kadın cinayetleri

0 /
efeyucel
Cinayeti işleyen kadın tarafı olunca pekte önemsenmeyen durum ..
Kadın - Erkek cinayeti yoktur insan cinayeti vardır
chavush
popülist zürrityetsizler topluluğunun (lgbt+) pohpohladığı, acı olmakla birlikte trajik olaylar göze sokularak gösterilen, sanki cinayet işlenerek; "erkekler öldürülebilir ama kadınlar asla" mottosu ruhsallaştırmış grupların 2018-19 yıllarında uzun süre gündemden düşürmemek için çalıştıkları ama bunu yaparken hak savunmaktan çok idealizm gibi, fikir gibi eylemsel savunuculuk metodunu benimsedikleri konu.
disieros
Cinayet kelimesine eril dişil özellik vermeden söylemek gerekirse; insan cinayetlerinin insan olmayan “insanlar” tarafından yapılmasıdır. Son derece psikolojik bozukluk içerir.
komputurolcmeni
Kadın cinayeti olarak sınıflandırmak yanlıştır bu tarz sınıflandırmalar yüzünden ezilen kesim cinayetlere kurban gitmektedir yapılmamalıdır insan insandır .
profesör kien
Evet cinayetin cinsiyet ayrımı olmamalıdır ancak bu tabir öyle basit değildir. Yemek yapmadı diye, karşı cinsini tatmin etmedi diye, tecavüze karşı çıktı diye,piçin birine kopya çektirmedi diye ve sayamadığım bir sürü rezilliğe,ahlaksızlığa,orospu çocukluğuna direnmeye çalıştı diye kadınlar öldürülüyor bu ülkede. Bunun siyasi görüşle alakası yok!
atavratedebiyat
Herkesin karşı çıktığı cinayetler. Fakat kazın ayağı öyle değil ki; herkes karşı ama her güne bir kadın cinayeti bırak psikopatlığında cereyan ediyor.


Siyasi görüşle alakası olmadığı söylenir... Hayvana şiddet gibi allahına kadar siyasi bir olaydır. Memleketi yönetenlerden beklenen reaksiyon kanuni bir eylemdir. Ama görüyoruz ki yöneticiler kahvedeki muhittin dayı ve gün tertipleyen mualla teyze gibi refleks gösteriyorlar.

Bu ülkede 3 şey olunmaması gerektiğini 50 sene önce söyleyen söylemiş. Maaltessüf, kadın, hayvan ve ağaç olmayacaksın. Öldürürler!
buraks
Çükleri kesilesi insanların yaptığı insanlık dışı davranış. İbretlik olsun diye bir iki tanesini taksim meydanında sallandırmak gerek bak ozaman nasıl son buluyor
zamansız
kadın cinayetleri her ne kadar bazı kesimlerce kabul edilmese de kadınların sadece kadın oldukları için işlenen cinayetlerdir. Bir çok neden sayılır veya nedenler arkasına saklanılır. Peki ama esas neden nedir, hiç düşündük mü?

Umarsızca sahiplenmedir bir eşya gibi görmektir, sinirlenince veya bir şeye kızınca herhangi bir eşyamızı kırıyor, tekmeliyor veya yumrukluyor kısaca fiziksel şiddet uyguluyoruz neden çünkü bizimdir diyoruz ve onun hiç bir hakkı yok aldım onu diyoruz, benimdir kimse karışamaz mantığı, bunu unutmayın onlar sizin malınız değil ve sadece onlar değil ; çocuklarınız , kardeşleriniz, eşleriniz , anneleriniz, babalarınız size ihtiyaçları var diye veyahut size ihtiyaçları var sanmanız nedeniyle ; onlara malmış gibi davranamazsınız insan olun, psikolojik veya fiziksel şiddet uygulamayı bırakın, bir çocuk yetiştirmek kolay bir şey değil, el bebek gül bebek büyütmeye çalışır, gözünden sakınırsın, sonra bir şerefsizin kontrolünü kaybetmesi veya yok bilmem ne bahanesiyle öldürmesini izleyemeyiz. onlar sizin mallarınız değil, madem insanız diyorsunuz insan gibi davranın.

0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol