ırkçılık

0 /
nickthechopper
genel olarak çeşitli insan ırkları arasındaki biyolojik farklılıkların kültürel veya bireysel meseleleri de tayin etmesi gerektiğine ve doğal sebeplerle bir ırkın (çoğunlukla kendi ırkının) diğerlerinden üstün olduğuna ve diğerlerine hükmetmeye hakkı olduğuna duyulan inanç veya bu değerleri kabul eden doktrindir.

ırkçılık yapmayın şerefsiz köpeklerrr!
megatron
Hayat boyu hiçbir başarısı olmayan ve olmayacak olanların "en azından ..... üz bu da bişey bununla ilgili bişeyler yapalım" demesinden oluşan psikolojik bir hastalıktır.
revan
gözlemledigim kadari ile Türkiye insaninin yüzde doksani bunun ne anlama geldigini bilmiyor. abd'de siyahi birinin öldürülmesini ırkçılık kabul ediyorlar ama 18 yaşında polis tarafindan öldürülen Suriyeli gencin allah öyle istediği için öldüğünü düşünüyorlar. Ya da öyle düşünmüyorlar, bu işlerine geliyor. Doğum yapmak üzere olan kadın taksiye biniyor, taksici yolda indiriyor ve kadin sokakta doğurmak zorunda kalıyor. Tüm haber siteleri olayi yazıyor ama hiçbir yerde kadının Suriyeli oldugu yazmiyor. Revan sigarasindan bir nefes çekiyor, dalıp gidiyor.
murathanaky333
amerikadaki zenci arkadasa polisin dizi ile bastirip bogulmasi olayina uzulen ve irkciliga sinirlenen kisilerin bir cogu gunluk bazda kürtlere sövüyor ya da kürt kelimesini asagilama olarak kullaniyor.
tarator
Afrika asıllı amerikalı insanların amerikada ırkçılığa maruz kalmalarının tarihsel kökleri var. Süreci ele almadan sadece bir vaka üzerinden düşünmek konuyu daraltmak anlamına geliyor bence.

Suriyelilerin durumu ise ırkçılık konusundan tamamen bağımsız değil ama doğrudan da ırkçılık olduğunu düşünüyorum diyemem.

Ülkede ıraklı, Afgan, Suriyeli, Afrikalı gibi kabaca yabancı uyruklu diyeceğimiz 5 milyon insan var. Bu 5 milyona harcanan 40 belki 50 milyar dolar var.

Suriyelilerin durumu politik bir konu çünkü sayıca en fazla olanlar onlar. En çok üreyen de onlar. Türklerle en çok evlilik yapan da onlar.

Özetle orta uzun vadede Suriyeler ulusal bağımsızlık ve güvenlik sorunu olacak.
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol