkadaşınız bulunsun.
-Sakın ilk deneyimlerinizde cinsel ilişkiye yeltenmeyin bile.
ilk deneyiminizde toplu arkadaş grubu bulunmasını tavsiye etmem ipin ucu kaçıyor sonra.
Aklıma gelenler bunlar ama daha da uzar.
Bir de abanmayın sakın valla fena olur.

gulenyuz
Bu nedir ya bir an kendimi yabancı bir ülkede hissettim. Biz Müslüman bir ülkedeyiz tavsiyesidemi veriliyor. Haram olduğunu bile bile içiyosunuz bi de tavsiye veriyorsunuz. Kimse kusura bakmasın yazmıyım yazmıyım dedim ama tutamadım kendimi. Haram bir içeceğin burası güzel şurası güzel diye övüp durmayalım özendirmeyelim. Atatürk'ü sevmeyen birini gördüğünüz zaman tü kaka demeyi biliyorsunuz. Buna da diyelim ki insanlar, gençler kesinlikle kullanmamız gerek gözüyle bakmasın. Haram olduğunu ve vücudumuza zararlı olduğunu bilerek farkında olarak yaklaşalım duruma. Bunlar benim fikirlerim söylemeden duramadım. Eksileri paket yaparsınız artık...
11
Pişmanlık çiçeği Pişmanlık çiçeği
İçimi dökmüş gibi oldum...
gulenyuz gulenyuz
Kendiminkini de beraberinde döktüm
Pişmanlık çiçeği Pişmanlık çiçeği
Klavyeye, içine, düşüncene sağlık...
Pişmanlık çiçeği Pişmanlık çiçeği
1 kere favoriye alınıyor, alınsa bir kaç kere daha favoriye alıcam, hehehe...
gulenyuz gulenyuz
Sağol eksileri sabırla bekliyorum :)
Pişmanlık çiçeği Pişmanlık çiçeği
Hayatın gerçekleri maalesef...
gulenyuz gulenyuz
Ban da öyle oluyor bazen birçok kere favlamak istiyorum.
gulenyuz gulenyuz
Maalesef :(
Pişmanlık çiçeği Pişmanlık çiçeği
Hım hım, evet...

Maalesef...
gulenyuz gulenyuz
Hayat işte herkes aynı algıya sahip değil. Fıtrat aynı arayışlar farklı...
Pişmanlık çiçeği Pişmanlık çiçeği
Hı hı...
servi revan
siz verdiğiniz bu tavsiyelere birilerinin uyacağını düşünüyor musunuz gerçekten? yanlış anlamayın ama burada alkol içtiğine inandığım tek kişi yazar revan. (biri daha var da onu yazıp kafa karıştırmaya gerek yok, değil mi servi?)

neyse, bu tavsiyeleriniz boşa gidecek. bir insan bir şeyi yapmak istediğinde kim ne derse desin yapar. bizzat şahit olduğum için böyle net konuşuyorum. böyle tavsiye falan şey yapıyorsunuz da, sadece entry sayınız artıyor. teşekkürler.
devre kesici
Ağzınızla için
Ne dediğinizi karıştıracağınız kadar içmeyin
Başkasına zarar vermeyecek kadar için
Araba kullanamayacağınız zaman için
Hatta içmeseniz de olur
3
servi revan servi revan
içmeseniz*
devre kesici devre kesici
Ben de nihayetinde onu dedim zaten ama illa içeceklerse de yazdıklarıma dikkat etsinler de başkası zarar görmesin
servi revan servi revan
kimin ne yaptığı pek ilgi alanıma girmiyor efenim. siz istediğiniz kadar tavsiye verin, uyulmayacak. (entry'im üstte, okumanızı tavsiye ederim.)
benim görevim düzenlemek.

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.