joker

0 /
Asiadam
bir sosyopat betimlemesinin yüksek gişeye ulaşabilmesinin incelenmesi gereken filmdir. artık yetenek yarışmaları, körkdaglısın sıpartaküsü, betmenin sikik hayatı bir anlam ifade etmiyor. çünkü artık kendimizi bu kahramanlarda bulamıyoruz. kendimizi artık anti-kahramanlarda bulabiliyoruz. günden güne çoğalarak hem de. 

insanlar, çaresizlik anlarında sadece kendilerini öldürmeyi düşünmüyorlar. bazıları, zarar da verebilirler. kaosun ayak seslerine öykünmenin bir sebebi var. dün liberallikle duş alan, ancak şimdi fakirleşen bir ortadireğin ikiyüzlülüğünü görmezden gelip büyük resime bakabilirsen, linç etmek için bekleşen, vicdanını tüketmiş yığınlar görürsün.

bu film gibi, sistem karşıtı ayakları yapan bir sürü film var elbette. fark ise şu:
hayatlarımız göte geldikçe ve kaybedecek şeyler seyreldiğinde, benim ve senin satın almanı kesinleştirmek için bana muhalif joker'i sunan sistem kendi, ya da benim ayağıma sıkıyor olacak. 

insanlığın tek düzeni bu değildi ve bu olmayacak. eğer bir şeyler değişecekse birileri de ölecek.
aras
2019 da çıkmış en iyi yabancı filmdir benim için, filmdeki kareler olsun Joaquin'in oyunculuğu olsun. Oscar hakediyor.
yedinciogul
Biraz önce bitirdiğim film. İlk yarısı çok durağan ve sıkıcıydı ama sonradan bir açıldı pir açıldı. İnsanda anarşist duygular uyandıran bir film. Bu arada film 8.6 imdb puanıyla imdb top 250 listesine 21. sıradan giriş yapmış.
tarator
Çizgi romanı bilmiyorum. Bu nedenle sadece sinemada gördüğüm performanslar üzerinden yorum yapabilirim. Joker filmini açıkçası çok beğenmedim. Kötü bir film olduğu için değil. Aksine çok iyi bir film ama bana hitap etmedi. Karakterin acısını paylaşmak ve onunla üzülmek istemediğim için filmi sevmedim. Yoksa işlediği tema çok derli toplu.

The dark knight filminde betimlenen karakter ve oyunculuk çok başarılıydı. Allah rahmet eylesin, hakkın rahmetine kavuşmuş olmasaydı heath ledger abimiz keşke joker the origin veya beginning falan çekseydi de doya doya izleyebilseydik ama olmadı mukadderat.

The dark knight ve işlediği toplumun iki yüzlü olması meselesi çok değerli bir konu. Joker karakteri kötü karakter olarak perdeye yansıyor ama kötülük nedir sorgulayan bir yapıdaysanız ciddi ciddi üstüne düşünecek bir alt metin veriyor film.

İki filmin hikayelerini birbirinden bağımsız düşünürsek joker filminde joker kötü olma hakkına sahip gibi görünüyor ama the dark knight'ın jokeri sadece olduğu gibi olarak kendi doğasını ortaya koyuyor.

Bir kurt insanı parçalarsa neden parçaladı demeyiz. Bu onu doğası çünkü. Joker de dünyanın yandığını görmek istediği için bu kurttan belki de farklı değil.
Pişmanlık çiçeği
Karakter bakımından, gerçekliğini desteklemeyeceğim ama filmde kendisinin tarafı batman olmadığı zamanlarda tuttuğum,
Hayatımda tek ve en büyük ikiyüzlülüğü yaptıran filme ait olan, ana kötü karakter...

Severiz, ama filmlerde...
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol