imza kampanyası

Gülenyüz
T: herhangi bir olay için çoğunluğun sağlanması adına yapılan eylemdir. Sözlük anlamına bakmadım gelişi güzel yazdım amacım farklı çünkü

Gelelim asıl meseleye anarşik kişiliğim devreye giriyor. Konu en son uçurulan yazarlar. Olay soğudu artık ve bütün yazarlarında pişman olduğuna eminim. Sonuçta devlet bile azılı suçlulara af getiriyor. Af istiyorum yönetimin, sayın haşmetlim mgs'nin yüce gönüllüğüne sığınarak af gelsin artık diyorum. Tabi yapılan hataların bir daha tekrarlanmaması şartıyla. Ve siz değerli mega yazarlardan imza olarak bu başlık altında destek yada fikirlerinizi bekliyorum. Yönetimin tepkisi belki de beni uçurmak olur bilmiyorum ama bir cahil cesareti geldi. Yaşayalım görelim...
4
bilemedim bilemedim
Pişman olduklarına ne derece kefil olunabilir ki. Sonuçta bir çok kez uyarı yapıldı. Hatta birisi banlandı af yasası uygulandı tekrar aynı şeyi tekrarladı. Sizce bu mantıklı olabilir mi ? Ben bilemedim :)
Gülenyüz Gülenyüz
Tabi ki konuşulur özelden uzlaşma sağlanırsa emin olunursa neden olmasın. İnsan kaybetmek kolay kazanmak zordur herkes ikinci şansı hakeder bence sonuçta hepimiz insanız anlık gafletler olabilir hoş görmek lazım :)
bilemedim bilemedim
Anlık gafletleri yapan yazarlar belli zaten. Ama bile isteye yapan, sırf kışkırtma politikası uygulayan yazarlarda mevcuttu. Yine bilemedim çok emin değilim :)
Gülenyüz Gülenyüz
Bilmiyorum ki haklı da olabilirsin yaşayalım görelim :)
gukeru
bu imza kampanyasını destekliyorum. Daha önce birçok yazımda belirttiğim gibi, sözlükten uçurulan yazarlar çok değerli yazarlar. Elbette yönetim ekibinin geçerli sebepleri var. Ama birdaha olmaması kaydıyla af kararı düşünülebilir. böyle bir kampanyayı düşündüğü için (yazar:gülenyüz)'e de ayrıca teşekkür ediyorum. Belki hepsi değil ama bazıları...
2
mebuus mebuus
Hocam teşekkürler desteklediğiniz için ben geri geldim bu vesileyle eksik olmayın :)
gukeru gukeru
Rica ederim. Hiç önemli değil.
frankenstein
Katılmayacağım kampanyadır.
Banlanan yazarlar içinde çok beğendiğim yazarlar vardı. Ama hepsi sözlüğün huzurunu bozdu. Sözlük onlar yüzünden büyük bir sessizliğe gömüldü. Bu yazarların gelişiyle sözlük belki canlanıp, yükselişe geçebilir. Ama bu yükselik kalıcı olmaz. Affedilen yazarlar kendilerini vazgeçilmez sanıp daha fazla sözlüğün huzurunu bozabilirler.

Giden gitti. Biz kalan yazarlar elimizden geldikçe daha iyi yazarsak, gözlerimiz o yazarları aramaz.

Hem banlanan yazarların böyle bir şey kabul edeceğini sanmıyor. Sözlükte yazmak isteseydiler yeni bir nick alıp yazmaya devam ederlerdi.
4
Gülenyüz Gülenyüz
Haklı olabilirsin ama yaşamadan bilemeyiz bende direk alınsın demedim zaten konuşulur, uzlaşılır gereken şeyler söylenir olursa o zaman olur :)
bilemedim bilemedim
+++ :)
frankenstein frankenstein
Gülenyüz, ben kendim üzerinden değerlendirdim konuyu. Böyle bir şey yapsam ve affedilsem kendimi daha değerli görür ve daha rahat olurum sözlükte ama onların nasıl bir davranış sergiliyeceğini bilmiyorum.
Gülenyüz Gülenyüz
Bilmiyorum belki de yanılıyorum ama herkes bir şansı hakeder bence :)
hamzababa
Olaylardan uzaktim ama takip ettim. O gün adminin üstüne çok fazla gelindi. Bana göre de admin haklıydı. Resmen kaos ortamına çevirip sözlüğü bir birine kattılar.

Şunu niye banladiniz bunu niye uçurdunuz şunu niye böyle yaptınız. Hep bir ima ile adamı bezdirdiler.
Şahsen ben o kadar sabırlı olamazdım. Admini taktir ettim hepsini izledi sular duruldu ve kararını verdi. Yanlış anlamayın ama bence doğru karar verdi. Eğer o kararı vermeseydi daha beter hale getirirlerdi. Ne kadar iyi yazar olduğunun bir önemi yok. Önemli olan kaostan uzak durmaktır. Fikrini her türlü belirtebilirsiniz ama kalkıp kaos çıkarırsanız olacakları da az çok tahmin etmiş olmalısınız.
Banlanmayi göze aldıklarından dolayı bence pişmanlıkta duymamislardir.

Bir tek üzüldüğüm mabuus oldu. Oda küçük bir bölümde devreye girdi ama direk hakaret ettiği için gitti. Af gelecekse bence mabuus gelebilir.
1
Gülenyüz Gülenyüz
Benim de en çok üzüldüğüm o oldu :) @mgs çok haklıydı banlamakta bende olsam yapabilirdim yalnız pişman olmuşlardır diye düşündüğümden böyle bir şey yapmak istedim yaşayalım görelim :)
zeze
imza kampanyası başlığını görünce kendimi bir anda çeynç.org'da zannettim. aslında "değerli adminimiz -(yazar:gülenyüzün)'ün tabiriyle değerli haşmetlim- mgs duy sesimizi" şeklinde olması daha megasal olurdu :)

(yazar:gülenyüzün)'ün sağduyusuna ve samimiyetine her daim çok güvendiğim için, söylediği şeylerin altına imzamı atıyor ve adminimizden ikili görüşmeler ışığında ayrılmış olan yazar arkadaşlarımızın geri dönüşü ile ilgili pozitif yaklaşım konusunda ben de ricada bulunuyorum. Hepimizin bir şeylere üzülüp, kızıp, istemediğimiz tartışmalar yaşadığımız olmuştur. Ama neticede buradaki tüm yazarlarımız ve sözlüğümüzün yönetim kadrosu etle tırnak gibidir.

Şimdi birlik olarak sözlüğümüzü daha da güçlendirme zamanımız olduğuna inanıyor, sevgili adminimiz (yazar:mgs)'nin de entrylerimize kulak ve göz vereceğine inanıyorum.
5
Gülenyüz Gülenyüz
İyi fikirmiş :)) daha anarşik olurmuş :)
zeze zeze
siz bu kadar anarşik değildiniz :) sıcaklar iyi gelmedi anlaşılan :)
Gülenyüz Gülenyüz
Valla kendime getirdi bile diyebilirim :)
Bir yola girdik bakalım dönmek yok ama :)
kralisevenkadin kralisevenkadin
Aslında ben pek fazla bu tür konulara dahil olmak istemem. Sonu nereye varır diye kestiremem lakin sadece mebus'a küçük bir hak tanınabilir taraftarıyım. Diğer yazarlarımız biraz sivri gibiydiler :)
Gülenyüz Gülenyüz
Sadece @mebuusa hak tanınması olmazda öncelik tanınması daha iyi olabilir :)
WestThrace
konulardan tamamen uzak olmamla beraber geçmiş dönemimde forum, blog, sözlük gibi yazılı insanların fikir alışverişi yaptığı platformlarda bolca zaman ve emek harcadım.
sözlerim kişilerin fikirlerini değiştirmek değildir. ancak banlanan birinin geri gelişi her zaman bir huzursuzluk yaratmıştır.

Ben hiç birşey demiyorum. avukatlık terimidir, en kötünün bile savunma hakkı kutsaldır diye. banlanan yazarlar gelir derdini anlatır, bir karar verir yönetim duruma göre devam veya tamam denir.

insanız ve hepimiz hata yapmaya meğilli bir durumdayız. bu hususta da yazının duygusunun olmadığını belirtmek isterim. bana doğru olan, size yanlış, size doğru olan bana yanlış anlaşılabiliyor.

Bu huzursuzluk ortamından arınıp, ilgili yazarları dinleyip nihai karar verilmesinden yanayımdır. Dediğim gibi yazarlığım ilk zamanlarda olmasına karşın, aktif olarak son 1 aydır var yada yokumdur.

Teşekkür ederim
3
mebuus mebuus
Hocam teşekkürler desteğin için ben geri geldim dinlendim dediğiniz gibi sağolasın :)
WestThrace WestThrace
Kaleminize kuvvet :)
mebuus mebuus
Teşekkürler :)
1garipyolcu
Yanlış anlaşılmak istemem ama yaklaşık 6 aydır buradayım, bazen yazmasam bile sürekli girer okur ve takip ederim.

Bundan önceleri de banlananlar oldu ve geri gelenler olur. Örnek vermek gerekir ise ben (yazar:Jrriquelme) banlandı belki aradan 1 ay geçti geri açıldı. İlk günden seviyordum yazılarını ama bir şeyler ters gitti ve banlandı. Dönüşü muhteşemdi.

Bu banlanan arkadaşlar içerisinde daha 2 gün önce banlanıp sayın moderatörümüz kefil olarak banı açılan kişi vardı. Kaldığı yerden devam ederek diğer kişileride galyana getirip banlanmasına sebep oldu.
Dışarıdan gözlemlediğiniz zaman neyin ne olduğunu anlayabiliyorsunuz.
Baştan söylediğim gibi yanlış anlaşılmak istemem. Yazarlarda şöyle bir durum söz konusu olmaya başladı. Banlansak bile ban açılıyor.
Eğer ki gelmek istiyorlarsa başka nick ile de gelebilirlerdi zaten.
Keşke hiç yaşanmamış olsaydı insan diyor ama ok yaydan çıktıktan sonra durdurulamıyor maalesef.
1
Gülenyüz Gülenyüz
İkinci şans verileni kast etmedim zaten ben. O şansını kullandı ve kendiyle beraber başkalarını da yaktı bunu az çok bende anladım. Niyetim iyi sadece gerçekten iyi olan yazarlardı ikili görüşülüp orta yol bulunabilir bence :)
rockandchevy57
yanlış bilmiyorsam kişiler farklı mail adresleriyle isterlerse birden çok profil açabiliyor. Mail adresi açmak için de hiç bir site sizden kimlik numarası istemiyor. o zaman gönderilen yazar dediğiniz kişi isminin yazımını değiştirerek geri gelebilir. hatta bir sır vereyim, aynı profil fotoğrafını da koyabilir.

yani imza kampanyası falan hakikaten havanda su dövmek. Daima dediğim bir şey var. Önemli olan gönderilmenin şeklidir. Yani ben gönderildikten sonra tekrar gelmek ister miyim? benim cevabım "hayır". profesyonel hayatta bile istifa ettiğiniz yere tekrar döndüğünüzde bıraktığınız insanların ve firmanın aynı olmadığını görmeniz sizin sadece 2 saatinizi alır. Son olarak her gidenin yeri dolacaktır. 1 ay sonra hatırlamazsınız bile.

Gönderilme kuralları ve şekilleri ile ilgili sabaha kadar konuşabiliriz. o ayrıdır.

1
bilemedim bilemedim
Çokça katılıyorum :)
Gülenyüz
Katılımını ısrarla beklediğim kampanya. Lütfen olumlu veya olumsuz görüşlerinizi belirtin.
12
karambol karambol
survivor aklıma geldi :) hocam mgs boss'tan rica edin , anket başlatsın banlanan yazarlar hakkında tek tek sonuca göre hareket edilsin.
Ha o dönemlerde yoktum pek fikrim bulunmasa da çoğunluk tecrübeyle sabit huzursuzluk tekerrür eder demktedirler. Ama siz beyaz sayfa açıp mega sözlüğün şahlanması için ilk adımın bu olduğuna inancınız tam ise ; çoğu yazar gönlünde "hafize ana " statünse olduğunuz aşikar .O yüzden bu krediniz bu imza kampanyasını karşılar gibi. Ban'lanan yazarlarımız sizinle iletişime geçtikleri ve bu talep de bulundukları belli olur gibi (sadece tahmin ) Sırf sizi mahcup etmemek adına huzursuzluk yaratmazlar diye düşünüyorum. Ban'lanan yazarlar onca entry si başlığıyla mega sözlük için emek veren değerli kalemlere bir şans verilebilir diye düşünüyorum.
Gülenyüz Gülenyüz
Yok iletişime geçmedim ama tahmin ediyorum pişman olduklarını ve daha da öte kaliteli kalemlerdi kaybetmek yerine kazanalım istiyorum :)
Gülenyüz Gülenyüz
Ha bir de Hafize Ana değil Perihan abla olacaktı :))
bilemedim bilemedim
Bence konu kilit yapıp başlığı tarihe gömelim :) daha yeni taze kanlar kalemi kuvvetli yazarlar gelecektir eminim :)
Geçmişe geçmiş ola efendiler :d
karambol karambol
(yazar:bilemedim) ahahaha
çok insafınızınız hocam.
Gülenyüz Gülenyüz
Dönmem yolumdan @bilemedim belki sonu kötü biter bilmiyorum ama güzel şeyler olsun diye uğraşıyorum
bilemedim bilemedim
Karambol hocam eski yazarlardansınız bayağı sözlük geçmişiniz olduğunu tahmin ediyorum. Belki benden daha iyi bilirsiniz bu tür konuları giden yazarlara çok şans tanındı uyarılar yapıldı mgs tarafından. Ama bazılarının direk hedefi sözlüğü karalamak oldu. O sebepten ben taraftar değilim ve haklı olduğumu düşünüyorum :)
Gülenyüz Gülenyüz
Yaşayalım görelim eğer dediğiniz gibi olursa özürdilemesini bilirim.
karambol karambol
(yazar:bilemedim) hocam söylediğiniz haklılık payı yüksek ve tecrübe ile sabit o konuda bir şey diyemem. Ban'lanan yazarlarımızdan mesela jrriquelma bu tecrübeleri boşa çıkardı.Bu konuda da hem fikiriz.Yani yeni yazarlar gelmeli haklısınız ama tanıtımda sıkıntı yaşanıldığı anlaşılıyor .Bu konular uzun sonra detaylı konuşuruz. Ban'lanan yazarların ne niyet taşıdığını bilemem. Zaten yüce boss'un gözleri hep onlarda olacak .Bir yanlış bütün doğruları götürmesin.Son defa diyelim ne kaybederiz ki ama kazanabiliriz .
Hocam ana sayfada entry'lerimin durmasından sıkıldım .
Kurallar belli bu sefer de kusurlu hareketlerde bulunurlar ise cihaza ve ip adresine ban atılır.
bir daha yeni eposta ya da nickle giremezler bile
Sadece denemekten yanayım savaş baltalarını gömüp bir şeyler deneyelim.
Gülenyüz Gülenyüz
Katılıyorum @karambol'e. Karambole gelmesin niyet halis :)
bilemedim bilemedim
Aslına bakarsanız kesinlikle savaş içerisine girmedim girmeyi fazla da sevmem. Ama şöyle bir şey var ki değiştirilmez " görünen köy kılavuz istemez " hak tanınmadı değil çok defa tanındı ama boşa çıktı ne yazık ki hepimiz gördük. Yine de takdir mgs'nin. Eminim şu an uğraş içerisindedir kendisi. Ve dönüşü muhteşem olacaktır. O yoğun günlere geri döneceğiz. Köklü bir değişim bizi bekliyor. Hislerim boşa çıkarmaz beni genelde yaşayıp göreceğiz tabii :) çıkmadık Can'dan ne zaman umut kesti türk milleti ;)
bilemedim bilemedim
Şöyle bir şeyde var hiç bir yönetim o kadar uğraş sonucu kazandığı insanları kaybetmek istemez demi. Kaybetmişse canına tak etmiş demektir ;)
yenerbahcheli
exmilitary geri gelsin
4
Gülenyüz Gülenyüz
Doktor bey o hakkını kullandı ve sonuç kötü oldu maalesef :)
karambol karambol
ooo hocam ona.da verilsin oyle bir niyeti var ise .iki grup halinde atıldı iseler .
bir af çıkıyorsa o olaydan, o olay içindeki herkes yararlanmalı .Davayı aihm e taşırım.
yenerbahcheli yenerbahcheli
Aslında daha önce başka bir başlığa yazmıştım "Hepsi dönsün" diye. Exmilitary için ekstra desteğimi ifade sadedinde yazdım bu entry'yi.
Gülenyüz Gülenyüz
Bilmiyorum onu yönetime bırakıyorum :)
servi revan
asla desteklemediğim kampanyadır.

sözlükten tonlarca yazar gitti fakat aralarından hiçbiri gelip "tamam, söz. ben artık size verdiğim sözleri tutacağım." demedi. bu tür erdemli bir davranışta bulunduğu için jrriquelme'ye tekrar tekrar teşekkür etmeliyim sanırım. gerçekten de dönüşü muhteşem oldu.

konuya dönecek olursam; banlanan yazarlar arasından yalnızca birinin geri gelmesini canı gönülden istedim. fakat o kendisine hiçbir şekilde yakışmayan hareketler yaparak hepimize atılan banın açılmaması gerektiğini öğretti. giden yazarların çoğu sözlüğü mahvettiler, bu yüzden geri gelmelerini istemiyorum. evet, fikir güzel. samimi düşüncesi için gülenyüz ablaya teşekkür ediyoruz lakin derine inince o kadar da aham şaham değil açıkçası.

velhasıl gelmesin kimse. biz, biz iken daha iyiyiz.

edit: imla.
yurttaş Gandalf
Sevgili (yazar:gülenyüz)ün kampanyasına Alternatif önerilerim var fakat Mega sözlük zındanlarında çürüyüp gitmek istemiyorum. İstese gelirdi giden yazarlar, bu müdahaleler soğutuyor hem giden yazarları hemde yeni gelen yazarları.
gukeru gukeru
Bari öneriyi söyleseydin gandalf. Merağa düşürdün bizi şimdi.
Gülenyüz Gülenyüz
Alternatif neydi acep :)
Gülenyüz Gülenyüz
Bir de niye soğutuyor anlamadım?
bilemedim bilemedim
Etkileşim için daha iyi fikirler, yeni yazarlar daha uygun ve güzel alternatif olur :) eski, eskidi :)
gukeru gukeru
Aramıza yeni yazarlar katılması fikrini bende destekliyorum.
Gülenyüz Gülenyüz
Yeni kanlar olsun tabi ama insan kazanmak buna engel değil :)
karambol karambol
(yazar:yurttaş gandalf) nickinizden dolayı yedirmem sizi hocam :)
bilemedim bilemedim
Kazanacağımız yazarlar yeni yazarlar olsun diyorum bende gülen abla :)
Gülenyüz Gülenyüz
Önce elimizdekilerin kıymetini bilelim ki yenilerine örnek olsun :)
bilemedim bilemedim
E biliyoruz ya kadir kıymet. Kim ne ettiyse kendine etti bence :)
Gülenyüz Gülenyüz
Ya bilmiyorum ben iyi niyetimle iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum ama bakalım :)
yurttaş Gandalf yurttaş Gandalf
Tam ifade edemedim galiba düşündüklerimi.
Demek istediğim uçurulan yazarların bir kısmı kendilerini burada özgür hissetmedikleri için geri dönmüyor, yeni gelen yazarlar da bu olayları görüp Özgür olunmadığını düşünüp gidiyor. Sorun moderasyonun fazla müdahaleci davranmasında.
Sözlük ilerlesin isteniyorsa akışı tıkamayan durumlara müdahale edilmemeli, müdahaleler azaltılmalı.
karambol
survivor aklıma geldi swh.(yazar:gülenyüz) hocam mgs boss'tan rica edin , anket başlatsın banlanan yazarlar hakkında tek tek sonuca göre hareket edilsin.
ha o dönemlerde yoktum pek fikrim bulunmasa da çoğunluk tecrübeyle sabit huzursuzluk tekerrür eder demktedirler. ama siz beyaz sayfa açıp mega sözlüğün şahlanması için ilk adımın bu olduğuna inancınız tam ise ; çoğu yazar gönlünde "hafize ana " statünse olduğunuz aşikar .o yüzden bu krediniz bu imza kampanyasını karşılar gibi. ban'lanan yazarlarımız sizinle iletişime geçtikleri ve bu talep de bulundukları belli olur gibi (sadece tahmin ) sırf sizi mahcup etmemek adına huzursuzluk yaratmazlar diye düşünüyorum. ban'lanan yazarlar onca entry si başlığıyla mega sözlük için emek veren değerli kalemlere bir şans verilebilir diye düşünüyorum.
yorum da araya kaynamasın.
Takdir ve değerlendirme yüce boss'ta.
1
mebuus mebuus
Karambol kardeşim desteğin için teşekkürler ben geri geldim desteğin sayesinde eksik olmayasın :)
jrriquelme
Kısmen Katıldığım kampanyadır. Ama çağırılış şekilleri Sadece sözlüğe hareket getirmek, sözlüğü büyütmek adına ise; bunu kendime Ve diğer emek veren arkadaşlarıma haksızlık ve adaletsizlik olarak görürüm. Yazmak isteyen yazardı bir şekilde. Ben yazmak istemiş ve yazmıştım. Geri gelmek adına çabalamıştım... Bunu yaparken de bir çok kişi tarafından ayıplanmıştım. Ama yılmadım ve olmak istediğim yerde oldum... Yazmaya devam ettim. Ne ben küçüldüm ne de beni ayıplayanlar yüceldi... Su aktı ve yolunu buldu...

Her şeye rağmen Aktif olan mevcut yazarlara değerlerini ve hak ettikleri teşekkürü vermeden, gidenlere haftalar sonra yapılan bu mecburiyetli gel çağrıları beni yavaş yavaş sözlükten soğuttu maalesef... Yaptığım sadece teessüftür, hepsi bu... Sözlük için elinden geleni yapan;

(yazar:kokosh)
(yazar:servi revan)
(yazar:gülenyüz)
(yazar:Zeze)
(yazar:kralisevenkadin)
(yazar:sineklibakkal)
(yazar:enginyuksel1982)
(yazar:Seyyah)
(yazar:1garipyolcu)
(yazar:fakirgureba)
(yazar:romacumhurbaskani)
(yazar:ornekvatandas)
(yazar:frankenstein)
(yazar:gukeru)
(yazar:pivoteleman)
(yazar:rockandchevy57)
(yazar:bilemedim)

Ve unuttuğum (affola) diğer arkadaşlarıma teşekkür ediyorum... Ben gidenlerden ziyade kalıp emek veren arkadaşlarıma hak ettikleri şükranı sunmak istedim...
6
kralisevenkadin kralisevenkadin
Kaç milyon fav atılıyordu hocam :) ellerinize sağlık.
Gülenyüz Gülenyüz
Ya abi niyetim sözlüğün hareketlenmesi değil insan kazanmak. sözlük benim babamın malı değil ki niye uğraşayım tepki çekeceğimi bile bile :) sadece biraz daha iyi niyetle yaklaşıp daha güzel olsun isterim onların da emeği var sonuçta :) tabi konuşulur uzlaşılır ise.
servi revan servi revan
utandırdınız. ve nickim şey olmuş haha.
jrriquelme jrriquelme
Düzelttim ;)
servi revan servi revan
teşekkürler efendim. :)
fakirgureba fakirgureba
eyvallah kral.
mgs
Merhaba arkadaşlar,
Herkesin her yazdığını önemsiyor ve çok çok değerli olduğunu biliyorum. Bu kampanyada olan iyi niyetlerinizi de biliyorum. Problemlerin başladığı yazışmaları tek tek yeniden okudum.

Daha önce tüm kararlarımızı ayrılan arkadaşımız ilk göz ağrımız olan modaratör'ümüz (yazar:portakallipekinordek) ile birlikte veriyorduk. O zaman banlanan bazı arkadaşlara tolerans tanımıştık. Buna rağmen 2 gün sonra bani açıldı kaldığı yerden devam ettirmeyi tercih etmişti ve kendisiyle birlikte galyana gelen arkadaşlarında banlanmasina neden oldu.

"Iyi niyet her zamanda iyi değilmiş" bir kez daha anlamış oldum.
Bu zamana kadar banlanip pişman olan sadece 2 kişi tanıdım gerçekten adam gibi adam çıktılar. Birisi hepinizin bildiği (yazar:jrriquelme) bir kez daha kendisine buradan teşekkür ediyorum.
Bir diğer kişi (yazar:mabuus)'dur. Olayların yaşandığı sadece 1 yorumda hakaret ettiği için banlanmış. Farklı nicklerle gelip özür dileyip pişmanlığını dile getirdi.
Onun için bir şans daha verebilirim. Onun haricinde gidenlerin yolu açık olsun. Emekleri için teşekkür ederim.
7
Gülenyüz Gülenyüz
Teşekkür ederim kaale alıp değerlendirdiniz bu da benim için yeterlidir. Bir kişi de olsa sağolun en başta da iyi niyetimi anladığınız için çooook teşekkür ederim :) valla çok sevindirdiniz varolun :)
mebuus mebuus
Mgs; hocam çok teşekkürler güzel düşünceleriniz için.Benim kadar yabancılarla kibar konuşan kimse olmaz diye düşünürdüm yanıma sizide koydum :) mahçup etmem asla bundan sonrası için.Tekrar teşekkür ederim kolaylıklar dilerim size.
Gülenyüz Gülenyüz
Vay hoşgeldiniz sizi görmek güzel :)
mebuus mebuus
Hoşgördüm ablası sağolasın teşekkür ederim güzel yüreğin ve vicdanın için vurun abalıya yapmadın kalktım yerden hulk oldum hulk :))
Gülenyüz Gülenyüz
Rica ederim gören yüreğin güzelliği o :) Sevindim :) hayırlı olsun inşallah :)
mebuus mebuus
Amin ablası eksik olma sağolasın yüreğine sağlık ne diyeyim :)
Gülenyüz Gülenyüz
Seninde :)

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.